Xi

Potworowi z książeczki “Kolorowy Potwór. Książka Pop-up” pomieszały się wszystkie emocje i sam nie wie, co właściwie czuje. Nie potrafi ani nazwać, ani rozpoznać swoich uczuć. Potrzebuje Twojej pomocy, żeby wszystko sobie poukładać. Pomożesz mu? Ta prosta historia ma na celu wprowadzić maluchy w świat uczuć i nauczyć je rozpoznawać emocje. Przestrzenna forma książeczki działa na dziecięcą wyobraźnię i zachęca do wesołej zabawy.

"Kolorowy Potwór. Książka Pop-up" to nowa wersja znanej i lubianej książki "Kolorowy potwór" wymyślony przez Annę Llenas. To właśnie ona w 2012 roku stwierdziła, że pomoże najmłodszym miłośnikom książek poradzić sobie z nadmiarem emocji.

Nawet dorośli mają czasami przesyt pewnych emocji. Oczywiście z wiekiem zdobywają doświadczenie, które pozwala poradzić sobie z tym bałaganem w uczuciach. Umiejętność nazwania konkretnych emocji pozwala dać sobie z nimi radę. Dlatego też Kolorowy potwór pozwala dzieciom zrozumieć, jak wyglądają poszczególne emocje. W ten sposób wiedząc już, z czym mają do czynienia, mogą łatwiej zrobić z nimi porządek.

Potworowi pomieszały się wszystkie emocje i zupełnie nie wie, co ma zrobić, ani tym bardziej co ma czuć. Na szczęście mała dziewczynka przyszła mu z pomocą. Przygotowała 6 pojemników, by do każdego z nich zebrać odpowiednie uczucie. Dla ułatwienia każde z nich ma inny kolor, co pozwala szybko je od siebie odróżnić. Na kolejnych 10 rozkładówkach dzieciaki znajdują "wyskakujące" obrazki, dzięki czemu każda strona to nowa niespodzianka.

Koleżanka kolorowego potwora pomaga mu dostrzec i przeanalizować kolejne uczucia, a następnie wkładają je do konkretnego słoika. To właśnie poukładanie emocji sprawia, że potwór czuje się pewnie. Odzyskuje kontrolę i wie, że nic mu nie ucieknie. W razie potrzeby sam łatwo będzie mógł wrócić do swoich słoiczków.

Żółta radość, niebieski smutek, zielony spokój, czerwona złość, czarny strach i różowa miłość - to właśnie te emocje biorą pod lupę główni bohaterowie. W prosty sposób opowiadają, jakie jest dane uczucie i co zdarza się czuć w danym momencie. Ta wspólna przygoda z pewnością pozwoli Wam lepiej opanować to, co w głowie się nie mieści. Dzieci stają się bardziej rozmowne, chętniej dzielą się swoimi uczuciami, a także zaczynają zauważać emocje w innych.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


879101
Ładowanie...