Xi
 » Golden Bear
cofnij do Zabawki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Ocena

Golden Bear

 (3 produktów)

Bing figurka i żółte TAXI

63,49 
Wysyłka 24 godziny

Królik Jumbo Bing, 50 cm. Plusz

164,99 
Wysyłka 24 godziny

Wspaniały Doktor Bing - Golden Bear

100,99 
Wysyłka 24 godziny

Golden Bear

Firma Golden Bear powstała w 1979 roku za sprawą Johna Halesa i Christine Nicholls, którzy po nabyciu doświadczenia, zapragnęli otworzyć własną firmę z zabawkami. Z wielkim entuzjazmem stworzyli firmę Golden Bear, która bardzo szybko stała się wiodącym producentem miękkich zabawek z naciskiem na jakość, bezpieczeństwo i niezawodność. Rozpoczęli swoją działalność z zaledwie 26 pracownikami dla swoich czterech klientów.

W 1981 Golden Bear wypuściło swój pierwszy katalog, zawierający kultową pluszową zabawkę Golden Bear na okładce.

W ciągu następnych lat firma nieustannie się rozwijała i podwajała swoje dochody. W połowie lat 80. stanęła w czołówce najlepszych producentów zabawek. Swój sukces odniosła dzięki ogromnemu naciskowi na tworzenie świetnych projektów i doskonałej jakości przy jednoczesnym budowaniu dobrej reputacji w branży.

Ogromny rozwój firmy spowodował, że firma Golden Bear przeniosła się do nowego, specjalnie wybudowanego obiektu biurowo-magazynowego w Hortonwood. Jednak nigdy nie zrezygnowała z wykorzystywania wiedzy zdobytej w Wielkiej Brytanii. Nowa siedziba stała się uroczym nowym domem dla działów kreatywnych, sprzedaży, marketingu, magazynu i wysyłki.

Zabawki Golden Bear zostały wybrane jako maskotki olimpijskie. Producent otrzymał licencję na wykonanie maskotek olimpijskich na Igrzyska Olimpijskie w Londynie 2012. To właśnie w tym czasie firma rozwinęła swoją ofertę z zabawkami również o breloczki i figurki.

Charakterystycznymi postaciami Golden Bear od kilku lat są Bing i Flop - ich sylwetki można kupić zarówno w formie pluszowych maskotek, jak i mniejszych figurek. Bing i Flop niejednokrotnie witali gości podczas Targów Zabawek w London Olimpia, gdzie prezentowane były wszystkie, urocze zabawki Golden Bear.

W 2019 roku firma obchodziła swoje czterdzieste urodziny. Golden Bear wciąż opracowuje innowacyjne, kreatywne i super zabawne zabawki dla tych dobrze znanych dziecięcych programów telewizyjnych, a także wiele innych zabawek i gier zaprojektowanych z myślą o jednym celu - zabawie!

Ładowanie...