Lata (Annie Ernaux) - tantis.pl
Xi

Lata

Annie Ernaux

(okładka twarda)

4/5
Wydawnictwo: Czarne
Liczba stron: 240

Produkty powiązane:

SUPER CENA

Cena detaliczna: 39,90 zł

25,39 zł

Zamów do 15:00, aby otrzymać w poniedziałek
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 21,88 zł

Opis

Odkryj twórczość Annie Ernaux, uznawanej za jedną z najważniejszych pisarek francuskich! "Lata" to autobiograficzne dzieło tej autorki, które po raz pierwszy ukazuje się w języku polskim. "Czy byłabym szczęśliwsza, mając inne życie"? Na tak trudne pytanie próbuje odpowiedzieć sobie i swoim czytelnikom wspaniała francuska pisarka. Twórczość noblistki pokazuje, w jaki sposób czasy, w których człowiek żyje, mogą wpływać na to, kim się staje.

"Lata" to dzieło uznawane za biografię całego pokolenia autorki. Pisarka przypomina czas biedy, który przeradza się później w kapitalistyczny przesyt. Wspomina młodość i trudy powojennej rzeczywistości. Opowiada o małym normandzkim miasteczku, gdzie rytm życia ustanawiają święta religijne. Pisze o odkryciu twórczości Simone de Beauvoir oraz o nowym spojrzeniu na rzeczywistość. Mówi o tym, jak wychowanie w robotniczej rodzinie wpływa na jej życie. Przede wszystkim jednak to opowieść, w której tłem jest wolność różnego rodzaju. Wyzwolenie polityczne towarzyszy tu obyczajowemu i seksualnemu. Klasowe ograniczenia ustępują demokratycznej równości.

Annie Ernaux omawia rewolucję obyczajową, która jest związana z postępującym współcześnie rozwojem kapitalistycznego i konsumpcyjnego stylu życia. W ten sposób jej opowieść nie traci nic ze swojej aktualności. Autorka przypomina najważniejsze wydarzenia historyczne XX w. oraz pokazuje, jak wciąż wpływają na współczesnych ludzi. Przełomowe chwile dla historii europejskiej zmieniają życie mieszkańców różnych krajów. To nie tylko opowieść o Francji, ale także o wielu innych europejskich państwach, które wkroczyły w nową rzeczywistość powojenną.

Autorka łączy różne obrazy w jedną historię życia człowieka, który rodzi się podczas wojny, a następnie przeżywa wydarzenia prowadzące aż do świata nowoczesności. Przypomina, jakim zmianom podlegały poglądy, styl życia i obyczajowość zwyczajnych ludzi. Niesamowita rewolucja zaszła podczas życia jednego pokolenia, przeskakującego nagle z konserwatywnej rzeczywistości do zaskakującego świata współczesnego, w którym wolność została nadrzędną wartością. Annie Ernaux pisze o szansach oraz o zagrożeniach, jakie niosą zmiany cywilizacyjne i zastanawia się, dokąd to wszystko zmierza.

Odkryj kategorię "Literatura piękna", gdzie znajdziesz dzieła wybitnych pisarzy z całego świata.

Annie Ernaux to francuska pisarka i feministka. Urodziła się w 1940 r. Wychowana w robotniczej rodzinie w małym miasteczku normandzkim, autorka obserwowała zmiany zachodzące w konserwatywnej obyczajowości. Po ukończeniu studiów literaturoznawczych została nauczycielką. Jako pisarka zadebiutowała w 1974 r. Zdobyła szereg prestiżowych nagród literackich.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3192848
Tytuł Lata
Autor Annie Ernaux
Wydawnictwo Czarne
Język wydania polski
Język oryginału francuski
Liczba stron 240
Data premiery 2022-01-12
Rok wydania 2022
Wymiary produktu [mm] 205 x 125
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 0.32
Cena detaliczna 39,90 zł
Nasza cena 25,39 zł
Powiązane tematy: Prezenty świąteczne dla dorosłych, Prezenty na Święta dla Niej, Prezenty na Święta, Dzień Matki 2023

Recenzje

4/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Kinga N.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 26-10-2022 | Recenzja zweryfikowana
Wspaniale się to czytało, choć nie spodziewałam się, że aż tak bardzo ta treść mnie zaangażuje. Uderzyła mnie również absolutna szczerość autorki, jakkolwiek się nie działo - napisała o tym. Czy było to złe, wstydliwe itd. może nie wartościuje jakoś uparcie, ale ocenia sprawiedliwie swoje własne pokolenie. Jest w tym trochę zawodu, wielkie rewolucje w ogromnym skrócie skończyły się na domowej strefie komfortu, telewizorze i pełnej lodówce (tyle byłoby z walki o ideały). Historia prawdziwa, szczera, przenikająca, napisana zgodnie z najwyższą sztuką literacką, coś pięknego!

Filip F.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 22-10-2022 | Recenzja zweryfikowana
Nie jest to książka po którą sięgnąłbym od tak. Została mi polecona i absolutnie nie żałuję. Ani to wyłącznie autobiografia, ani to wyłącznie ujęcie socjologiczne licznych zmian, które zachodziły w Europie, ani to wyłącznie sentymentalne wspomnienia wydarzeń bardziej emocjonujących. To piękne dzieło, które łączy bardzo wiele aspektów, wymyka się szufladkowaniu i mówi bardzo wiele także o nas współczesnych. Zgadzam się, że absolutnie uderza strona literacka z zachowaniem nauki starych mistrzów. Nie trzeba być wyjątkowo oczytanym czy nawet zainteresowanym taką tematyką, żeby naprawdę docenić wartość tego wydania.

Wiktoria T.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 18-10-2022 | Recenzja zweryfikowana
Rewelacyjna biografia, która w szerszym kontekście jest głosem całego pokolenia, które w zasadzie przeżyło wiele zmian, przewrotów i mniejszych lub większych rewolucji. Z jednej strony te konkretne przemiany są bardzo czytelnia przedstawione, z drugiej to bardzie reakcje na te zmiany są tutaj w centrum uwagi. Książka piękna pod względem literackim, wspaniale się ją czyta, przeżywa kolejne wydarzenia, aż dochodzi się do refleksji, że zmiany każde mają nieoczekiwany zazwyczaj efekt, a wszystkie małe rzeczy w naszym życiu są piekielnie ważne. Polecam!

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...