Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Klasyka kryminału

 (2 produktów)
?

4.50 z Paddington. Klasyka kryminału

(okładka miękka)

Klasyka kryminału

19,19 
Wysyłka 2 dni robocze

Śmiertelna klątwa. Klasyka kryminału

(okładka miękka)

Klasyka kryminału

17,89 
Wysyłka 2 dni robocze

Klasyka kryminału

Każdy miłośnik kryminału powinien koniecznie zapoznać się z klasyką w najlepszym gatunku Klasyką Kryminału od Wydawnictwa Dolnośląskiego.

Podobno najlepsze pomysły na intrygi kryminalne przychodziły jej do głowy, kiedy zmywała naczynia. Była to dla niej tak głupia czynność, że od razu rodzi myśl o zabójstwie. Widać jednak proza życia potrafi zainspirować i dlatego Agatha Christie - bo o niej tu mowa - nazywana jest do dziś królową kryminału.

Najbardziej znana na świecie i ta, która sprzedała najwięcej książek pisarka urodziła się w 1890 roku. W czasie pierwszej wojny światowej pracowała jako technik farmaceutyczny, co zaowocowało biegłością w opisywaniu trucizn w późniejszych powieściach.

W 1920 roku powołała do życia jednego z najsłynniejszych detektywów wszech czasów - Herculesa Poirot, byłego belgijskiego policjanta, który w Anglii pracuje jako prywatny detektyw. A dziesięć lat później po raz pierwszy świat poznał pannę Marple - starszą panią, amatorkę detektywistyczną, która zawsze celnie potrafiła wytypować złoczyńcę. W niektórych powieściach pojawiają się również inni, przypadkowi lub zawodowi, detektywi.

Książki Agathy Christie były wielokrotnie wznawiane na całym świecie - dość powiedzieć, że dotychczas w języku angielskim i przetłumaczonych na 45 języków sprzedało się ponad dwa miliardy egzemplarzy! Również na polskim rynku możemy cieszyć się obcowaniem z inteligentnymi detektywami już od kilkudziesięciu lat.

W roku 2010 Wydawnictwo Dolnośląskie zaczęło publikację kolekcji książek Agathy Christie pod szyldem Klasyka Kryminału. Książki wydane są w miękkich, broszurowych oprawach, mają spójną linię graficzną okładek.

W serii ukazały się m.in.:

- Morderstwo w Orient Expressie - pociąg Orient Express, którym podróżuje Hercules Poirot, grzęźnie zaspach gdzieś wysoko w Alpach. A nocą ginie - niewątpliwie zamordowany - jeden z pasażerów. Poirot rozpoczyna dochodzenie, czy śledztwo przyniesie rozwiązanie zagadki?

- Zabójstwo Rogera Ackroyda - słynny belgijski detektyw podejmuje grę z wyjątkowo przebiegłym mordercą. Nie ma z nim jego byłego asystenta, dlatego korzysta z pomocy doktora Shepparda - miejscowy lekarz świetnie zna tajemnice miasteczka. Powieść wywołała wiele kontrowersji, ponieważ niektóre wątki były sprzeczne z ówczesnymi kanonami literatury kryminalnej.

- Dwanaście prac Herkulesa - Poirot postanawia efektownie zakończyć karierę i wykonać dwanaście prac mitologicznego Herkulesa. Jednak współczesny Herkules nad siłę mięśni przedkłada moc umysłu i to właśnie umysł ma pomóc mu rozwiązać dwanaście spraw kryminalnych.

- Dom zbrodni - otrucie milionera Arystydesa Leonidesa powoduje, że główną podejrzaną od razu staje się Brenda, młoda wdowa. Czy prywatny detektyw oczyści ją z zarzutów, czy też wręcz przeciwnie, odnajdzie dowody jej winy?

- A.B.C - Osoby z nazwiskami na a, b i c już nie żyją. Czy Hercules Poirot zdąży powstrzymać seryjnego mordercę, który sprytnie wymyka się wymiarowi sprawiedliwości, choć zawsze informuje o każdej kolejnej zbrodni przed jej dokonaniem?

- Pułapka na myszy - zbiór opowiadań, w którym Herkules Poirot i panna Marple mierzą się z zagadkami, w których nie brak morału, opisu powojennej rzeczywistości oraz grozy, która przeplata się z celnym humorem.

- Morderstwo na plebanii - pułkownik Protheroe nie był lubiany w okolicy, pewnie sprawiały to jego bezwzględność, wąskie horyzonty i toporne maniery. Jednak jego śmierć jest szokiem - czy policja odnajdzie mordercę, czy może dokona tego panna Jane Marple?

...i wiele, wiele innych.

Ładowanie...