Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

KOSF. Karty oceny słuchu fonemowego

Joanna Gruba

(okładka teczka)

4/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: KOMLOGO
-20%

199,00 zł

158,96 zł

oszczędzasz 40,04 zł (20%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł

Opis

Na pewno każdy zgodzi się, że słuch to jeden ze zmysłów, których rozwój ma wielkie znaczenie w rozwoju. Badania wskazują, że słyszymy dźwięki już na kilka miesięcy przed urodzeniem, wtedy też zaczynamy rozróżniać głosy męskie i żeńskie czy przyjemne i nieprzyjemne odgłosy. Po urodzeniu, dzięki słuchowi fizycznemu, który jest najbardziej rozwiniętym początkowo zmysłem, można odbierać dźwięki z otoczenia, co przekłada się na kształtowanie się słuchu muzycznego i fonemowego – czyli tego, który prowadzi do opanowania przez nas mowy oraz pozwala różnicować, analizować i łączyć jej dźwięki.

"KOSF. Karty oceny słuchu fonemowego" to testowe narzędzie diagnostyczne, przeznaczone do badań diagnostycznych prowadzanych przez nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, pedagogów, psychologów, logopedów, neurologopedów oraz innych osób zajmujących się oceną słuchu fonemowego u dzieci w wieku od 3 do 7,5 lat.

Publikacja składa się z trzech części – jedną jest materiał obrazkowy, który zawiera 34 kolorowe ilustracje, drukowane na laminowanych kartkach formatu A5. Drugą jest podręcznik, zawierający podstawy teoretyczne, niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia testu oraz procedury standaryzacji oraz instrukcję przeprowadzenia testu a także analizę uzyskanych wyników. Podręcznik liczy 40 stron, ma format A4 i zawiera informacje na temat słuchu fonemowego, charakterystykę badanej grupy oraz "Kart oceny słuchu fonemowego", opis cech testu, łącznie ze standaryzacją i obiektywnością, normalizacją, rzetelnością i trafnością oraz instrukcję badania i obliczania i interpretacji wyników badań. Trzecią, ostatnią częścią zestawu, są karty badania słuchu fonemowego, w których osoba przeprowadzająca badanie może wprowadzić wyniki badania.

Do zestawu "KOSF. Karty oceny słuchu fonemowego" dołączony jest roczny dostęp do programu komputerowego KomKOD z modułem KOSF, dzięki któremu można łatwo elektronicznie wypełniać karty badania i karty wywiadu, planować terapię słychu fonemowego na podstawie uzyskanych wyników oraz monitorować postępy w tej terapii.

Zestaw został stworzony przez Joannę Grubę - doktor nauk humanistycznych, która w swoich badaniach podejmuje zagadnienia związane z diagnozą i terapią logopedyczną i pedagogiczną oraz technologią informacyjną. Autorka jest twórczynią programów komputerowych o tematyce logopedycznej oraz wielu książek dotyczących tej problematyki.

Wydawca zestawu, KOMLOGO, to wydawnictwo logopedyczne, w którym każdy pedagog, psycholog dziecięcy, logopeda może wyposażyć się w narzędzia i akcesoria niezbędne w pracy, wspomagające procesy terapii zaburzeń mowy oraz terapii schorzeń psychofizycznych.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 634148
Tytuł KOSF. Karty oceny słuchu fonemowego
Autor Joanna Gruba
Wydawnictwo KOMLOGO
Rok wydania 2016
Wymiary produktu [mm] 320 x 255
Okładka Teczka
Waga Produktu [kg] 0.72
Cena detaliczna 199,00 zł
Nasza cena 158,96 zł

Recenzje

4/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Le P.

3/5
| 03-02-2022
Trzeba przyznać, że jest to dotychczas jedyny standaryzowany test do badania słuchu fonemowego u dzieci i to jest jego największy, ale nieliczny plus. Niestety ten test pod względem zawartości materiałów nie różni się niczym od kart do badania słuchu fonemowego (np. Styczek czy opracowań własnych), z których logopedzi korzystają już od dawna. Poza wartością przeprowadzenia "testu", a nie samych prób, na ocenę funkcjonowania słuchu fonemowego wystawioną w opinii logopedycznej dziecka, nie ma więcej plusów. Jeśli zależy Państwu na teście i podniesieniu ważności Państwa opinii, to polecam kupić, natomiast jeśli wystawiane przez Państwa dokumenty nie wymagają "testu" a jedynie oceny funkcjonowania słuchu fonemowego... to macie Państwo na rynku inne, tańsze i równie skuteczne materiały, którymi można go zbadać.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
19. maja, czw. — 20. maja, pt.
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
20. maja, piątek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
19. maja, czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
19. maja, czwartek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
19. maja, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
20. maja, piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
20. maja, piątek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
19. maja, czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...