Xi

"Kronika Polaków" Macieja z Miechowa wreszcie doczekała się nowoczesnego wydania, a chociaż została napisana ponad 500 lat temu, nadal zachwyca barwnym opisem dziejów narodu i jest bezcennym źródłem historycznym oraz kulturowym. Chronica Polonorum trafia teraz do Polaków przetłumaczona z łaciny na język polski. Odkryj niesamowite dzieło sztuki kronikarskiej, które od wieków zachwycało historyków, a obecnie może wreszcie zadziwić też szeroką grupę czytelników!

O czym jest "Kronika Polaków"?

Chronica Polonorum powraca na biblioteczne półki, tym razem już w języku polskim. Słynna kronika autorstwa Macieja Miechowa była bowiem dotąd dostępna tylko w łacinie i czytana głównie przez historyków. Co więcej, czytanie tej księgi wymagało bardzo dobrej znajomości języka. Teraz dostępne wreszcie dla wielu odbiorców, to wyjątkowe dzieło znów zachwyca swoimi walorami narracyjnymi. Autor sięgnął do najdawniejszych czasów, opowiadając nawet o Kraku oraz Lechu.

Zaczynając od początków Polski, Maciej z Miechowa zmierza do bliższych mu czasów panowania Zygmunta Starego. Opowiada o najważniejszych wydarzeniach dla Polski. Przypomina władców i ważne postacie polskiej kultury. Co niemniej ważne, zwraca uwagę na postawy patriotyczne oraz przywiązanie Polaków do chrześcijańskiego kręgu kulturowego. Pisze nie tylko o ich odwadze, ale także gospodarności. Czasami wytyka błędy, dzięki czemu jego księga staje się uniwersalną lekcją nawet dla współczesnej Polski.

Nowoczesne wydanie dzieła Macieja z Miechowa wzbogaca 47 oryginalnych ilustracji, które pochodzą z 1521 r. Drzeworyty te zdobiły pierwsze wydanie księgi, wydrukowanej w słynnej drukarni Hieronima Wietora. Portrety imaginacyjne są znakomitym skarbem dawnej kultury i świetnie oddają charakter epoki. To dzieło wraca do rąk Polaków jako szlachetne dziedzictwo narodowe oraz kulturowe Polski.

"Kronika Polaków" - opinie

"Kronika Polaków" to pięknie wydane dzieło renesansowego autora, po raz kolejny zachwycające czytelników wspaniałym wykonaniem, opracowaniem i bogactwem językowym kronikarza. Ten wyjątkowy skarb polskiej kultury zainteresuje jednak nie tylko badaczy, ale także zwykłego czytelnika. Odkrywanie najdawniejszych dziejów kraju jest fascynującą przygodą, podczas której poznajesz wiele ciekawych faktów o życiu w dawnej Polsce oraz ponadczasową mądrość, również możliwą do znalezienia w tej niezwykłej księdze.

Znakomite wydanie dzieła Chronica Polonorum to świetna okazja by zainteresować się historią Polski. Jeżeli szukasz dodatkowych publikacji na ten temat, sprawdź kategorię "Historia"! Znajdziesz tam opracowane z najwyższą dbałością o szczegóły dokumenty historyczne, a także publikacje najwspanialszych historyków. To niesamowita podróż do dawnych czasów, podczas której możesz wiele nauczyć się również o współczesności!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

3407815
Ładowanie...