Xi

Od rodziny nie można uciec

Rodzinę tworzą nie tylko poszczególne osoby, ale także przekaz międzypokoleniowy i relacje. Czasami ciężko jest nie zgubić w tych wszystkich zależnościach własnych potrzeb oraz poczucia odrębności. Często też nie docenia się ogromnej wartości tak wyjątkowej grupy osób. Jak docenić jej prawdziwą siłę? W tej niezwykłej książce znajdziecie rozmowę z prof. Ireną Namysłowską, która jako psychiatra orazCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Biblioteka Więzi
 • Data premiery: 2020-12-01
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 272
 • Wymiary: 205 x 145

Rodzinę tworzą nie tylko poszczególne osoby, ale także przekaz międzypokoleniowy i relacje. Czasami ciężko jest nie zgubić w tych wszystkich zależnościach własnych potrzeb oraz poczucia odrębności. Często też nie docenia się ogromnej wartości tak wyjątkowej grupy osób. Jak docenić jej prawdziwą siłę? W tej niezwykłej książce znajdziecie rozmowę z prof. Ireną Namysłowską, która jako psychiatra oraz psychoterapeutka poznała wiele różnych problemów rodzinnych.

" Od rodziny nie można uciec" to przystępny przewodnik po kolejnych etapach życia każdej rodziny. Razem z tą wybitną badaczką zobaczycie całą rodzinną drogę życia. Ta rozmowa zacznie od zakochania, później przybliży czas narodzin dzieci i ich wychowania, aż w końcu podejmie trudny temat śmierci bliskiej osoby. Jednak jej głównym założeniem nie jest zwracanie uwagi tylko na same problemy oraz dysfunkcje. To przecież w rodzinie tkwi ogromna siła, wygrywająca z największymi przeciwnościami losu! Cezary Gawryś i Katarzyna Jabłońska to publicyści oraz dziennikarze, którzy wraz z prof. Ireną Namysłowską przyglądają się tym wszystkim rodzinnym zależnościom.

Jakie są główne potrzeby, fazy i kryzysy rodziny? Jaki wpływ ma na ludzi ich pochodzenie? Jakie zmiany powoduje zakładanie rodzin? Jak wyznaczać odpowiednie granice? Jak zmieniający się współcześnie model kobiecości oraz męskości wpływa na relacje międzyludzkie? Na te ważne pytania nie ma łatwych odpowiedzi, ale tylko dobre zrozumienie tej problematyki może uzmysłowić człowiekowi, na czym właściwie polega niezwykła i często nieskończona niemal siła szczęśliwej rodziny. W tym niezwykłym poradniku jest miejsce nawet na najtrudniejsze pytania, a także na odrobinę specjalistycznej wiedzy. Dzięki temu z wyjątkowej rozmowy zamieszczonej w "Od rodziny nie można uciec" mogą skorzystać również osoby zawodowo zainteresowane tematem, zwłaszcza studenci oraz początkujący terapeuci.

Prof. Irena Namysłowska to psychiatra, a także psychoterapeuta. W Warszawskim Ośrodku Psychoterapii i Psychiatrii prowadzi terapię par oraz rodzin. Przez dziesięć lat pełniła funkcję konsultanta krajowego psychiatrii dzieci i młodzieży. Szkoliła również młodych terapeutów rodzinnych. Opracowała ponad sto publikacji naukowych.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2960864
Tytuł
Od rodziny nie można uciec
Wydawnictwo
Liczba stron
272
Data premiery
2020-12-01
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
205 x 145
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.35
Długość
204
Głębokość
145
Wysokość
21
Nasza cena
32,59 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
4,3/5
3 recenzje
 • 5
  1
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Żaneta E. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-03-15
  W rozmowie z terapeutką Ireną Namysłowską dwójka dziennikarzy i publicystów - Cazary Gawryś i Katarzyna Jabłońska - dyskutują na tematy bliskie niemalże każdej rodzinie. Poruszają oni kwestie relacji, straty, głębokich kryzysów, ale również oddziaływania środowiska rodzinnego na nasze przyszłe zachowania i wybory. Książka „Od rodziny nie można uciec” to swoista wiwisekcja tej podstawowej komórki społecznej, której rola w naszym dorosłym życiu okazuje się znacznie bardziej wielowymiarowa niż mogłoby się nam wydawać.
 • Aurelia K. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-03-10
  W jaki sposób wojenne losy przodków mogą wpłynąć nasze postawy życiowe? Co czyni rodzinę? Czy separacja od rodziny pochodzenia to klucz do udanego związku? To zaledwie parę z mnóstwa pytań, na które starają się odpowiedzieć autorzy poradnika „Od rodziny nie można uciec”. W ich rozważaniach towarzyszy im wybitna psychiatra Irena Namysłowska, której doświadczenie terapeutyczne pozwala na dogłębną analizę kolejnych etapów życia rodzinnego. Ze względu na pojawiającą się terminologię stricte specjalistyczną, książkę polecam w szczególności pasjonatom psychologii.
 • Alicja U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-09
  Bardzo fajna książka i polecam ją wszystkim i psychologom, terapeutom, jak i każdemu po prostu zwykłemu człowiekowi. Fajnie napisana, bogato wszystko wyjaśnione, dużo przykładów z żyzia wziętych, jest konkretnie, bez zbędnego lania wody, czyli tak jak lubię. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam. Tak dobrze napisanych książek to obecnie ze świeczką szukać.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 18. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 18. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 18. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 17. kwietnia, środa
0,00 zł
2960864
Ładowanie...