Xi
 » Książki  » Nauki społeczne i humanistyczne  » Pedagogika i resocjalizacja

Najczęściej kupowane razem

Niezbędnik pedagoga specjalnego
17,99 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
60,67 zł

Pedagog specjalny planuje, prowadzi i modyfikuje w zależności od okoliczności działania edukacyjne, terapeutyczne i opiekuńcze dla osób ze specjalnymi potrzebami w zakresie rozwoju i edukacji. To zawód coraz bardziej ceniony i poszukiwany na rynku pracy, również ze względu na coraz większą liczbą dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, którymi zwłaszcza w okresie pandemii nie było łatwo. Wydana przez Harmonię książka Pauliny Zając "Niezbędnik pedagoga specjalnego" to idealna propozycja dla specjalistów, jak i tych, którzy dopiero planują rozpoczęcie pracy w tym wyjątkowym i bardzo potrzebnym zawodzie.

O czym jest książka "Niezbędnik pedagoga specjalnego"?

"Niezbędnik pedagoga specjalnego" Pauliny Zając jest zestawem materiałów dla nauczyciela współorganizującego kształcenie specjalne, pracującego z dziećmi w wieku szkolnym lub z oddziałami integracyjnymi. Książka zawiera liczne, profesjonalnie przygotowane i przystępne zarazem porady, wskazówki oraz wzory dokumentów do wykorzystywania w bezpośredniej pracy z podopiecznymi i podczas konsultacji dla poszukujących wsparcia i pomocy rodziców. "Niezbędnik" zawiera takie narzędzia, jak wzór tablicy motywacyjnej, dzienniczek korespondencji, informacji i obserwacji, pakiet szkolnych przywilejów dla uczniów, ankieta dla rodziców dotycząca współpracy z pedagogiem specjalnym, arkusz obserwacji zachowań niepożądanych u ucznia czy karty do indywidualnej pracy z uczniem.

"Niezbędnik pedagoga specjalnego" - opinie

Książka "Niezbędnik pedagoga specjalnego" została przygotowana przez Paulinę Zając - pedagoga, terapeutę pedagogicznego, oligofrenopedagoga z bogatym doświadczeniem w pracy z dziećmi, które zdobywała, pracując w przedszkolach, szkołach podstawowych jako nauczyciel współorganizujący proces kształcenia czy terapeuta pedagogiczny. Praktyka w prowadzeniu zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne, rewalidacyjnych czy korekcyjno-kompensacyjnych pozwoliło jej stworzyć publikację, która może nie tylko pomóc pedagogom specjalnym sprostać wyzwaniom, jakie napotykają na swojej drodze zawodowej, ale także przypomnieć im, jak wspaniała, ważna, potrzebna i wartościowa jest ich praca - zwłaszcza w czasach wyjątkowo dużych napięć psychicznych.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

/5
Jak działają recenzje?

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Dostawa

3390295
Ładowanie...