Xi
 » Książki  » Poradniki  » Motywacja i rozwój osobisty

Daniel J. Siegel jest doświadczonym i cenionym na całym świecie profesorem psychiatrii oraz pionierem w dziedzinie zdrowia psychicznego. Jego najnowsza książka "Psychowzroczność" to przełomowe opracowanie o uzdrawiającej mocy tytułowego pojęcia - potężnej umiejętności, która umożliwia dokonanie pozytywnych zmian w mózgu i w życiu.

Autor stworzył pojęcie "psychowzroczności" (ang. "mindsight"), by opisać innowacyjną metodę połączenia neurologii z praktyką psychoterapeutyczną. To swoisty siódmy zmysł, który pozwala nam zajrzeć w głąb siebie i wprowadzić istotne zmiany w codziennym funkcjonowaniu. Psychowzroczność jest wedle koncepcji Daniela J. Siegela formą skoncentrowanej uwagi, która umożliwia dostrzeżenie wewnętrznego sposobu funkcjonowania naszego umysłu.

W konsekwencji metoda stanowi duże wsparcie w rozwiązywaniu problemów psychologicznych i międzyludzkich - od zaburzeń lękowych po utrwalone schematy zachowań. Pomaga tym samym nie wpadać w pułapki procesów mentalnych, umożliwia nazywanie i poskromienie trudnych uczuć, ułatwia przekształcanie wewnętrznych doświadczeń.

Jak wszyscy wiemy z własnych codziennych doświadczeń, nasze umysły to zagadkowe, trudne narzędzia. Każdemu z nas zdarzyło się walczyć z różnymi problemami, których źródła trudno nam dostrzec. Dręczą nas uporczywe wspomnienia i irracjonalne lęki. Zdarza nam się być zdenerwowanymi bez powodu i trudno nas uspokoić. Często zastanawiamy się, dlaczego zachowujemy się tak, a nie inaczej, mimo usilnych prób zmiany.

Książka "Psychowzroczność" pozwala uciec od takich pułapek umysłu i rozpocząć pełniejsze, bogatsze i szczęśliwsze życie. Jej treść nie opiera się przy tym na spekulacjach, ale ponad dwudziestu pięciu lat wnikliwej pracy klinicznej Daniela J. Siegela i historii konkretnych przypadków z jego praktyki. Poprzez syntezę szerokiego zakresu badań naukowych, które mają zastosowanie w codziennym życiu, Siegel opracował nowatorskie metody, które pomogły już setkom pacjentów.

"Psychowzroczność" naocznie pokazuje potencjał, który posiadamy wszyscy, a opisane przez autora historie ilustrują, w jaki sposób tytułowa metoda może pomóc opanować nasze emocje, uzdrowić nasze relacje i osiągnąć pełnię tego potencjału.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


2953416
Ładowanie...