Xi
 » Książki  » Książki dla młodzieży  » Przygodowe i fantastyka

Pakiet "Harry Potter. Tom 1-7" - kultowa seria w efektownym wydaniu!

Kolekcjonerski box z kompletem powieści poświęconych przygodom Harry'ego Pottera to wspaniały prezent zarówno dla maniaków serii, jak i tych, którzy pierwsze spotkanie z czarodziejem-okularnikiem mają jeszcze przed sobą. Edycja wydana w pięknie zilustrowanych przez Jonny'ego Duddle'a okładkach kryje w sobie niejedną niespodziankę dla fanów.

Na początkowych stronach każdej z części znajdziemy mapę Hogwartu i otaczających go terenów. Pierwszy tom zamykają natomiast "akta personalne" autorki cyklu, J.K. Rowling; artystka zdradza w nich nieznane dotąd bliżej ciekawostki na swój temat, w tym swoich ulubieńców ze świata fauny czy książkowych kart. Całość opakowana jest w estetyczne etui z grafiką wprowadzającą czytelników w klimat magicznego uniwersum Rowling.

Za co kochamy książki o Harrym Potterze?

Seria "Harry Potter" J.K. Rowling przyniosła prawdziwą rewolucję w gatunku fantasy i na rynku literatury dla dzieci, a łączna sprzedaż wszystkich jej tomów w języku oryginalnym i przekładach przekroczyła już pół miliarda egzemplarzy. Młody adept magicznej sztuki i jego przyjaciele mają miliony fanów na całym świecie: czytelnicy czerpią z nich inspirację do spełniania marzeń, znajdują odskocznie od trosk codzienności i uczą się dostrzegać magię wokół siebie.

Życie Harry'ego nie należy do łatwych: chłopiec wcześnie stracił rodziców, wychowywał się w domu pozbawionym miłości i ciepła, a nauka w Szkole Magii i walka z groźnym Voldemortem wystawiła go wielokrotnie na ciężkie próby. Wielu młodych czytelników, zmagających się na co dzień z własnymi życiowymi przeszkodami, odnajduje w przeżyciach Harry'ego cząstkę własnych doświadczeń: przesłanie książki dodaje optymizmu i wiary w siebie, a niesamowite uniwersum Hogwartu wciąga bez reszty i pozwala zapomnieć o kłopotach.

Pakiet "Harry Potter. Tom 1-7" - pomysł na prezent

Efektownie wydana, kompletna seria powieści o młodym czarodzieju to doskonały upominek dla dzieci w każdym wieku: cykl należy do klasyki literatury młodzieżowej, a pierwszy tom mieści się w kanonie lektur szkolnych, dlatego zdecydowanie warto mieć go w biblioteczce. Warto pamiętać, że w gronie fanów Harry'ego Pottera jest również niemało dorosłych: pierwsi czytelnicy wydanej pod koniec lat 90. serii osiągnęli już dojrzały wiek, ale wielu z nich z przyjemnością wraca do ukochanej lektury z młodości i jej ponadczasowego przesłania.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


3400736
Ładowanie...