Xi

Janusz Bieszk

 (3 produktów)

Lechia-Sarmacja-Scytia. Atlas historyczny

Wojciech Zieliński, Janusz Bieszk

(okładka twarda)

75,79 
Wysyłka dzisiaj

Zamki Państwa Krzyżackiego w Polce

Janusz Bieszk

(okładka miękka)

24,59 
Wysyłka dzisiaj

Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody II

Janusz Bieszk

(okładka miękka)

25,99 
Wysyłka dzisiaj

Janusz Bieszk

Janusz Bieszk (ur. w 1955 roku) jest polskim ekonomistą i autorem książek historycznych obejmujących czasy od prehistorii do średniowiecza.

Zajmuje się historią Europy Środkowej, a szczególnie dziejami Prasłowian. Jego pierwszą pracą historyczną była książka "Zamki Państwa Krzyżackiego w Polsce", jednak to nie ona przyniosła mu miano kontrowersyjnego w swoich poglądach historyka, którem jest dzisiaj. Taką opinię zawdzięcza on swoim tezom na temat istnienia państwa Wielkiej Lechii opieranym na nieuznawanej przez badaczy tzw. Kronice Prokosza. Mieszkańcy Lechii mieli według niego miedzy innymi splądrować Rzym, Ateny i Kartaginę, a także odeprzeć atak Aleksandra Wielkiego. Janusz Bieszk w swoich książkach, między innymi w "Starożytnym Królestwie Lechii" i w "Słowiańskich Królach Lechii" podważa cały dorobek naukowy polskich historyków z czasów rozbiorów, których oskarża o agenturę na rzecz zaborców.

Kolejnym kontrowersyjnym poglądem autora jest teza o istnieniu na Ziemi cywilizacji kosmicznych jeszcze przed powstaniem cywilizacji sumeryjskiej. Janusz Bieszk uważa, że władały one zaawansowaną technologią i używały ludzi, stworzonych przez siebie metodami inżynierii genetycznej, jako niewolników. W ten sposób tłumaczy nadprzyrodzone pochodzenie bóstw w różnych kulturach oraz np. budowę Stonehenge. O tej idei można przeczytać w napisanej przez niego książce "Cywilizacje kosmiczne na Ziemi".

Ładowanie...