Xi
Ponad 100 000 dostępnych
książek i gier planszowych
Najlepsze ceny
i liczne promocje
Tania, szybka
i bezpieczna wysyłka
14 dni na zwrot
produktu

Mózg konia, mózg człowieka

Janet L. Jones

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Galaktyka
Liczba stron: 322

Kup w zestawie:

Myśleć jak koń
5/5
26,94 zł 44,90 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
149,70 zł
89,83 zł
oszczędzasz 59,87 zł (40%)
-40%

54,90 zł

32,95 zł

oszczędzasz 21,95 zł (40%)

Dostępność 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Kurier UPS 11,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Paczka w Ruchu 6,99 zł

Opis

Książka "Mózg konia, mózg człowieka" Janet L. Jones poświęcona jest zawartej w podtytule "neurobiologii w jeździectwie" - a więc temu, jak ludzie i konie myślą, działają i współpracują. Autorka rzuca nowe światło na wiedzę o tym, jak konie się uczą, postrzegają świat i funkcjonują, a także wyjaśnia, jak pracować w zgodzie z końskim umysłem - a nie wbrew niemu.

Janet L. Jones od lat wykorzystuje wiedzę na temat mózgu do szkolenia koni i jeźdźców. Obroniła doktorat z neurobiologii na uniwersytecie UCLA, by przez kolejne 23 lata prowadzić wykłady na temat postrzegania, języka, pamięci i myśli. Na początku swojej kariery trenowała i szkoliła konie, później prowadziła własną, odnoszącą sukcesy stajnię treningową. Wyszkoliła setki młodych i trudnych koni, startowała w zawodach hunter, skokowych, halter, reining oraz dyscyplinach wester pleasure. W książce "Mózg konia, mózg człowieka" wykorzystuje zarówno swoje bogate doświadczenie, jak i interdyscyplinarne podejście do badań naukowych na temat tych niezwykłych zwierząt, by zaoferować czytelnikom rewolucyjne pomysły, z którymi powinien zapoznać się każdy, kto ma do czynienia z końmi.

Janet L. Jones jest zarówno naukowcem, jak i doświadczoną trenerką - to pionierskie spojrzenie sprawia, że jej opis tego, jak pracują ludzkie i końskie mózgi, jest po prostu unikatowy. Autorka prostym językiem wyjaśnia różnice i podobieństwa między sposobem widzenia świata przez ludzi i konie. Takie procesy i stany psychiczne, jak postrzeganie, skupianie uwagi, uczenie się, zaufanie czy strach omawia zarówno z perspektywy człowieka, jak i konia. Zaznacza przy tym, że każdy rodzaj jeździectwa jest uzależniony mod wzajemnej komunikacji między nimi. Kiedy poznamy, jak funkcjonują końskie mózgi, będziemy w stanie opanować bardziej zrozumiałe dla koni metody porozumiewania się - a to z kolei uczyni jeździectwo i trenowanie nie tylko łatwiejszym, ale również przyjemniejszym.

Książka "Mózg konia, mózg człowieka" została wzbogacona o prawdziwe historie koni i ich opiekunów, a zawarte w niej porady prezentowane są tak, by praktycznie i skutecznie pomagać w rozwiązywaniu codziennych problemów na ujeżdżalni czy w terenie. Dzięki nowoczesnym wskazówkom Janet L. Jones możemy szybko poprawić osiągnięcia koni, oszczędzić czas poświęcony na trening, zbudować z naszym zwierzęciem głębszą relacją, łatwiej uporać się z wszelkimi trudnościami, ograniczyć ilość własnych błędów. A także stwierdzić, że przenikliwą uprzejmością można osiągnąć więcej niż wymuszaniem.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2996468
Tytuł Mózg konia, mózg człowieka
Autor Janet L. Jones
Wydawnictwo Galaktyka
Liczba stron 322
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 1650 x 2400 x 220
Okładka Miękka
Cena detaliczna 54,90 zł
Nasza cena 32,95 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Edyta M.

5/5
| 22-06-2021
Kiedy człowiek zrozumie w jaki sposób konie uczą się i patrzą na świat, zrozumie też jak z nimi pracować. Będzie to raczej WSPÓŁPRACA niż praca, bo zwierze natychmiast zauważa różnice. Autorka ma naprawdę dużą wiedzę w ej tematyce i widać jej wieloletnie doświadczenie z pracy ze zwierzętami. w końcu widać, że nie tylko wymuszaniem i siłą można tutaj coś zdziałać. Wspólna więź świetnie zastąpi siłę.

Alina L.

5/5
| 21-06-2021
Książka, która pozwala zrozumieć jak myślą konie. Jest to moim zdaniem podstawa do pracy z tymi wspaniałymi zwierzętami, bo właśnie zrozumienie daje najlepsze efekty, jeżeli chodzi o współpracę. Odpowiednia komunikacja z koniem działa na obupólną korzyść. POnadto, książka pozwala w fajny i dość prosty sposób pozbyć się różnych problemów związanych ze złym zachowaniem zwierzęcia.

Lucyna G.

5/5
| 09-06-2021
Książka dla osób początkujących, lub chcących poprawić jakość pracy z końmi. W prosty sposób zostały tutaj wyjaśnione schemty, które ułatwiają zrozumienie zwierzęcia. Duzo fajnych pomysłow, które na pierwszy rzut oka mogą wydać się dość rewolucyjne, jednak sama mogę napisać, po wypróbowaniu przynoszą wiele pozytywnych efektów. Praktyczne rozwiązywanie problemów i możliwość nawiązania jeszcze głębszej więzi z koniem z pewnością jest warta tych paru złotych wydanych na książkę.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
4 Sierpień, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
5 Sierpień, Czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier UPS
czas dostawy
4 Sierpień, Środa
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Poczta Polska
czas dostawy
5 Sierpień, Czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
5 Sierpień, Czwartek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
5 Sierpień, Czwartek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
4 Sierpień, Środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...