Od rodziny nie można uciec (Irena Namysłowska) - tantis.pl
Xi

Od rodziny nie można uciec

Irena Namysłowska, Cezary Gawryś, Katarzyna Jabłońska

(okładka miękka)

4/5
Wydawnictwo: Biblioteka Więzi
Liczba stron: 272

SUPER CENA

Cena detaliczna: 49,98 zł

30,59 zł

Zamów do 15:00, aby otrzymać w piątek
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 29,76 zł

Opis

Rodzinę tworzą nie tylko poszczególne osoby, ale także przekaz międzypokoleniowy i relacje. Czasami ciężko jest nie zgubić w tych wszystkich zależnościach własnych potrzeb oraz poczucia odrębności. Często też nie docenia się ogromnej wartości tak wyjątkowej grupy osób. Jak docenić jej prawdziwą siłę? W tej niezwykłej książce znajdziecie rozmowę z prof. Ireną Namysłowską, która jako psychiatra oraz psychoterapeutka poznała wiele różnych problemów rodzinnych.

" Od rodziny nie można uciec" to przystępny przewodnik po kolejnych etapach życia każdej rodziny. Razem z tą wybitną badaczką zobaczycie całą rodzinną drogę życia. Ta rozmowa zacznie od zakochania, później przybliży czas narodzin dzieci i ich wychowania, aż w końcu podejmie trudny temat śmierci bliskiej osoby. Jednak jej głównym założeniem nie jest zwracanie uwagi tylko na same problemy oraz dysfunkcje. To przecież w rodzinie tkwi ogromna siła, wygrywająca z największymi przeciwnościami losu! Cezary Gawryś i Katarzyna Jabłońska to publicyści oraz dziennikarze, którzy wraz z prof. Ireną Namysłowską przyglądają się tym wszystkim rodzinnym zależnościom.

Jakie są główne potrzeby, fazy i kryzysy rodziny? Jaki wpływ ma na ludzi ich pochodzenie? Jakie zmiany powoduje zakładanie rodzin? Jak wyznaczać odpowiednie granice? Jak zmieniający się współcześnie model kobiecości oraz męskości wpływa na relacje międzyludzkie? Na te ważne pytania nie ma łatwych odpowiedzi, ale tylko dobre zrozumienie tej problematyki może uzmysłowić człowiekowi, na czym właściwie polega niezwykła i często nieskończona niemal siła szczęśliwej rodziny. W tym niezwykłym poradniku jest miejsce nawet na najtrudniejsze pytania, a także na odrobinę specjalistycznej wiedzy. Dzięki temu z wyjątkowej rozmowy zamieszczonej w "Od rodziny nie można uciec" mogą skorzystać również osoby zawodowo zainteresowane tematem, zwłaszcza studenci oraz początkujący terapeuci.

Prof. Irena Namysłowska to psychiatra, a także psychoterapeuta. W Warszawskim Ośrodku Psychoterapii i Psychiatrii prowadzi terapię par oraz rodzin. Przez dziesięć lat pełniła funkcję konsultanta krajowego psychiatrii dzieci i młodzieży. Szkoliła również młodych terapeutów rodzinnych. Opracowała ponad sto publikacji naukowych.

Klienci, których interesował ten produkt, oglądali również:

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2960864
Tytuł Od rodziny nie można uciec
Autor Irena Namysłowska, Cezary Gawryś, Katarzyna Jabłońska
Wydawnictwo Biblioteka Więzi
Liczba stron 272
Data premiery 2020-12-01
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 205 x 145
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.35
Cena detaliczna 49,98 zł
Nasza cena 30,59 zł
Powiązane tematy: Dzień Matki 2023

Recenzje

4/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Żaneta E.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 15-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
W rozmowie z terapeutką Ireną Namysłowską dwójka dziennikarzy i publicystów - Cazary Gawryś i Katarzyna Jabłońska - dyskutują na tematy bliskie niemalże każdej rodzinie. Poruszają oni kwestie relacji, straty, głębokich kryzysów, ale również oddziaływania środowiska rodzinnego na nasze przyszłe zachowania i wybory. Książka „Od rodziny nie można uciec” to swoista wiwisekcja tej podstawowej komórki społecznej, której rola w naszym dorosłym życiu okazuje się znacznie bardziej wielowymiarowa niż mogłoby się nam wydawać.

Aurelia K.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 10-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
W jaki sposób wojenne losy przodków mogą wpłynąć nasze postawy życiowe? Co czyni rodzinę? Czy separacja od rodziny pochodzenia to klucz do udanego związku? To zaledwie parę z mnóstwa pytań, na które starają się odpowiedzieć autorzy poradnika „Od rodziny nie można uciec”. W ich rozważaniach towarzyszy im wybitna psychiatra Irena Namysłowska, której doświadczenie terapeutyczne pozwala na dogłębną analizę kolejnych etapów życia rodzinnego. Ze względu na pojawiającą się terminologię stricte specjalistyczną, książkę polecam w szczególności pasjonatom psychologii.

Alicja U.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 09-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo fajna książka i polecam ją wszystkim i psychologom, terapeutom, jak i każdemu po prostu zwykłemu człowiekowi. Fajnie napisana, bogato wszystko wyjaśnione, dużo przykładów z żyzia wziętych, jest konkretnie, bez zbędnego lania wody, czyli tak jak lubię. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Tak dobrze napisanych książek to obecnie ze świeczką szukać.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
9. czerwca, piątek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...