Xi

Real. Zwycięstwo jest wszystkim

Piłkarskie uniwersum znajduje się w ciągłym ruchu: gwiazdy murawy pojawiają się i znikają, a zespoły wdrapują się na szczyt, by zaraz potem z niego spaść. W świecie futbolu jest niewiele stałych punktów odniesienia, ale jedno wydaje się pewne: Real Madryt był, jest i będzie wielkim klubem. Prawdopodobnie największym w historii piłki nożnej. Bo nawet jeśli pogrąża się w kryzysie, to wiadomo, że racCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: SQN
 • Data premiery: 2024-02-07
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 280
 • Wymiary: 220 x 152

Piłkarskie uniwersum znajduje się w ciągłym ruchu: gwiazdy murawy pojawiają się i znikają, a zespoły wdrapują się na szczyt, by zaraz potem z niego spaść. W świecie futbolu jest niewiele stałych punktów odniesienia, ale jedno wydaje się pewne: Real Madryt był, jest i będzie wielkim klubem. Prawdopodobnie największym w historii piłki nożnej. Bo nawet jeśli pogrąża się w kryzysie, to wiadomo, że raczej wcześniej niż później znowu okaże się najlepszy.

Leszek Orłowski w charakterystycznym dla siebie stylu – z pasją i dbałością o szczegóły – odmalowuje ostatnie lata w wykonaniu Los Blancos, okres pełen wzlotów i upadków, kiedy to kibice Realu musieli znosić fiasko rozgrywek 2020/21, ale i przecierali oczy ze zdumienia, gdy ich zespół w nieprawdopodobnych okolicznościach pokonywał kolejnych wielkich rywali w legendarnych już dwumeczach Ligi Mistrzów w sezonie 2021/22. To historia bajkowa – bo tak wiele w niej zwrotów akcji, wielkich rozczarowań i jeszcze większych triumfów.

Poznaj opowieść o królewskim klubie największego pasjonata hiszpańskiego futbolu w Polsce – bo nikt nie potrafi oddać w taki sposób emocji towarzyszących fanom Realu Madryt. Rozsiądź się wygodnie w fotelu i przypomnij sobie, co działo się w niedalekiej przeszłości w największym klubie świata.

***

W Polsce liga hiszpańska to Leszek Orłowski, a Leszek Orłowski to liga hiszpańska. Dusza historyka, pasja nastolatka, pamięć słonia – warto przeczytać.

Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji CANAL+ Sport

W świecie opasłych, często nazbyt pompatycznych lub krzykliwych literackich wynurzeń o futbolu Leszek stworzył znów świetnego bryka o najnowszej historii Królewskich. Faktografia ujęta w dynamicznym dziele – niepozbawionym humoru oraz wartkich, rzetelnych przemyśleń autora – które dzięki reporterskiemu stylowi narracji czyta się równie przyjemnie co ekspresowo.

Piotr Laboga, komentator La Liga w CANAL+ Sport

Dla kibiców Realu to gratka, dla pozostałych – ciekawa wiwisekcja dynamicznego czasu w dziejach największego klubu świata. Lata 2017–2023 to faktycznie okres dla Królewskich pełen wzlotów i upadków. Leszek Orłowski literackich upadków nie notuje – dawno temu osiągnął wysokość przelotową i z niej nie schodzi, zwłaszcza gdy opowiada o piłce hiszpańskiej.

Zbigniew Mucha, „Piłka Nożna”

Słyszę Leszka – myślę „hiszpańska piłka”. Czytam jego książki – nie mogę wyjść z podziwu, jak romantycznie całą tę wiedzę potrafi przelać na papier. Muszę przyznać, że gdy czytałam Real. Zwycięstwo jest wszystkim, nawet moje serce stawało się „tak białe”... Niczym u Javiera Maríasa! (Leszek wie)

Maja Strzelczyk, Foot Truck

Książka Leszka Orłowskiego to wnikliwa analiza najnowszej historii Realu Madryt, która pokazuje, że Los Galácticos pod sterami Florentino Péreza poszli z duchem czasu i nadal odnosili wielkie zwycięstwa.

Marcin Mendelski, Nieobiektywny kibic

BIOGRAM

LESZEK ORŁOWSKI

Z wykształcenia jest historykiem, z zawodu dziennikarzem i komentatorem piłkarskim. Od 1997 roku pracuje w tygodniku „Piłka Nożna”, a od 2003 roku także w stacji Canal+ Sport. Jego specjalnością jest futbol hiszpański. Jako wysłannik „Piłki Nożnej” obsługiwał finały mistrzostw świata w 2006 roku oraz finały mistrzostw Europy w 2008 i 2012 roku. Wielokrotnie odwiedzał Hiszpanię, także jako komentator meczów Primera División, Ligi Mistrzów i Pucharu Króla. Autor książek Barça. Złota dekada, Real Madryt. Królewska era Galácticos, Atlético Madryt. Cholo Simeone i jego żołnierze, Sevilla FC. Dzieci Monchiego, Hiszpańskie drużyny, które zadziwiły świat i 30 lat Ligi Mistrzów.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3460466
Tytuł
Real. Zwycięstwo jest wszystkim
Wydawnictwo
Liczba stron
280
Data premiery
2024-02-07
Rok wydania
2024
Wymiary produktu [mm]
220 x 152
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.28
Długość
220
Głębokość
220
Wysokość
152
Nasza cena
35,69 zł
Zobacz więcej
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Real. Zwycięstwo jest wszystkim” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 26. lipca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 26. lipca, piątek
0,00 zł

Produkty od autora:


3460466
Ładowanie...