Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Kak raz

 (11 produktów)

Kak raz 3. Podręcznik dla liceum i technikum. Język rosyjski

(okładka miękka)

5/5
53,49 59,10 zł −9%
Wysyłka dzisiaj

Kak raz 2. Podręcznik dla liceum i technikum. Język rosyjski

(okładka miękka)

5/5
53,49 59,10 zł −9%
Wysyłka dzisiaj

Kak raz 2. Zeszyt ćwiczeń dla liceum i technikum. Język rosyjski

(okładka miękka)

5/5
33,39 36,85 zł −9%
Wysyłka dzisiaj

Nowyj Kak raz 1. Zeszyt ćwiczeń dla liceum i technikum. Język rosyjski

(okładka miękka)

5/5
33,39 36,90 zł −10%
Wysyłka dzisiaj

Kak Raz 1. Podręcznik dla liceum i technikum. Język rosyjski

(okładka miękka)

5/5
53,49 59,10 zł −9%
Wysyłka dzisiaj

Pakiet: Kak raz 3. Podręcznik / Zeszyt ćwiczeń dla liceum i technikum. Język rosyjski

(okładka miękka)

87,08 95,95 zł −9%
Wysyłka dzisiaj

Kak Raz 4. Podręcznik dla liceum i technikum. Język rosyjski

(okładka miękka)

5/5
53,49 59,10 zł −9%
Wysyłka dzisiaj

Kak Raz 4. Zeszyt ćwiczeń dla liceum i technikum. Język rosyjski

(okładka miękka)

5/5
33,39 36,86 zł −9%
Wysyłka dzisiaj

Pakiet: Kak Raz 1. Podręcznik / Zeszyt ćwiczeń dla liceum i technikum. Język rosyjski

(okładka miękka)

86,88 96,00 zł −10%
Wysyłka dzisiaj

Kak Raz 4. Pakiet: Podręcznik / Zeszyt ćwiczeń dla liceum i technikum. Język rosyjski

(okładka miękka)

86,88 95,96 zł −9%
Wysyłka dzisiaj

Kak raz

Cykl podręczników jest przeznaczony dla uczniów liceum i technikum rozpoczynających naukę języka rosyjskiego od podstaw i niezdających matury z tego przedmiotu. Nacisk został położony na realizację treści nauczania i kształcenie umiejętności wskazanych w nowej podstawie programowej (wersja III.2.0.) z 2018 r. Cykl jest w pełni zgodny z wymogami nowej podstawy i prowadzi do osiągnięcia poziomu A2+.

Koncepcja metodyczno-dydaktyczna podręcznika jest oparta na założeniach dydaktyki komunikacyjnej. Zgodnie z tymi założeniami cykl poprzez prezentowanie języka w realnych kontekstach komunikacyjnych umożliwia uczniom realizowanie różnych, właściwych dla danej sytuacji celów komunikacyjnych. Cykl zakłada autonomiczne kierowanie procesem uczenia się przez ucznia oraz indywidualizację nauczania, czemu sprzyjać mają dodatkowe materiały, tj., to bogate materiały fakultatywne o tematyce realio- i kulturoznawczej dotyczące Rosji oraz moduł На шестёрку! - strona z zadaniami trudniejszymi dla uczniów zdolniejszych i chcących poznać język rosyjski w szerszym zakresie. Tematy tekstów są doskonale dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków, a wprowadzenie współczesnego rosyjskiego słownictwa ułatwia uczniom rozumienie tekstów użytkowych. Koncepcja cyklu zakłada również spiralny układ treści i powracanie do zagadnień poruszonych wcześniej w celu ich utrwalenia i poszerzenia. Prezentowane treści są idealnie dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków. Materiał leksykalny wprowadzany jest głównie metodą bezpośrednią (wizualizacja, parafraza, definicja, odsłuchiwanie nagrań, synonimy, antonimy). W podręczniku jest stosowana również metoda gramatyczno-tłumaczeniowa (np. podawanie ekwiwalentów słów). Podręcznik zawiera współczesne słownictwo niezbędne do komunikacji, dzięki czemu skutecznie uczy porozumiewania się w języku rosyjskim w sytuacjach życia codziennego. Podręcznik umożliwia pracę w różnych zakresach: opanowanie materiału lekcyjnego pozwala zrealizować program obowiązkowy. Uczniowie, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, mogą sięgnąć po materiały dodatkowe (tj. Практика языка, На шестёрку!, Культурный шок). Lekcje powtórzeniowe ułatwią nauczycielowi przeprowadzenie rekapitulacji, a uczniom samodzielne przygotowanie się do sprawdzianów.

  • Zagadnienia gramatyczne w rozdziałach zostały wprowadzone w taki sposób, aby uczeń był w stanie samodzielnie formułować reguły i stosować je w praktyce. Dodatkowo po każdym rozdziale znajduje się podsumowanie omówionych zasad (moduł Грамматика).

Podręcznik oferuje liczne materiały fakultatywne, tj. lekcje okolicznościowe, listę przydatnych zwrotów, ćwiczenia fonetyczne, tabele gramatyczne, trening sprawności językowych, zestaw zadań rozwijających sprawność mówienia, podręczny słownik rosyjsko-polski. Do podręcznika są dołączone dwie płyty z nagraniami. Zawierają one zarówno teksty do zadań rozwijających sprawność rozumienia ze słuchu. Nagrania dostępne będą również za pomocą kodu QR. Uzupełnieniem każdego podręcznika są zeszyty ćwiczeń.

Ładowanie...