Xi

Jak żyć z lękiem. Poradnik

"Jak żyć z lękiem. Poradnik" to publikacja Marcina Matycha, doświadczonego psychoterapeuty, wyspecjalizowanego w leczeniu zaburzeń nerwicowych. Autor od lat prowadzi terapię indywidualną, a także przekazuje wiedzę za pośrednictwem mediów społecznościowych jako Doktor Nerwica. Charakterystycznie ilustrowany profil zdobywa niemałą popularność, regularnie przyciągając nowych użytkowników. W tym poradCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Agora
 • Data premiery: 2022-09-28
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 264
 • Wymiary: 208 x 140

"Jak żyć z lękiem. Poradnik" to publikacja Marcina Matycha, doświadczonego psychoterapeuty, wyspecjalizowanego w leczeniu zaburzeń nerwicowych. Autor od lat prowadzi terapię indywidualną, a także przekazuje wiedzę za pośrednictwem mediów społecznościowych jako Doktor Nerwica. Charakterystycznie ilustrowany profil zdobywa niemałą popularność, regularnie przyciągając nowych użytkowników. W tym poradniku autor wraca do swojej metody terapeutycznej, którą nazywa "grą w trochę lepsze życie". Marcin Matych rozwijał tę koncepcję po wielu spotkaniach z pacjentami, od lat pomagając im żyć bez lęku.

Autor w prosty i bardzo obrazowy sposób wyjaśnia, jak radzić sobie z zaburzeniami nerwicowymi. Pomaga w zrozumieniu mechanizmów rządzących lękami, by lęk nie zdominował codzienności pacjentów. W tym poradniku znajdują się również charakterystyczne rysunki, z których słynie autor, świetnie uzupełniające tekst. Sprawdź, co na temat zaburzeń nerwicowych ma do powiedzenia Marcin Matych!

W Polsce wciąż zbyt mało mówi się o syndromie DDA, a tym bardziej o lęku. Tymczasem nawet 30% polskiego społeczeństwa doświadcza współcześnie zaburzeń lękowych. Paraliżujący lęk wręcz uniemożliwia wielu osobom codzienne funkcjonowanie. Potrafi atakować gwałtowanie lub bardzo powoli zatruwa umysł człowieka. COVID-19, wojna i światowy kryzys ekonomiczny pogłębiają zagrożenie lękiem. Do objawów zaburzeń nerwicowych, pojawiających się nagle oraz często mylonych z innymi dolegliwościami, należą problemy z sercem, duszność, zawroty głowy i drżenie rąk. Dlatego warto poszukać rzetelnie opracowanej wiedzy na ten temat.

"Jak żyć z lękiem. Poradnik" jest przeznaczony dla psychoterapeutów, a także dla osób zmagających się z zaburzeniami lękowymi. Przekazuje wiedzę i daje nadzieję na poprawę zdrowia. Pomaga odzyskać spokój oraz radość z życia. Ponadto autor ułatwia zrozumienie problemu nie tylko pacjentom, ale także ich bliskim. To również świetna książka dla osób, które nie wiedzą dokładnie, czym właściwie są zaburzenia nerwicowe.

Kim jest Marcin Matych? To znany psychoterapeuta, specjalizujący się w nurcie ericksonowskim. Od lat pomaga pacjentom z zaburzeniami nerwicowymi. Uważa, że umysł, ciało i emocje człowieka są całością, a jej poszczególne elementy wymagają jednakowej uwagi. Marcin Matych jest również doradcą rodzinnym, a także należy do Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Szukasz dobrych książek o psychologii? Sprawdź w kategorię "Psychologia, socjologia"!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3279887
Tytuł
Jak żyć z lękiem. Poradnik
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
264
Data premiery
2022-09-28
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
208 x 140
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.32
Długość
135
Głębokość
210
Wysokość
140
Nasza cena
31,90 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
4 recenzje
 • 5
  3
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Katarzyna P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-01-12
  Bardzo się cieszę z zakupionej książki, jest napisana prostym językiem łatwo i szybko się ja czyta. I od razu widać że napisała ja osoba znająca problem dogłębnie Już po przeczytaniu kilku stron wiedziałam że książka mówi o przypadłościach które mnie dotyczą ponieważ w jasny sposób opisuje chorobę i pozwala zrozumieć z czym się borykamy i jak sobie z nią radzić. Dziękuje Panie Doktorze.
 • Aldona M. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-10-25
  Bardzo praktyczna, dobrze napisana, na pewno w praktyce można z niej korzystać. Osoby zaangażowane w nurt z pewnością część już będą znały, niemniej warto się zapoznać z tą pozycją, to kolejna, która poszerza wiedzę, horyzonty, daje po prostu kolejną perspektywę. Polecam zarówno dla psychoterapeutów, jak i pacjentów, ale najlepiej jednak pod okiem psychologa prowadzącego. Co do języka, jest niezwykle przystępny i świetnie wyważony pomiędzy naukowymi zwrotami, a takim ludzkim, zrozumiałym językiem, dzięki temu po prostu łatwo się ją przyswaja.
 • Violetta M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-10-21
  Korzystam z tej książki w pracy z pacjentami. Jest napisana mądrze, skrupulatnie i w oparciu o doświadczenie i aktualną wiedzę, a nie założenia lub wyobrażenia. Każdy aktywny psycholog z pewnością z niej skorzysta, bo tu się po prostu liczy dodatkowa wiedza, inne niż nasze spojrzenie. Być może nawet przeczytanie, jak wygląda praca w innym nurcie. Każde słowo zawarte w tej książce uważam za wartościowe i ogromnie polecam skorzystanie z porad. Możecie spokojnie podsuwać pacjentom, sami ocenicie którym można :)
 • Rafal A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-10-17
  Z punktu widzenia pacjenta, książka jest niezłym wsparciem, ale tez przez wiele lat nauczyłem się pracy ze sobą, więc chętnie przyjmujemy z moim terapeutą każdą nową możliwość. Autorem jest psychoterapeuta z dużym doświadczeniem, wynika to z treści, to nie jest pitu pitu o lepszym nastroju "pozbądź się lęków i zostań zwycięzcą"...absolutnie nic z tych rzeczy. Jest to poradnik głównie dla psychologów, nie ma tu więc głupot, jeśli jednak pacjenci są osobami doświadczonymi, pod okiem terapeuty jak najbardziej mogą z niego korzystać, ja bardzo polecam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł
3279887
Ładowanie...