Xi

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Malwina Hajduk

   (10 produktów)

  Rok nad morzem

  (okładka twarda)

  38,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Pakiet: Rok w górach / Rok nad morzem

  (okładka twarda)

  66,78 
  Wysyłka dzisiaj

  Malwina Hajduk

  Malwina Hajduk jest projektantką książek, okładek, plakatów, tworzy także oprawy graficzne wystaw. Ilustruje również książki dla dzieci. Jest absolwentką grafiki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i stypendystką University of Tennessee School of Art.

  Jej ilustracje charakteryzują się motywami roślinnymi i kwiatami, sama artystka nie wyobraża sobie bez nich swojego życia i mieszkania. Jak sama przyznaje, inspiruje się ludźmi, podróżami i naturą. Zawężona kolorystyka, płaskie kształty, zniekształcona perspektywa, wszechobecność faktur i tekstur oraz mnóstwo abstrakcji – oto jej znaki rozpoznawcze.

  Prywatnie najbardziej kocha swoje dwa psy, podróże i kawę w połączeniu z waniliową chałwą. Jest wielką fanką polskiego morza, uwielbia otaczać się starymi, klimatycznymi meblami, jest miłośniczką jazdy konnej oraz zapachu drożdżówek. Najlepiej pracuje się jej wieczorami na kanapie, choć jak sama przyznaje stara się walczyć z tym nawykiem.

  Kolor, który przeważa w jej pracach to różowy, a największe inspiracje stanowią dla niej codzienność, delikatność form i kobiecość. Ponieważ pracuje przy bardzo wielu różnych projektach, nie jest w stanie wyodrębnić jednego, spójnego stylu swoich prac. Skupia się przede wszystkim na tym, żeby całość była zawsze dopracowana i miała odpowiednią strukturę. Jej ogromnym marzeniem jest współpraca z jednym z domów mody.

  Ładowanie...