Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Grumpy Monkey

 (2 produktów)

Szym Pansik ma własne zdanie

(okładka twarda)

2/5
17,29 26,90 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

Szym Pansik nie śpi całą noc

(okładka twarda)

2/5
24,89 29,90 zł −17%
Wysyłka 3 dni robocze

Grumpy Monkey

"Grumpy Monkey" to seria sympatycznych picturebooków skierowana do najmłodszych czytelników. Towarzysząc Szym Pansikowi w codziennym życiu dzieci uczą się trudnej sztuki wyrażania uczuć. Dowiadują się też, że warto otworzyć się i mówić o swoich potrzebach.

Suzanne Lang w duecie z Maxem Langiem lekko i humorystycznie wyjaśnia najmłodszym czytelnikom dorosłe pojęcia takie jak: asertywność, indywidualność czy odwaga w działaniu i próbowaniu nowych rzeczy. Choć główny bohater doświadcza negatywnych uczuć, nie jest to nic nieprzyzwoitego. Wprost przeciwnie! Każdy ma prawo do złego humoru, płaczu i do wyrażania własnego zdania. Nikt nie powinien dusić w sobie negatywnych emocji ani też z powodu gorszego samopoczucia krzywdzić innych. Warto poznać proste sposoby jak radzić sobie z trudnymi uczuciami, a dodatkowo nauczyć się empatii wobec uczuć otaczających nas ludzi.

Wspólnie z Szym Pansikiem dzieci odkrywają również, że nie wszystkim przyjemność sprawiają te same aktywności. Jedni lubią tańczyć, a inni grać w gry. Ktoś śpiewa, a ktoś biega. To dzięki różnorodności jesteśmy otwarci na świat i ciekawi innych ludzi. Uleganie presji otoczenia powoduje tylko niepokój i dyskomfort psychiczny. Ten mechanizm działa niezależnie od okoliczności i wieku, dlatego tak ważne jest zrozumienie swoich potrzeb i akceptacja własnej odrębności.

Przygody Szym Pansika są doskonałym wstępem do rozmów wychowawczych z dziećmi. Autorzy podpowiadają rodzicom i opiekunom jak pomóc maluchom w trudnych sytuacjach i jak mądrze wspierać rozwój ich inteligencji emocjonalnej. Przystępny sposób przekazu treści i dynamiczna grafika ułatwiają najmłodszym odbiorcom zrozumienie opowiadania. Spontaniczne reakcje "Grumpy Monkey" na konkretne wydarzenia sprawią, że dzieci poczują bliską więź z bohaterem, a w jego przeżyciach łatwo zidentyfikują swoje własne emocje. Dorośli zaś docenią poczucie humoru i niezwykłą harmonię tekstu z obrazem.

Tytuły w serii "Grumpy Monkey" zachwycają dużymi, kolorowymi ilustracjami, które działają na emocje i wyobraźnię. Dzieci, które nie umieją jeszcze czytać, już w czasie przeglądania książeczek odkrywają sens przedstawianych historii. Jednocześnie imprint wydawnictwa Papilon poprzez atrakcyjną formę graficzną zachęca starsze dzieci do podejmowania pierwszych prób samodzielnego czytania.

Książki o przygodach Szym Pansika cieszą się dużą popularnością wśród czytelników na całym świecie. Przez długi czas figurowały na szczycie listy książkowych bestsellerów New York Times. Wśród publikacji serii znajdziemy między innymi:

Ładowanie...