Xi

Manualny drenaż limfatyczny w.2017

Adam Zborowski jest specjalistą masażu leczniczego, jednym z założycieli Krakowskiej Szkoły Masażu, nauczyciel masażu oraz autor książek z tej dziedziny. Za swoją pracę wychowawczą i dydaktyczną otrzymał nagrodę I stopnia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej w 1996 roku. Masaż limfatyczny, zwany również drenażem jest zabiegiem, który ma usprawnić przepływ krwi i limfy, co z kolei skutkuje zmniejszCzytaj więcej

Adam Zborowski jest specjalistą masażu leczniczego, jednym z założycieli Krakowskiej Szkoły Masażu, nauczyciel masażu oraz autor książek z tej dziedziny. Za swoją pracę wychowawczą i dydaktyczną otrzymał nagrodę I stopnia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej w 1996 roku.

Masaż limfatyczny, zwany również drenażem jest zabiegiem, który ma usprawnić przepływ krwi i limfy, co z kolei skutkuje zmniejszeniem bólu i zniwelowaniem obrzęków. W manualnym drenażu limfatycznym wykorzystuje się specjalistyczne techniki, które polegają na wykonywaniu okrężnych, delikatnych ruchów dłoni, pamiętając o tym samym kierunku co przepływ limfy.

Książka autorstwa Adama Zborowskiego zatytułowana „Manualny drenaż limfatyczny" w pierwszej wersji powstała w 1995 roku. Potem pojawiło się drugie wydanie. Minęło jednak wiele lat. Autor zdobył kolejne doświadczenia, poszukując nowych rozwiązań i analizując swoją pracę z uczniami i pacjentami. Również rozmowy z kolegami masażystami skłoniły go do nowych przemyśleń. W związku z tym w niniejszym wydaniu Adam Zborowski postanowił dokonać niewielkich modyfikacji. W porównaniu z poprzednimi wydaniami książki, autor zrezygnował tutaj z opisu dwóch metod drenażu, skupiając się na tej formie, którą z powodzeniem sam stosuje w praktyce zawodowej. Dodatkowo ta wersja poszerzona została o następujące zagadnienia:

 • kwestia patologii układu chłonnego,

 • postępowanie udrażniające.

Obrzęk limfatyczny daje szereg objawów, takich jak:

 • bolesność,

 • problemy z poruszaniem daną kończyną,

 • opuchlizna,

 • uczucie ciężkości kończyny,

 • zgrubiała, twarda skóra.

Zastoju limfy nie wolno bagatelizować, bo może to mieć niezwykle przykre dolegliwości zdrowotne. Zdarzają się nawet przypadki amputacji chorej kończyny.

Książka „Manualny drenaż limfatyczny" jest wartościową, pomocną pozycją, której autor jako doświadczony znawca tego rodzaju masażu dzieli się swoją wiedzą i praktyką. Adam Zborowski jest aktywnym uczestnikiem konferencji, kongresów, sympozjów i targów z zakresu masażu. Jest też egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie dla zawodu Technik Masażysta. Nieustannie się rozwija i poszerza wiedzę, by jeszcze lepiej, efektywniej pomagać ludziom.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
713494
Tytuł
Manualny drenaż limfatyczny w.2017
Wydawnictwo
Liczba stron
276
Rok wydania
2017
Wymiary produktu [mm]
234 x 164
Okładka
okładka miękka
Długość
235
Głębokość
165
Wysokość
164
Nasza cena
60,48 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
8 recenzji
 • 5
  8
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Kamila S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-12-27
  Książka warta polecania. zawiera szczegółowe opisy i zdjęcia technik stosowanych do wykonania drenażu limfatycznego.
 • Barbara D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-07
  Bardzo kompetentna książka, która stanowi nieocenione źródło wiedzy na temat drenażu limfatycznego. Sporo ciekawostek i kwestii o których nie miałam wcześniej pojęcia a jestem doświadczonym masażystom. Do tego od groma zdjęć, ilustracji, generalnie szata graficzna bardzo na plus. Czy mam jakieś uwagi? Nie, dlatego polecam, polecam i jeszcze raz polecam.
 • Łucja T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-07
  Manualny drenaż limfatyczny w.2017  to must have dla każdego masażysty, który chciałby przeprowadzać profesjonalny zabieg drenażu limfatycznego. Książka jest bardzo dobrze napisana, sympatycznym językiem, dużo tutaj szczegółów, ale konkretnie, bez zbędnego lania wody. Bardzo kompetentne źródło wiedzy, które serdecznie polecam. A o i bardzo sympatyczna szata graficzna, sporo zdjęć itp.
 • Arleta U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-30
  Takich książek jak ta powinno być zdecydowanie więcej na rynku wydawniczym. Tak profesjonalnie napisanych, kompetentnych. Autor tłumaczy wszystko krok po kroku, zrozumiałym językiem, pomocne są również obrazki, ilustracje. Książka kosztuje tak naprawdę grosze w porównianiu do wiedzy którą dzięki niej zdobywamy. Na pewno sięgnę także po inne książki tego autorstwa, szkoda swoją drogą, ze tak późno trafiłam na ten tytuł – szczerze to lepiej przeczytać coś takiego, zanim się pójdzie na jakikolwiek kurs.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 27. maja, poniedziałek
0,00 zł

Produkty od autora:


713494
Ładowanie...