Xi
Polecamy inne produkty z serii "Czytam sobie" Zobacz wszystkie

Poznajcie opowieść o chłopcu, odkrywającym fascynujące tajemnice fizyki i matematyki! "Jabłko Newtona. Czytam sobie" to dobra propozycja dla rodziców, którzy chcą zachęcić swoje dzieci do nauki. Dzięki książce napisanej zgodnie z zaleceniami metodyków poznają interesujące dziedziny naukowe w przystępny sposób, dopasowany do możliwości poznawczych małych czytelników. To świetny wstęp do czytania dla dziecka rozpoczynającego przygodę z literaturą.

Izaak Newton jest jednym z tych wielkich fizyków, których badania nadal wpływają na cały świat. Z pewnością wszyscy znają jego najważniejsze odkrycia, ale nie wszyscy wiedzą, jakim był dzieckiem! "Jabłko Newtona. Czytam sobie" to opowieść o małym chłopcu, który z wielkim zainteresowaniem obserwuje świat. Od zawsze lubił przyrodę, a zwłaszcza zwierzęta, więc wszyscy myśleli, że w dorosłości będzie rolnikiem. Jednak chłopiec był zafascynowany czymś trochę innym. Z wielkim uporem zaczął odkrywać tajemnice natury, dzięki czemu w przyszłości mógł zostać wielkim naukowcem!

"Książki dla dzieci" mogą zaskoczyć nawet dorosłych! Prosta opowieść o znanym fizyku została opracowana w taki sposób, by sprostać wymaganiom najmłodszych czytelników. "Czytam sobie" to nowatorski program wydawniczy, zapewniający znakomite wsparcie podczas nauki czytania. Krótkie opowiadania napisane przez wybitnych polskich pisarzy mają pobudzać zainteresowania literackie. Krótkie zdania, wyraźny tekst i zamieszczone w specjalnych ramkach wyrazy wspierają ćwiczenie głoskowania. Autorzy programu starają się, by proponowane książki przekazywały ważne wartości, a przy tym zachęcały do rozwoju różnych umiejętności. Dodatkowo podczas akcji czytelniczej tworzone są porady dla rodziców, bibliotekarzy oraz nauczycieli, a wszystko po to, by skutecznie zainteresować dzieci książkami!

"Literatura dziecięca" to również świetny sposób na naukę!

Barwna opowieść o małym odkrywcy, który został wielkim badaczem, została wzbogacona dzięki ilustracjom najlepszych polskich grafików. Artyści znakomicie uzupełniają tekst, ułatwiając dziecku zrozumienie i zapamiętanie treści. Ponadto książki z programu "Czytam sobie" są opracowane w taki sposób, by łatwo można było dopasowywać poziom opowieści do umiejętności dzieci. Proste oznaczenia wskazują etap nauki czytania, pomagając w dobraniu odpowiedniej książki. Akcja czytelnicza zdobyła wiele nagród oraz wyróżnień, w tym chociażby Nagrodę Rodziców 2020, Nagrodę Główną w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku i wpis na Listę Skarbów Muzeum Literatury Dziecięcej.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

Produkty od autora:


3232756
Ładowanie...