Xi

"Odyseja. Świat mitów" to kolejna podróż do mitologicznych krain zaprezentowana w komiksowej formie. Autorzy przybliżają najważniejsze mity greckie, zachęcając do ponownego zapoznania się z klasycznymi dziełami zachodniej kultury. Pomysłodawcą tych niezwykłych komiksów i opiekunem merytorycznym został francuski publicysta, Luc Ferry. Scenariusz komiksowej wersji mitu napisała artystka oraz scenarzystka, Clotilde Bruneau. Czytelnik może podziwiać barwny świat mitologii greckiej dzięki znakomitemu rysownikowi z Włoch, którym jest Giovanni Lorusso.

Odyseusz wraca po zakończeniu wojny trojańskiej do domu... a przynajmniej taki jest plan. Bohater płynie przez ogromne morze, marząc o spotkaniu z żoną i synem. Penelopa oraz Telemach przebywają jednak w odległej Itace, a podczas drogi powrotnej nie brakuje niespodziewanych przygód. To epicka wyprawa, podczas której bohaterowie zmagają się z szalejącymi siłami natury, niesamowitymi istotami, a nawet gniewem greckich bogów. Czy Odyseusz ma szansę wrócić do domu, gdy nadprzyrodzone siły są przeciwko niemu? Czy żona rzeczywiście jeszcze na niego czeka? Jak zmieniło się jego królestwo? Ta klasyczna opowieść również obecnie zachwyca zwrotami akcji, ogromnym rozmachem i niezwykle barwnym światem, który po tak wielu latach wciąż potrafi konkurować z dziełami najlepszych twórców fantastyki.

"Odyseja. Świat mitów" to znakomita okazja, by zachęcić młodego czytelnika do zapoznania się z mitami greckimi. Współczesna cywilizacja wciąż nawiązuje do tych klasycznych opowieści i z pewnością bez nich byłaby zupełnie inna. Dzieci odkrywają w szkole barwny świat greckiej mitologii, jednak warto również w dorosłym życiu wracać do tych wspaniałych historii. Metaforyczna podróż Odyseusza oraz jego zmagania mają w sobie coś z losu każdego człowieka, a walka przeznaczenia z wiarą we własne siły dla wielu ludzi pozostaje aktualnym zagadnieniem nawet współcześnie.

Dzięki niesamowitym ilustracjom i wspaniałemu scenariuszowi świat mitologii greckiej znowu zachwyca, prezentując przygody jednej z najsławniejszych postaci starożytnej kultury. Autorzy wracają jednak nie tylko do przygód Odyseusza, ale także innych bohaterów mitów. W kategoriach "Komiksy" oraz "Superbohaterowie" znajdziesz więcej komiksowych wersji znanych opowieści.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

Produkty od autora:


3214100
Ładowanie...