Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Mapy sensu. Architektura przekonań

"Mapy sensu. Architektura przekonań" to napisana z imponującym rozmachem interdyscyplinarna odyseja, w której Jordan Peterson stawia prowokacyjną hipotezę, wskazującą na związek między ustaleniami współczesnej neuropsychologii a strukturą najstarszych opowieści religijnych i mitów oraz alchemią. "Mapy sensu" są fascynującą syntezą myśli archaicznej ze współczesną, a zarazem stanowią pasjonujący wgCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Freedom Publishing
 • Data premiery: 2021-04-15
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 694
 • Wymiary: 265 x 165
Polecamy podobne produkty

"Mapy sensu. Architektura przekonań" to napisana z imponującym rozmachem interdyscyplinarna odyseja, w której Jordan Peterson stawia prowokacyjną hipotezę, wskazującą na związek między ustaleniami współczesnej neuropsychologii a strukturą najstarszych opowieści religijnych i mitów oraz alchemią. "Mapy sensu" są fascynującą syntezą myśli archaicznej ze współczesną, a zarazem stanowią pasjonujący wgląd w źródła ludzkiej motywacji oraz sposób postrzegania świata przez człowieka z różnych epok.

Jordan Peterson jest kanadyjskim psychologiem klinicznym, profesorem psychologii na Uniwersytecie w Toronto i pisarzem zajmującym się psychologią ideologii, religijności i wierzeń ideologicznych, osobowości, świadomości oraz systemami totalitarnymi. Swoją przełomową książkę "Mapy sensu" opublikował w 1999 roku, gruntownie opisując w niej, jak ludzie nadają sens istnieniu poprzez wierzenia, mitologię, religię, literaturę, filozofię i psychologię oraz brawurowo łącząc te rozważania z wynikami badań na temat funkcjonowania mózgu.

Autor postawił sobie za cel próbę odpowiedzi na przyczyn wchodzenia w konflikty społeczne, ich uzasadnień i motywacji, a także ideologii stojącej za decyzją podjęcia danego konfliktu. Peterson bada wiec strukturę systemów przekonań oraz rolę, jaką odgrywają one w regulowaniu emocje. Korzystając z wielu obszarów i dziedzin naukowych, ukazuje tym samym, że łączenie mitów i przekonań z nauką jest niezbędne, aby w pełni zrozumieć, jak ludzie nadają znaczenie.

"Mapy sensu. Architektura przekonań" to gruntowna, brawurowo napisana próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego ludzie z różnych kultur i epok formułowali mity i historie o podobnych strukturach, a także, co to podobieństwo mówi nam o umyśle, moralności i strukturze samego świata. Jordan Peterson bada związek pomiędzy tym, co współczesna neuropsychologia mówi o funkcjonowaniu mózgu, a tym, co na ten temat mają do powiedzenia rytuały, mity czy wierzenia religijne.

Aby zobrazować swoją teorię, autor sięga do mistrzów światowej literatury takich, jak Lew Tołstoj czy Aleksander Sołżenicyn, a także prastarych wierzeń, odkryć nauk kognitywnych, Jungowskich analiz mitologii i narracji oraz innych wielkich XX-wiecznych psychologów-myślicieli. "Mapy sensu. Architektura przekonań" to książka dająca do myślenia, a wręcz zmieniająca to myślenie - ukazująca bowiem gorzką prawdę o funkcjonowaniu naszego świata.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3006981
Tytuł
Mapy sensu. Architektura przekonań
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
694
Data premiery
2021-04-15
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
265 x 165
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
1.13
Długość
235
Głębokość
165
Wysokość
165
Cena detaliczna
121,33 zł
Nasza cena
75,19 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
10 recenzji
 • 5
  10
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Robert S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-07
  Fascynująca książka. Pomimo tego, że pisana jest językiem przystępnym, a samo tłumaczenie jest dobre, to książka raczej nie dla nowicjuszy. Przy lekturze tej pozycji zdecydowanie wymagane jest obycie z językiem "akademickim". Podsumowując treść książki można rzecz, że jest to rozprawa o rzeczach fundamentalnych. Jej zakres sięga od nauk empirycznych i kończy na kwestiach filozoficznych. Jordan B. Peterson jak zwykle z sobie właściwą przenikliwością stara się rozjaśnić sprawy, które zbyt wielu i zbyt często trywializuje, tak jakby naprawdę poznali ich sedno.
  Swoją drogą długopis (czerwony, a jakże!) do podkreślania w całości się wyczerpał. Tyle trafnych zdań i spostrzeżeń. :)
 • Angelika G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-01
  Prawdziwa uczta czytelnicza :) coś wspaniałego. Podziwiam ogromną wiedzę autora, zdolność do kojarzenia faktów i budowanie tez w oparciu o tak odległe od siebie dziedziny. Oczywiście nie jest to książka do połknięcia na raz, trzeba przeznaczyć na nią sporo czasu i skupienia, nie tylko na samą lekturę ale i namysł nad tym, co właśnie przeczytaliśmy. ALe zapewniam, że warto :) Polecam, polecam i jeszcze raz polecam!
 • Leszek R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-30
  Nazwisko Peterson na okładce to dla mnie gwarancja dobrej lektury. Nie pomyliłem się i w przypadku "Map sensu". Bardzo zaciekawiło mnie łączenie zagadnień czysto naukowych ze sferą duchową, religiami, które dziś tak często są spychane na margines, wręcz wyśmiewane. Jak widać da się mieć otwarty umysł i akceptować różne wizje świata, nie tylko to co forsowane w mainstreamie. Polecam każdemu, kto szuka w książkach czegoś więcej niż rozrywki.
 • Dorota P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-25
  Czekałam bardzo na polski przekład, bo chociaż twórczość Petersona uwielbiam, to czytanie takiego monumentalnego dzieła w oryginale jest ponad moje siły :) Przyznam szczerze, że jeszcze nie przeczytałam całości, ale już wiem, że "Mapom sensu" należy się najwyższa ocena :) Czytam powoli, ze zrozumieniem, delektuję się erudycją i kreatywnością Petersona. Rewelacyjne spojrzenie na świat, bez uprzedzeń, z chęcią wzajemnego zrozumienia religii i kultur. Polecam, co tu dużo pisać :)
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 1. marca, piątek
0,00 zł

O Autorze


3006981
Ładowanie...