Od rodziny nie można uciec
(okładka miękka)
Wydawnictwo: | Biblioteka Więzi |
Liczba stron: | 272 |
Opis
Rodzinę tworzą nie tylko poszczególne osoby, ale także przekaz międzypokoleniowy i relacje. Czasami ciężko jest nie zgubić w tych wszystkich zależnościach własnych potrzeb oraz poczucia odrębności. Często też nie docenia się ogromnej wartości tak wyjątkowej grupy osób. Jak docenić jej prawdziwą siłę? W tej niezwykłej książce znajdziecie rozmowę z prof. Ireną Namysłowską, która jako psychiatra oraz psychoterapeutka poznała wiele różnych problemów rodzinnych.
" Od rodziny nie można uciec" to przystępny przewodnik po kolejnych etapach życia każdej rodziny. Razem z tą wybitną badaczką zobaczycie całą rodzinną drogę życia. Ta rozmowa zacznie od zakochania, później przybliży czas narodzin dzieci i ich wychowania, aż w końcu podejmie trudny temat śmierci bliskiej osoby. Jednak jej głównym założeniem nie jest zwracanie uwagi tylko na same problemy oraz dysfunkcje. To przecież w rodzinie tkwi ogromna siła, wygrywająca z największymi przeciwnościami losu! Cezary Gawryś i Katarzyna Jabłońska to publicyści oraz dziennikarze, którzy wraz z prof. Ireną Namysłowską przyglądają się tym wszystkim rodzinnym zależnościom.
Jakie są główne potrzeby, fazy i kryzysy rodziny? Jaki wpływ ma na ludzi ich pochodzenie? Jakie zmiany powoduje zakładanie rodzin? Jak wyznaczać odpowiednie granice? Jak zmieniający się współcześnie model kobiecości oraz męskości wpływa na relacje międzyludzkie? Na te ważne pytania nie ma łatwych odpowiedzi, ale tylko dobre zrozumienie tej problematyki może uzmysłowić człowiekowi, na czym właściwie polega niezwykła i często nieskończona niemal siła szczęśliwej rodziny. W tym niezwykłym poradniku jest miejsce nawet na najtrudniejsze pytania, a także na odrobinę specjalistycznej wiedzy. Dzięki temu z wyjątkowej rozmowy zamieszczonej w "Od rodziny nie można uciec" mogą skorzystać również osoby zawodowo zainteresowane tematem, zwłaszcza studenci oraz początkujący terapeuci.
Prof. Irena Namysłowska to psychiatra, a także psychoterapeuta. W Warszawskim Ośrodku Psychoterapii i Psychiatrii prowadzi terapię par oraz rodzin. Przez dziesięć lat pełniła funkcję konsultanta krajowego psychiatrii dzieci i młodzieży. Szkoliła również młodych terapeutów rodzinnych. Opracowała ponad sto publikacji naukowych.
Klienci, których interesował ten produkt, oglądali również:
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu | 2960864 |
Tytuł | Od rodziny nie można uciec |
Autor | Irena Namysłowska, Cezary Gawryś, Katarzyna Jabłońska |
Wydawnictwo | Biblioteka Więzi |
Liczba stron | 272 |
Data premiery | 2020-12-01 |
Rok wydania | 2020 |
Wymiary produktu [mm] | 205 x 145 |
Okładka | okładka miękka |
Waga Produktu [kg] | 0.35 |
Cena detaliczna | 49,98 zł |
Nasza cena | 30,59 zł |
Powiązane tematy: | Dzień Matki 2023 |
Recenzje
Dostawa








Polecane Kategorie
Bestsellery
Polecane Poradniki i albumy
- Kuracja życia metodą dr Clark
- Odwaga bycia nielubianym. Japoński fenomen, który pokazuje, jak być wolnym i odmienić własne życie
- Zdrowie człowieka w niezdrowym świecie
- Sztuka rysowania dla dzieci
- Uwięzieni w słowach rodziców. Jak uwolnić się od zaklęć, które rzucano na nas w dzieciństwie
- Bogaty ojciec, biedny ojciec