Xi

Pomóż dziecku mniej myśleć

Czy twoje dziecko wydaje się przewrażliwione i zbyt emocjonalne? Czy zdarza się, że jest nieśmiałe i wycofane wobec rówieśników? Czy inne dzieci dokuczają mu w szkole? Czy nauczyciele sygnalizują, że dziecko często reaguje nieadekwatnie do sytuacji? Czy wydaje się być "jakby z innej planety"?Jeśli choć na część z tych pytań odpowiedź brzmi "tak", istnieje spora szansa, że twoje dziecko doświadcza Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: Feeria
 • Data premiery: 2020-09-30
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 240
 • Wymiary: 204 x 143

Czy twoje dziecko wydaje się przewrażliwione i zbyt emocjonalne? Czy zdarza się, że jest nieśmiałe i wycofane wobec rówieśników? Czy inne dzieci dokuczają mu w szkole? Czy nauczyciele sygnalizują, że dziecko często reaguje nieadekwatnie do sytuacji? Czy wydaje się być "jakby z innej planety"?

Jeśli choć na część z tych pytań odpowiedź brzmi "tak", istnieje spora szansa, że twoje dziecko doświadcza tzw. nadwydajności mentalnej. "Pomóż dziecku mnie myśleć" to bestsellerowa książka autorstwa Christel Petitcollin, która skierowana jest do rodziców dzieci z tym problemem. Pozycja ta zyskała status bestsellera w wielu krajach, takich jak Niemcy, Włochy, Hiszpania, Rosja, Chiny czy Korea Południowa.

Nadwydajność mentalna to cecha, która polega na nadmiernej aktywności umysłu, objawiającej się jako szczególna wrażliwość. Osoby nią dotknięte często czują się mocno przemęczone nieustannymi wątpliwościami i natrętnymi myślami. Nierzadko dręczą je one również w nocy, uniemożliwiając spokojny sen. Mają również nadmiernie rozwinięte zmysły, które bez przerwy bombardują je najróżniejszymi bodźcami. Czują się inne niż reszta, niezrozumiane, samotne i niepasujące do dzisiejszego świata.

"Pomóż dziecku mniej myśleć" to książka, która nie traktuje jednak nadwydajności mentalnej jedynie w kategorii problemu. Petitcollin przekonuje, że wysoka aktywność mózgu to cenna cecha, która pielęgnowana w odpowiedni sposób, niewątpliwie pomoże osiągnąć sukces w życiu. Liczne narzędzia i ćwiczenia zawarte w książce pozwolą na ukojenie umysłu, bez stępienia niezwykłej wrażliwości, charakteryzującej osoby nadwydajne.

Christel Petitcollin to francuska psychoterapeutka oraz instruktorka komunikacji międzyludzkiej i rozwoju personalnego. Jest autorką kilkunastu książek, które zostały przetłumaczone na wiele języków europejskich, a także kilka azjatyckich. Często pojawia się również w mediach, takich jak prasa, radio i telewizja, zarówno we Francji, jak i zagranicą. Jej największą pasją są relacje międzyludzkie, specjalizuje się w demaskowaniu manipulacji, którym ludzie podlegają najczęściej w sposób nieświadomy. Jest zaangażowana również w propagowanie wiedzy na temat nadwydajności mentalnej, która dotyka w szczególności najmłodszych. Posiada ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i ich rodzicami, którym chętnie dzieli się w swoich książkach. Jej najważniejsze wartości to humor, optymizm i zdrowy rozsądek.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2898110
Tytuł
Pomóż dziecku mniej myśleć
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
francuski
Liczba stron
240
Data premiery
2020-09-30
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
204 x 143
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.38
Długość
205
Głębokość
145
Wysokość
20
Nasza cena
23,39 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
4 recenzje
 • 5
  3
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Teresa T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-13
  Kopalnia wiedzy dla rodziców dzieci nadwrażliwych. Pomaga zrozumieć problem i skupić się na jego rozwiązaniu. Wspólne rozmowy nakierowane przez autorkę pozwalają na wzajemne zrozumienie co jeszcze bardziej poprawia relację pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Bardzo przydatna - POLECAM
 • Jolanta N. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-02-09
  Książka porusza ważny temat, jednak nie wszystkie rozwiązania przypadły mi do gustu. Mogłem jednak inaczej spojrzeć na moje dziecko i porozmawiać z nim na temat jego emocji, które wcześniej były dla mnie nie zrozumiałe. "Pomóż dziecku mniej myśleć" to spojrzenie na problem zarówno z perspektywy dziecka, jak i rodzica/nauczyciela. Lektura pozwala inaczej odnieść się do wychowania nadwrażliwego dziecka,
 • Robert P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-04
  Dużym plusem jest tutaj przystępny język. Bez zbędnego owijania w bawełnę można zrozumieć o co chodzi, a przede wszystkim jak z nim rozmawiać i jak je traktować, żeby to przyniosło efekty. To zbiór wiedzy jak możesz pomóc swojemu dziecku, aby pozostało sobą. Jak pomóc jemu i rodzicom zrozumieć targające nim emocje. Ciężki temat dobrze wytłumaczony i pokazujący rodzicom, że pewne sytuacje zdarzają sie nie tylko u nich, ale są normą dla pewnego wieku.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 19. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 19. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 19. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 19. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 19. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 19. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 19. czerwca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 19. czerwca, środa
0,00 zł

O Autorze


2898110
Ładowanie...