Xi
 » Książki  » Nauka języków  » Język angielski

„Minecraft. Język angielski. Megazadania. 8+" to niezwykły zeszyt zadań do nauki języka angielskiego oraz zaproszenie do emocjonującej przygody w świecie Minecrafta. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku powyżej 8 lat, ale z pewnością sprawi frajdę fanom gry w każdym wieku. Eksplorowanie kolejnych biomów, podejmowanie wyzwań i rozwiązywanie zagadek osadzonych w minecraftowym uniwersum to doskonała zabawa na 64 stronach i najlepsza forma nauki języka angielskiego, jaką można sobie wyobrazić!

Wypełniając kolejne misje, dziecko ćwiczy umiejętności językowe. Książka ta jest doskonałym uzupełnieniem i rozszerzeniem materiału szkolnego, dzięki czemu rozbudza ciekawość językową dzieci i wzmacnia ich kompetencje oraz pewność siebie na gruncie języka angielskiego. W książce znajdują się zadania z zakresu różnych działów lingwistyki, takich jak: pisownia i wymowa, słownictwo, gramatyka, interpunkcja, a także komponowanie wypowiedzi. Wszystkie zagadnienia mają teoretyczne wprowadzenie w języku polskim oraz atrakcyjne zadania opracowane w języku angielskim, oparte na aktywnościach takich jak: rozwiązywanie krzyżówek, uzupełnianie luk w zdaniach, ćwiczenie pisania po śladzie, szukanie ukrytych słów w wykreślankach i wężach wyrazowych, tworzenie własnych wypowiedzi, opisywanie ilustracji.

Dziecko uczy się dzielić słowa na sylaby, wymawiać litery w („w” i „ł”), sh („sz”), ch tch („cz”), k („k”), j („dż”), a także uczy się wymowy liter th. Poznaje przyrostki -ly, -ful i -ment, podstawowe zasady używania przecinków, doskonali zasady budowania zdań oznajmujących, pytających i rozkazujących, dowiaduje się, czym jest apostrof w języku angielskim, a także czym jest czasownik i jak stosować czas teraźniejszy prosty (Present Simple). Poznaje spójniki butbecauseor oraz dowiaduje się, czym jest przymiotnik.

W części poświęconej pisaniu uczy się planować wypowiedź, tworzyć coraz bardziej urozmaicone opisy, dzielić wypowiedź na wstęp, rozwinięcie i zakończenie, planować fabułę, a także oswaja się z tekstem pisanym wierszem. Słowniczki z listą wprowadzonych w danym rozdziale trudniejszych słów oraz polskie tłumaczenia poleceń zamieszczone u dołu strony sprawiają, że całość jest przystępna i niezwykle skuteczna.

Za każde rozwiązane zadanie dziecko zdobywa szmaragdy, które na końcu książki może „wymienić” na nagrody. O odpowiedni poziom zaangażowania dba też wciągająca opowieść o przygodach Evy i Toma, towarzyszących czytelnikowi przez całą książkę.

„Minecraft. Język angielski. Megazadania. 8+” to oficjalne wydanie na licencji Mojanga, a edycja polska powstała we współpracy z doświadczonym nauczycielem języka angielskiego i metodykiem nauczania wczesnoszkolnego. W serii ukazały się również „Megazadania” dla młodszych i starszych fanów Minecrafta: siedmiolatków i dziewięciolatków, a w przygotowaniu są także tomy dla dziesięcio-, jedenasto- i dwunastolatków.

Polecamy także przeznaczoną dla tych samych grup wiekowych serię książek do nauki matematyki z Minecraftem:

Minecraft. Matematyka. Megazania. 7+

Minecraft. Matematyka. Megazania. 8+

Minecraft. Matematyka. Megazania. 9+

Minecraft. Matematyka. Megazania. 10+

Minecraft. Matematyka. Megazania. 11+

Minecraft. Matematyka. Megazania. 12+

Zarówno seria matematyczna, jak i językowa to idealne połączenie ulubionej gry Minecraft i przyjaznej edukacji. Książki sprawdzą się jako mądry prezent na urodziny, imieniny, święta czy zakończenie roku szkolnego.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Ewelina

Klient niezweryfikowany

5/5
| 19-03-2023 | Recenzja zweryfikowana
Wraz z Evą i Tommem dzieci wyrusza na spotkanie niesamowitej przygody po świecie Mineceraft. Aby wykonać poszczególne zadania i misje, będą musieli wykazać się tym razem znajomością języka angielskiego. Wraz z bohaterami będą realizować projekty budowlane i udadzą się na poszukiwanie skarbów. Będą pisać po śladzie, przepisywać prawidłowe odpowiedzi do odpowiednich rubryk, rozwiązywać wykreślanki i wiele, wiele innych ciekawych zadań. A przy tym jak zwykle muszą uważać na nieznośne moby.
Po rozwiązaniu zadania dzieci zdobywają punkty. Punkty te, są w postaci szmaragdów, które na końcu książki można zamienić na przedmioty.
Teoretyczny wstęp do poszczególnych rozdziałów został napisany po polsku, a ramkach u dołu każdej strony znajduje się tłumaczenie poleceń. Odpowiedzi do każdego zadania znajdują się na końcu książki.
Zeszyty ćwiczeń dla siedmio- i ośmiolatka składają się z trzech rozdziałów. Rozdział pierwszy poświęcony jest wymowie wyrazów oraz ich nauce pisanie. Rozdział drugi to słownictwo, gramatyka i interpunkcja. Natomiast ostatni, trzeci rozdział to budowanie wypowiedzi.
Zeszyt ćwiczeń dla dziewięciolatków jest nieco trudniejszy i posiada już cztery rozdziały, w którym to dzieci już same w języku angielski będą pisać wypowiedź. W tej książeczce występują również inne postacie, z którymi dzieci wyruszają w przygody. Są to Kim i Sami.
To co bardzo podoba nam się w tej serii to spójność z grą komputerową. Wszystko to co dzieje się w grze, zostało tutaj przeniesione. Zarówno postacie, moby jak i sposób punktacji. Nawet grafika jest wiernym odzwierciedleniem świata Mineceraft. Wszystko jest dobrze wytłumaczone, co sprawia, że nauka nie jest naurządza a zamienia się w ciekawą przygodę.

Dostawa

3331647
Ładowanie...