Xi

Nasz kraj zachwyca na każdym kroku i pełen jest miejsc wartych zobaczenia. Mikołaj Gospodarek, pasjonat podróży po Polsce, pejzażysta i miłośnik kamperów połączył wszystkie swoje pasje, tworząc tę unikatową książkę. 

Kochasz podróżować i zastanawiasz się jak robić to kamperem? „Polska na czterech kółkach. W drodze jak w domu” to książka, która Cię zachwyci! Zamiast poszukiwać egzotycznych krajobrazów i zwiedzać odległe kraje, Gospodarek postanowił odkryć przed czytelnikami Polskę.

„Kilka miesięcy spędziliśmy w trasie, w domu na kołach, opracowując esencjonalne w doznania trasy. Z zapisków, szkiców, zdjęć i map zgromadzonych podczas wyprawy musieliśmy dokonać trudnego wyboru najciekawszych rzeczy, które trzeba zobaczyć i przeżyć” - wspomina autor, który podróżował kempingowym Volkswagenem Californią. Zabiera nas na bałtyckie plaże, do miast, skansenów, pokazuje olśniewającą architekturę, zapierającą dech w piersiach przyrodę i majestatyczne góry.

Każda trasa to wiele detali: rekomendowane miejsca, długość trasy i przewidywany czas potrzebny, aby ją zobaczyć. Nie zabrakło również map. To jeszcze nie wszystko! Podając za przykład swój samochód autor daje dziesiątki porad i wskazówek podróżniczych, które warto wykorzystać w praktyce, by życie w kamperze stało się wygodniejsze. Pomyślał także o wskazaniu miejsc, w których warto zatrzymać się kamperem – znajdziecie w książce obszerny ich katalog. W wyglądzie publikacji widać również artystyczne zacięcie autora. Wypełniona pięknymi fotografiami, zamknięta w pięknej okładce z tłoczonymi literami – to ponad 360 stron wizualnej uczty.

Mikołaj Gospodarek jestem pejzażystą i pisarzem. Jego przygoda z pejzażem rozpoczęła się w 2007 roku. Jest miłośnikiem zarówno pejzaży naturalnych, jak i industrialnych. Magister sztuki, ukończył studia na Wydziale Filmu i Fotografii w WSSiP w Łodzi. Autor książek „Sielska Polska”, „Polska (Góry). 50 urokliwych miejsc”, „Polska (Maki). 50 urokliwych miejsc”.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


2846265
Ładowanie...