Xi

Kicia Kocia i Nunuś wiedzą doskonale, ile radości może dać zima! Bardzo lubią wychodzić na zimowe spacery, jeździć na sankach oraz lepić bałwana. Mali czytelnicy odkrywają z wesołymi kotkami, czym różni się zimowy dzień w mieście oraz na wsi. Wędrują po parku, a także poznają zimowe zwyczaje zwierząt. Jak wygląda las zimą? Co jedzą jego mieszkańcy? "Jaka piękna zima. Kica Kocia i Nunuś" odpowie na te i inne pytania!

Książeczka obrazkowa o przygodach Kici Koci to świetna propozycja dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero poznają pierwsze książki. Razem z sympatycznymi bohaterami dziecko odkrywa odpowiedzi na wiele pytań związanych z zimą. Książeczka zawiera otwierane okienka, które dodatkowo przyciągają uwagę dzieci. Pod nimi ukryto różne skarby! Okienka świetnie zachęcają małego czytelnika do poznania całej treści książki, a ponadto są dobrym treningiem małej rączki. Pięknie ilustrowane książeczki o Kici Koci będą świetnym początkiem przygody z literaturą!

"Jaka piękna zima. Kica Kocia i Nunuś" będzie dobrym pomysłem na prezent dla kilkulatka. Proste ilustracje, które nie rozpraszają i nie zarzucają odbiorcy nadmiarem elementów, są przyjazne oraz łatwe do zrozumienia dla małego dziecka. Wyrazista kolorystyka i wesołe postacie zwierzęce bez problemu trafiają do dzieci. W książce znajdziesz aż 55 otwieranych okienek, więc przygoda z tą książeczką nie znudzi się dziecku zbyt szybko.

Kicia Kocia i Nunuś to ulubieni bohaterowie wielu małych dzieci z całej Polski. Dzięki ich barwnym przygodom kilkulatek poznaje emocje, pozyskuje nowe umiejętności oraz odkrywa swoje otoczenie. Książki o tych postaciach nawiązują do sytuacji znanych z codzienności. Razem z sympatycznymi kotkami dzieci uczą się ubierać, sprzątać i przygotowywać do snu, poznają zwyczaje świąteczne oraz odkrywają, jak wygląda badanie lekarskie. Dzięki tym opowieściom można pokazać dziecku, że lekarz wcale nie jest kimś groźnym, a także wyjaśnić, dlaczego zawsze należy pomagać innym osobom.

Autorką książek o Kici Koci jest Anita Głowińska, od lat pomagająca kilkulatkom w poznawaniu świata. Ta pisarka i ilustratorka pochodzi z Gdańska. Studiowała na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Do pisania książek zachęciły artystkę jej dzieci, a postać wesołej kotki tak spodobała się córce, że autorka wymyśliła o tej postaci całe opowiadanie. W ten sposób powstała Kicia Kocia, które obecnie przynosi radość małym czytelnikom z całej Polski!

Odkryj kategorię "Książki dla dzieci", gdzie znajdziesz przygody ulubionych bohaterów dzieci!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3300355
Ładowanie...