Xi

Księgarnia Św. Wojciecha Edukacja

 (11 produktów)

Katechizm SBR 2 Droga do nadziei DiKŚW 2021

(okładka miękka)

26,99 
Wysyłka 2 dni robocze

Księgarnia Św. Wojciecha Edukacja

DiKŚW, a właściwie Drukarnia i Księgarnia i Św. Wojciecha, to jedno z najstarszych polskich wydawnictw, działające nieprzerwanie od 1895 roku do dziś.

Wydawnictwo Drukarnia i Księgarnia i Św. Wojciecha skupia się głównie na publikacji literatury religijnej (teologicznej, tekstów biblijnych, modlitewników i podręczników katechetycznych), ale w jego ofercie znajdziemy też pozycje literatury pięknej autorów polskich i obcych (szczególnie dla dzieci i młodzieży), liczne podręczniki (również akademickie), prace krytycznoliterackie, publicystykę oraz książki naukowe.

Szczególna pozycje w katalogu wydawnictwa zajmuje czterotomowe wydanie Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu (tzw. "Biblia Poznańska") z bardzo obszernymi komentarzami pod redakcją ks. M. Petera i ks. M. Wolniewicza. Oprócz kontynuacji dawnych serii, jak np. "Pisma Ojców Kościoła", "Myśli Świętych", powstały nowe, m.in.: "Żywe Ziarno" (dla dzieci i młodzieży), "Drogowskazy Wiary", "Biblioteka Pomocy Naukowych", "Biblioteka Katechety", "Służba", "Szlakami Polskiego Millenium".

Najbardziej znane książki DiKŚW to podręczniki do nauki religii, w tym serie "Jezus nas zbawia" oraz "Chcemy poznać Pana Jezusa".

Wśród autorów, których książki ukazały się nakładem wydawnictwa DiKŚW można wymienić takie nazwiska jak o. Jacek Woroniecki, ks. Aleksander Żychliński, ks. Kazimierz Zimmermann, ks. Stanisław Adamski, ks. Aleksy Klawek, Zofia Kossak- Szczucka, Maria Czerska Mączyńska, Wiktor Gomulicki, Ewa Szelburg-Zarembina, Jan Wiktor, Emil Zegadłowicz, Artur Oppman, Leszek Prorok, Kazimiera Iłłakowiczówna, Jan Sztaudynger oraz Jan Dobraczyński.

Obecnie, wraz ze zwiększającą się z roku na rok liczbą wydawanych tytułów, wydawnictwo plasuje się w ścisłej czołówce wydawnictw książek religijnych. Podążając za wyzwaniami współczesnego czytelnictwa wydawnictwo publikuje także e-booki, dostępne na czytniki i urządzenia mobilne.

Ładowanie...