Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Garfield. Tłusty koci trójpak

 (0 produktów)

Przykro nam, ta seria nie zawiera żadnych produktów.

Garfield. Tłusty koci trójpak

Wszyscy kochamy Garfielda, czyż nie? Przygody rudego mruczka-malkontenta o okazałej tuszy, z jednej strony obdarzonego w 100% kocim charakterem, a z drugiej - zaskakująco zbliżającego się do ludzkich przywar i zachowań, podbiły serca czytelników komiksów i widzów filmów animowanych na całym świecie. Seria "Tłusty koci trójpak" jest zbiorem klasycznych pasków złożonych z trzech kadrów, a więc formy, od której zaczęła się cała kariera Garfielda i która przyniosła autorowi - Jimowi Davisowi - międzynarodowy sukces.

Garfield nosi swoje imię na pamiątkę dziadka Jima Davisa, który z kolei został nim ochrzczony ku czci 20. prezydenta USA - Jamesa Garfielda. Jak wspomnieliśmy wyżej, charakter naszego bohatera to "100% kota w kocie". Tłusty rudzielec jest święcie przekonany o własnej wspaniałości, uważa się za centrum świata, zaś wszystkich dookoła za sługów lub ewentualnie obiekty niewybrednych psikusów. Dominującą cechą jego usposobienia jest lenistwo. Garfield ma dwie życiowe pasje: sen i jedzenie, w tym szczególnie dania kuchni włoskiej - ulubionym przysmakiem naszego bohatera jest lazania. Nie znosi za to jakiejkolwiek aktywności fizycznej; wolny czas najchętniej spędza w pozycji horyzontalnej.

Pan (a właściwie poddany) Garfielda - niespełniony artysta-rysownik Jon "Q" Arbuckle - jest uosobieniem pojęcia "socially awkward person". Jon kompletnie nie radzi sobie w relacjach z płcią przeciwną ani znajomymi, zaś najlepszymi towarzyszami są dla niego zwierzęta. Garfield bezlitośnie wykorzystuje dobre serce i sympatię Jona, nie stroni też od drobnych uszczypliwości pod jego adresem.

Z drugim pupilem Jona, psem Odiem, Garfield żyje... No właśnie, jak pies z kotem. Nasz pomarańczowy bohater nie znosi głupiutkiego, naiwnego Odiego, a upust swojej niechęci daje poprzez ciągłe zaczepki i dokuczanie. Garfield nie lubi zresztą nie tylko psów, ale właściwie wszystkich innych gatunków zwierząt. Jeśli chodzi o ludzi, najbardziej akceptuje mamę Jona - niezwykle utalentowaną kucharkę, która rozpieszcza syna i jego kociaka wysokokalorycznymi specjałami.

Teksty komiksów wydanych w ramach serii "Tłusty koci trójpak" zostały po mistrzowsku przetłumaczone przez Piotra W. Cholewę. Paski opowiadają historie starcia Garfielda z listonoszem, zbrodnię dokonaną na pizzy, diety pod znakiem kawy do oporu, szalonej pogoni za pączkiem i wiele innych. Jedno jest pewne - brzuchy rozbolą Was ze śmiechu nie raz i nie dwa, a przemyślenia rudego sybaryty wiele razy okażą się zaskakująco trafne również w odniesieniu do nas samych!

Ładowanie...