Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 3-5
cofnij do Wiek 3-5

Kategorie

   • Książki interaktywne (26)

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Książki interaktywne dla dzieci

    (26 produktów)

   Książki interaktywne dla trzy-, cztero- i pięciolatków dostępne w księgarni Tantis zapewnią każdemu dziecku doskonałą rozrywkę, a jednocześnie wspierają wiele obszarów rozwoju. W naszej ofercie znajdziesz książki czołowych polskich wydawnictw dziecięcych i edukacyjnych, w tym Skrzat, Olesiejuk, Zielona Sowa i wiele innych. Atrakcyjne ceny i szybka, wygodna dostawa gwarantują Twoje zadowolenie z zakupów.


   Kosmos. Wielka nauka dla małych dzieci.

   (okładka całokartonowa)

   28,29 
   Wysyłka dzisiaj

   Obrazkowy quiz malucha od 3 lat

   (okładka miękka)

   8,99 
   Wysyłka dzisiaj

   Kolorysie

   (okładka twarda)

   29,19 
   Wysyłka dzisiaj

   Quiz trzylatka. Obrazkowe zadania dla bystrych dzieci

   (okładka miękka)

   10,29 
   Wysyłka dzisiaj

   CzuCzu. Zagadki z dziurką dla dzieci 3+

   (okładka blister)

   18,79 
   Wysyłka dzisiaj

   Tik-tak! Zabawy na czasie. Piosenki i aktywności

   (okładka zintegrowana)

   26,19 
   Wysyłka dzisiaj

   Album przedszkolaka

   (okładka twarda)

   17,19 
   Wysyłka dzisiaj

   Zabawka muzyczna - słonik

   (okładka karton)

   44,19 
   Wysyłka dzisiaj

   Świat łamigłówek dla mądrych główek

   (okładka miękka)

   8,79 
   Wysyłka dzisiaj

   Magiczne zabawy z Mikołajem. Renifer

   (okładka folia)

   5,29 
   Wysyłka dzisiaj

   Zadania z gwiazdkami - Łamigłówki

   (okładka miękka)

   6,59 
   Wysyłka dzisiaj

   Wielkanocne ozdoby. Wypychanki wielkanocne

   (okładka miękka)

   13,49 
   Wysyłka dzisiaj

   Wielkanocne koszyczki. Wypychanki wielkanocne

   (okładka miękka)

   13,49 
   Wysyłka dzisiaj

   Wielkanocne dekoracje. Wypychanki wielkanocne

   (okładka miękka)

   13,49 
   Wysyłka dzisiaj

   Magiczne zabawy z Mikołajem. Elf

   (okładka folia)

   5,29 
   Wysyłka dzisiaj

   Zestaw do zabawy w kuchni

   (okładka pudełko)

   122,99 
   Wysyłka dzisiaj

   Kolorowe dinozaury. Baw się i koloruj z Mają 2

   (okładka twarda)

   8,39 
   Wysyłka dzisiaj

   Wyszukiwanki malucha. Wesołe zwierzaki

   (okładka całokartonowa)

   12,49 
   Wysyłka dzisiaj

   Zestaw dla malucha. Plakat do uzupełniania naklejkami

   (okładka etui kartonowe)

   12,49 
   Wysyłka dzisiaj

   Mapy Labirynty (wersja ukraińska)

   (okładka miękka)

   34,99 
   Wysyłka 3 dni robocze

   Świąteczne smakołyki

   (okładka twarda)

   9,59 
   Wysyłka 3 dni robocze

   Zadania i łamigłówki cz.2 Wyd II

   (okładka miękka)

   11,89 
   Wysyłka 3 dni robocze

   Książki interaktywne dla dzieci - nauka poprzez zabawę

   Zainteresowanie książkami można kształtować u maluchów od najmłodszych lat - zanim przyjdzie czas na naukę czytania, warto podsuwać im książeczki interaktywne, łączące atrakcyjną dla dzieci formę z wysoką wartością edukacyjną. Poprzez książki interaktywne rozumiemy tu publikacje, których zawartość nie ogranicza się do tekstu i ilustracji, ale obejmuje również elementy dostarczające dziecku różnorodnych bodźców sensorycznych.

