Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Leokadia Witkowska-Żuk

   (2 produktów)

  Flora Polski. Rośliny leśne

  (okładka twarda)

  82,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Romantyzm

  97,99 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Leokadia Witkowska-Żuk

  Leokadia Witkowska-Żuk urodziła się 3 lipca 1934, a zmarła 20 listopada 2019 roku. Była jedną z najbardziej znamienitych specjalistek z zakresu botaniki w Polsce. Ponadto była również doktorem habilitowanym i profesorem Katedry Botaniki Leśnej Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pracę w Katedrze Botaniki Leśnej rozpoczęła w 1956 roku. Jej zainteresowania obejmowały trzy obszary w obrębie botaniki leśnej tj. funkcjonowanie merystemów wierzchołkowych drzew, związki roślinności ze środowiskiem oraz ochronę szaty roślinnej i w ciągu całej kariery naukowej znajdywały one swoje odzwierciedlenie w licznych publikacjach. Kierowała również badaniami prowadzonymi przez studentów w ramach sekcji botaniki leśnej Koła Naukowego Leśników.

  Leokadia Witkowska-Żuk była pedagogiem o wielkiej pasji i zamiłowaniu do nauczania, cieszyła się ogromnym autorytetem wśród studentów i współpracowników. W niezwykły sposób potrafiła zafascynować uczniów bogactwem, złożonością i pięknem przyrody, przez lata skupiała wokół siebie i inspirowała młodzież akademicką.

  Dzięki jej ogromnej wiedzy oraz zamiłowaniu do natury do dzisiaj możemy korzystać z niezwykle aktualnych i obszernych publikacji, w tym: "Atlasu roślinności lasów" i "Roślin leśnych".

  Ładowanie...