Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Flora Polski

 (4 produktów)

Rośliny łąkowe. Flora Polski

(okładka karton)

5/5
40,39 69,00 zł −41%
Wysyłka dzisiaj

Rośliny górskie. Flora Polski

5/5
35,99 65,00 zł −45%
Wysyłka dzisiaj

Rośliny chronione. Flora Polski

40,39 69,00 zł −41%
Wysyłka dzisiaj

Rośliny wydm, klifów, solnisk. Flora Polski

51,59 89,00 zł −42%
Wysyłka dzisiaj

Flora Polski

Seria Flora Polski wydawana przez Oficynę Wydawniczą Multico przedstawia czytelnikom różnorodność roślinności, występującej w Polsce.

Szata roślinna poszczególnych obszarów różni się od siebie w zależności od stopnia nasłonecznienia, wilgotności, wysokości nad poziomem morza i wielu innych czynników. Również działalność człowieka zdecydowanie wpływa na jej przeobrażania i wygląd. Na terytorium Polski występują tysiące rodzimych i zadomowionych roślin.

Każdy amator i profesjonalista na pewno z przyjemnością sięgnie po książki z serii Flora Polski. Są one pełne zdjęć, rysunków i opisów roślin, rosnących w (zależności od tomu) różnych miejscach na terenie Polski. Każda roślina opisana jest jej nazwą pospolitą, nazwą łacińską, podany jest jej szczegółowy opis, okres kwitnienia, ogólny zasięg i rozmieszczenie.

Seria Flora Polski jest wydana w twardych oprawach, na świetnej jakości papierze. Książki ilustrują wspaniałe zdjęcia.

W serii ukazały się między innymi:

- Rośliny górskie (Halina Piękoś-Mirkowa, Zbigniew Mirek) - Książka ukazuje bogactwo florystyczne polskich gór. Autorzy opisują przystosowania roślin do życia w trudnych, wysoko położonych obszarach górskich. Przedstawiają, które rośliny są endemitami, które należą do rzadkości oraz te powszechnie spotykane podczas górskich wędrówek.

- Rośliny łąkowe (Zbigniew Nawara) - w książce autor opisuje zachowaną dotąd różnorodność gatunkową roślin tworzących zbiorowiska łąkowe, pochodzenie tych zbiorowisk oraz najważniejsze systemy podziału łąk i pastwisk. Są w niej informacje o zagrożeniach dla środowiska, wynikających z niewłaściwego gospodarowania na użytkach łąkowych.

- Rośliny wodne i bagienne (Kłosowski Grzegorz, Kłosowski Stanisław) - autorzy opisują różnorodność występujących w Polsce gatunków roślin przystosowanych do siedlisk wodnych. Opisane zostały właściwości środowiska wodnego i przystosowania roślin do tego środowiska, podstawowe typy siedlisk wodnych i bagiennych w Polsce oraz gatunki roślin i ich zbiorowiska.

- Rośliny chronione (Halina Piękoś-Mirkowa, Zbigniew Mirek) - książka przedstawia 426 gatunków naczyniowych roślin chronionych w Polsce. Rośliny zgrupowane są według barw kwiatów. Każdy gatunek zawiera szczegółowy opis botaniczny, rozmieszczenie stanowisk w Polsce, typowe siedliska, stopień zagrożenia i ochronę.

- Rośliny synantropijny (Barbara Sudnik-Wójcikowska) - przedstawia powszechnie i rzadziej występujące gatunki obce na siedliskach naturalnych i półnaturalnych, czyli gatunki związane z osiedlami, gdzie żyją ludzie, i działalnością, którą prowadzi człowiek. Książka zawiera 266 opisów roślin synantropijnych. W części ogólnej znajduje się wiele ciekawych informacji dotyczących synantropizacji roślin.

- Rośliny wydm, klifów, solnisk i aluwiów (Barbara Sudnik-Wójcikowska, Agnieszka Krzyk) - w książce przedstawiono 232 portrety roślin, występujących na wydmach, klifach, aluwiach i solniskach - siedliskach specyficzne i stosunkowo rzadkich na terenie Polski.

- Rośliny kserotermiczne (Barbara Sudnik-Wójcikowska, Anna Cwener) - na kartach książki autorki przedstawiają 250 gatunków roślin ogólniestepowych, stepu, okrajków, muraw naskalnych i innych. Znajduje się w niej również charakterystyka roślinności stepowej w Polsce i Europie, jej zróżnicowanie, podział i sposoby ochrony.

Ładowanie...