   Możliwości jest tu bardzo dużo: wśród książek interaktywnych dla 3-latków i starszych dzieci znajdziemy produkty wykonane z materiałów o różnorodnych fakturach, rozkładane lub rozwijane, wyposażone w przesuwane lub otwierane okienka, za którymi kryją się kolejne treści. Dużą popularnością cieszą się także książeczki wyposażone w kolorowe diody, przyciski aktywujące efekty dźwiękowe i pozytywki odtwarzające wesołe melodie.

   Autorzy książek interaktywnych często wychodzą również naprzeciw potrzebom małych miłośników prac plastycznych, publikując w swoich propozycjach plansze do kolorowania, wycinanki czy wyklejanki. Przykładowo: Zielona Sowa oferuje książeczki umożliwiające samodzielne wykonanie wielkanocnych dekoracji, Olesiejuk - serię kolorowanek tematycznych Baw się i koloruj; w asortymencie naszej księgarni znajdziesz te i wiele innych pomysłowych materiałów.

   Liczba i poziom trudności interaktywnych elementów zależy od wieku dziecka, dla którego przeznaczona jest dana pozycja. Trzylatki chętnie korzystają z mniej rozbudowanych publikacji, których zawartość nie sprawia im problemu w obsłudze i nie prowadzi do przebodźcowania. Książka interaktywna dla 5-latka może zawierać więcej skomplikowanych elementów, które stymulują umysł do bardziej aktywnej pracy.

   Jakie umiejętności rozwijają książki interaktywne?

   Choć dokładny zakres kształtowanych umiejętności uzależniony jest od formy i treści danej książeczki, korzystanie z nich wspiera rozwój ogólnej sprawności sensorycznej i intelektualnej dziecka. Elementy zawarte w książkach interaktywnych oddziałują na zmysły wzroku, słuchu i dotyku, a obserwacja i doświadczanie poszczególnych bodźców rozwija umiejętność ich współdziałania. Otwierając i przesuwając okienka maluch ćwiczy koordynację oko-ręka, rozwija małą motorykę, a także - co nie mniej ważne - uczy się dostrzegać zależności przyczynowo-skutkowe: po wykonaniu zalecanej czynności czeka go przecież nagroda w postaci odkrycia niespodzianki za okienkiem.

   Wiele książeczek umożliwia dziecku samodzielne podejmowanie decyzji co do sposobu korzystania z nich, wspierając tym samym rozwój umiejętności kreatywnego myślenia, wyobraźni twórczej i nieszablonowego podejścia do problemów. Dotyczy to zarówno zadań plastycznych, jak i łamigłówek czy układanek, których rozwiązywanie to prawdziwa gimnastyka dla mózgu - a jednocześnie wspaniała zabawa!

   Książka interaktywna dla 4-latka lub 5-latka może być także wartościowym źródłem wiedzy na temat otaczającego go świata: korzystając z funkcji danej publikacji maluch może ćwiczyć rozróżnianie kolorów i kształtów, poznaje litery i cyfry, nazwy zwierząt, roślin, przedmiotów codziennego użytku. Zdobyta w ten sposób wiedza przydaje się podczas nauki w przedszkolu i szkole, a także inspiruje do odkrywania i rozwijania prywatnych zainteresowań. 

   Zalet książek interaktywnych dla dzieci jest więc wiele, a ich wybór - bardzo szeroki: korzystając z oferty naszej księgarni masz gwarancję atrakcyjnych cen i szybkiej, wygodnej dostawy. Już teraz życzymy Ci udanych zakupów!

   Ładowanie...