Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Kocia Szajka

 (6 produktów)

Kocia Szajka i napad na moście

(okładka twarda)

5/5
24,77 36,99 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Zimowe opowieści

(okładka twarda)

27,85 49,00 zł −43%
Wysyłka 24 godziny

Córka głębin

(okładka miękka)

25,69 39,90 zł −36%
Wysyłka 2 dni robocze

Wirusy kontra fake newsy. Czy możemy przetrwać bez medycyny?

(okładka twarda)

28,92 49,90 zł −42%
Wysyłka 24 godziny

Rainbow High Large Doll. My Runway Friend. Amaya

409,02 474,22 zł −14%
Wysyłka 2 dni robocze

Rescue Tales Groom 'n Go Pet Backpack

150,80 260,82 zł −42%
Wysyłka 24 godziny

Kocia Szajka

Kocia Szajka to nazwa serii książek, w których Agata Romaniuk opisuje przygody detektywistyczne cieszyńskich kotów. A są to – jak to koty – wspaniałe indywidualności i swoją wyjątkowość wykorzystują w rozwiązywaniu ważnych dla miasta problemów. Choć (podobno) w nocy wszystkie koty są czarne, to w cieszyńskich zaułkach urzędują koty wszelkiej maści, o barwnej przeszłości i wyrazistych charakterach. Kociej Szajce, która składa się z niegdysiejszych przestępców, a obecnie detektywów, przewodzi Komandos – pozornie twardy dla podwładnych, jednak, tak naprawdę, dobry z niego kot. Bronka, mówiąca gwarą, Morfeusz, nieco roztargniony, ale najmądrzejszy z grupy, rodzeństwo Masza i Dasza, Piksel, Piwkula i inne koty to członkowie szajki, która – wbrew pozorom – nie polega tylko na plotkach i dachowych opowieściach. I choć pazury ostrzą regularnie, to pojawia się kryminalna zagadka, którą należy rozwiązać, wykorzystają też inne wszystkie kocie (i nie kocie) umiejętności - sprawnie posługują się Cattubem i Kociogramem, ludzkimi telefonami i telewizorami, ale i własną siecią komunikacyjną, działającą nocami na dachach domów.

Domów, warto to podkreślić, znajdujących się w Cieszynie. W mieście na granicy polsko-czeskiej, które odgrywa znaczącą rolę w książkach o przygodach Kociej Szajki. Charakterystyczne dla miast miejsca zostały opisane plastycznie i wspaniale wplatają się w historie, które rozwiązują koci bohaterowie (przy nieznacznej pomocy ludzkiej policji, dodajmy dla porządku – aspirantki Walerii Koczy i policjanta Ludwika Psoty).

Koci bohaterowie zapraszają do wspaniałego, magicznego i tajemniczego Cieszyna na wspólne rozwiązywanie zagadek już w trzech książkach serii - każda z nich może być czytana oddzielnie.

Seria Kocia Szajka została napisana przez Agatę Romaniuk, socjolożkę i absolwentkę Polskiej Szkoły Reportażu. W 2020 roku w czasie lockdownu prowadziła "Pogotowie wieczorynkowe" i opowiadała przez internet dzieciom bajki na dobranoc. Na fali powodzenia tej akcji, postanowiła stworzyć książki dla dzieci, osadzone w jej ukochanym Cieszynie. Wspaniałe ilustracje, towarzyszące książce, są autorstwa Malwiny Hajduk i wspaniale wzbogacają historię opowiedzianą słowami.

Książki wydane są w twardej oprawie, nakładem Wydawnictwa Agora. Każda liczy około 120-130 stron. W skład serii wchodzą:

"Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi" - uroczysty bankiet w cieszyńskim ratuszu ma być uświetniony słynnymi w całym mieście kanapeczkami ze śledziem. Ale, na skutek włamania do sklepu rybnego, wszystkie śledzie znikają. Do akcji niezwłocznie wkraczają komisarz Ludwik Psota i policjantka Walerka Koczy z pomocą Kociej Szajki. Czy uda im się znaleźć złodzieja i uratować przyjęcie w ratuszu?

"Kocia Szajka i ucho różowego jelenia" - pewnego popołudnia nieznany sprawca zniszczył kamieniem ucho różowego jelenia - rzeźby od lat zdobiącej wzgórze zamkowe w Cieszynie. Komu zawadzał jeleń i czy rozwiązanie zagadki ma związek ze szlakiem różowych magnolii? Za śledztwo zabierają się Lola i Poziomka, dwie przebojowe kotki z Kociej Szajki.

"Kocia Szajka i napad na moście" – zimowy Cieszyn szykuje się na święta. Gdy niespodziewanie, ktoś napadł na listonosza, Maurycego Moiczka i ukradł mu torbę – z której następnie zginął jeden list. Czy uda się odzyskać go przed Wigilią i jak poprowadzić delikatne śledztwo na granicy polsko-czeskiej? Znów z pomocą aspirantce Walerce Koczy przychodzi Kocia Szajka, tym razem wraz z czeskim kocurem Malym Jižikiem.

Ładowanie...