Lechia-Sarmacja-Scytia. Atlas historyczny (Wojciech Zieliński) - tantis.pl
Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Lechia-Sarmacja-Scytia. Atlas historyczny

Wojciech Zieliński, Janusz Bieszk

(okładka twarda)

4/5
Wydawnictwo: Bellona
Liczba stron: 240
-30%

99,99 zł

69,99 zł

oszczędzasz 30,00 zł (30%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Cena minimalna: 66,99 zł 🛈

Opis

Zachowane materiały kartograficzne - zarówno te pochodzące z czasów starożytności, średniowiecza, jak i współczesne - niejednokrotnie dokumentują oryginalne nazwy geograficzne, których używali nasi przodkowie w odniesieniu do terenów zawartych obecnie w granicach Polski.

Są wśród nich zarówno różne formy aktualnej nazwy naszego kraju, jak i określenia archaiczne: Lechistan, Lugia, Polachia, Podlachia, Sklawonia, Sławia, Wenedonia... Wyjątkowy atlas historyczny "Lechia-Sarmacja-Scytia" jest zbiorem reprodukcji 127 autentycznych map w 12 językach, który umożliwia czytelnikom prześledzenie fascynującej mozaiki onomastycznej polskich ziem.

Imponująca zawartość atlasu jest wynikiem pracy i zaangażowania dwóch specjalistów: odpowiedzialny za merytorykę publikacji Janusz Bieszk jest jednym z najbardziej znanych współczesnych autorów książek historycznych, poświęconych głównie czasom starożytnej Polski oraz działalności zakonu krzyżackiego na terenie naszego kraju.

Bieszk nie boi się kontrowersyjnych tez, w swoich badaniach podąża poza utartymi schematami, odważnie kreując autorską koncepcję dziejów. Wspólnie z autorem opracowania graficznego atlasu Wojciechem Zielińskim przygotował kolejną fascynującą publikację, która rzuca nowe światło na znane dotąd fakty dotyczące starożytnego okresu historii Polski.

Niezależne badania historyków doprowadziły ich do potwierdzenia zaskakujących tez o dziejach dawnej Lechii i protoplastów narodu polskiego - Ariach-Sławianach Indoscytach. Mapy zebrane w atlasie dowodzą istnienia Lechii, władcach i rycerzach lechickich zarówno w czasach starożytnych, jak i w średniowieczu.

"Lechia-Sarmacja-Scytia. Atlas historyczny" przykuwa uwagę zawartością merytoryczną i efektownym opracowaniem graficznym; wiele z opublikowanych map to unikaty, trudne do obejrzenia gdziekolwiek indziej. Publikacja jest niezwykle interesującą propozycją dla pasjonatów historii Polski, osób zainteresowanych kulturą Słowian oraz komparatystyką językoznawczą; zawarte w niej materiały umożliwiają spojrzenie na dzieje naszego kraju z nowej, świeżej perspektywy i stanowią doskonały punkt wyjścia do samodzielnego pogłębiania wiedzy.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3016123
Tytuł Lechia-Sarmacja-Scytia. Atlas historyczny
Autor Wojciech Zieliński, Janusz Bieszk
Wydawnictwo Bellona
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 240
Data premiery 2021-05-19
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 300 x 210
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 1.02
Cena detaliczna 99,99 zł
Nasza cena 69,99 zł

Recenzje

4/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Zofia G.

Klient zweryfikowany

5/5
| 24-08-2022 | Recenzja zweryfikowana
Książka, na którą od dawna czekałam. Mam nadzieję, że poszerzę swoją wiedzę o prawdziwe informacje. Format odpowiedni do rozmiarów map. Słabą stroną są mapy dzielone na strony i klejone przez środek, przez co jest utrudniony dostęp do tekstu i obrazu, zamiast być na rozkładanej stronie. Reszta bez zarzutu. Nazwisko jest gwarancją dobrej jakości.

Marcin S.

Klient zweryfikowany

5/5
| 20-01-2022 | Recenzja zweryfikowana
Perła naszej prawdziwej historii, która powinna się stać najważniejszym polskim atlasem historycznym. Przedstawia mapy polskie i zagraniczne, na których wprost jest napisane, że Polacy, to Lechy, Lechici i zamieszkujemy te tereny od tysięcy lat. Do tego atlas odnosi się do wielu polskich kronik i źródeł historycznych, dzięki czemu można poszerzać swoją wiedzę na temat prawdziwej historii Polski czyli Lechii oraz całej Sławiańszczyzny zwanej niegdyś Sarmacją, Scytią, Sławenią. Ogromne podziękowania dla autorów za opracowanie i wydanie tak ważnego dla naszej historii dzieła. Sława!

Janusz K.

Klient zweryfikowany

5/5
| 03-12-2021 | Recenzja zweryfikowana
Rewelacja, ten atlas powinien być w każdym Polskim domu.

Jakub N.

Klient zweryfikowany

1/5
| 03-08-2021 | Recenzja zweryfikowana
Pseudonaukowy bełkot. Rozwinięcie głupiego żartu, nieudolnego falsyfikatu.

Marek C.

Klient zweryfikowany

4/5
| 06-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
Większość z przedstawionych nazw widziałem/przeczytałem po raz pierwszy. Lubię historię i cenię gustowne, dopieszczone pod względem szczegółów wydania. I tak jest w tym przypadku. Bez względu na osobiste przekonania co do teorii pana Bieszka, atlas „Lechia-Sarmacja-Scytia…” to ciekawe i graficznie dopracowane wydanie, które może stać się motywacją do samodzielnej eksploracji meandrów historii.

Mateusz S.

Klient zweryfikowany

5/5
| 05-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
Pan Bieszk fascynuje mnie jako autor, choć biorę jego tezy z przymrużeniem oka ;) ale generalnie lubię jego produkcje ze względu na zainteresowania historyczne i nazwę to - słowiańskie. Ten atlas raczej się ogląda niż czyta, ilość map, ich wygląd i nazewnictwo jest naprawdę niesamowite i wciąga na długo. Nie jestem nowicjuszem w temacie, ale sporo z nazw nie słyszałem i zgodzę się z opisem książki - zaiciekawiły mnie na tyle, żeby poczytać o nich więcej. Po takiej opinii pozostaje mi tylko gorąco Państwu polecić :)

Michalina P.

Klient zweryfikowany

4/5
| 04-06-2021 | Recenzja zweryfikowana
Niewątpliwie, o Januszu Bieszku można powiedzieć i napisać wiele, lecz z pewnością nie można mu odmówić wytrwałości w badaniu tematu starożytnej Polski. Publikacja, jak sam tytuł wskazuje, jest zbiorem map, których próżno szukać w powszechnie dostępnych podręcznikach i atlasach historycznych. Tym bardziej stanowi on gratkę dla miłośników tajemnic starożytności oraz domorosłych badaczy historii. Jakość wydania jest pierwszorzędna a mapy wyraźnie opracowane. Dobra robota.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat 24/7
czas dostawy
30. stycznia, pon. — 31. stycznia, wt.
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
30. stycznia, poniedziałek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
30. stycznia, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
30. stycznia, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
30. stycznia, poniedziałek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
30. stycznia, poniedziałek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
30. stycznia, poniedziałek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
30. stycznia, poniedziałek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...