Xi

Colleen Hoover autorka bestsellerowych powieści z gatunku new adult: "Hopeless", "Losing Hope" i "Without Merit" powraca z nową powieścią, która z pewności poruszy serca czytelniczek.

Lily Bloom - główna bohaterka zawsze płynie pod prąd. Nic dziwnego, że otworzyła kwiaciarnię dla osób, które nie lubią kwiatów. Biznes okazuje się strzałem w dziesiątkę, a sama kobieta prowadzi go z ogromną pasją i licznymi sukcesami. Gdy poznaje przystojnego lekarza Ryle’a Kincaida i rodzi się między nimi silne uczucie, Lily jest przekonana, że jej życie nie może być już lepsze.

Tak mogłaby skończyć się ta historia. Jednak niektóre rzeczy są zbyt piękne, by mogły trwać wiecznie.

To, co kryje się za idealnym związkiem Lily i Ryle’a, jest w stanie dostrzec jedynie Atlas Corrigan, dawny przyjaciel Lily. Kiedyś ona była dla niego bezpieczną przystanią, teraz sama potrzebuje pomocy. Nie zawsze jesteśmy bowiem dość odważni, by stanąć twarzą w twarz z prawdą.

Szczególnie gdy przynosi ona tylko cierpienie.

"It ends with us" opowiada o relacji z pozoru pięknej, kryjącej jednak niezwykle mroczną stronę. Na zewnątrz słodki i idealny, a w wewnątrz zepsuty oraz toksyczny związek, który bohaterka za wszelką cenę będzie usiłowała naprawić. Historia głównej bohaterki pełna jest kolorowych i skrajnie negatywnych emocji. Ostatecznie jednak autorka uświadamia czytelnikom, że uczucia, które żywimy do drugiej osoby, nie usprawiedliwiają jej czynów.

Czytelnicy powinni przygotować się na trudną, emocjonalną fabułę, która z pewnością dostarczy wielu emocji. Najważniejsze jednak jest przesłanie, które niesie. Dotyczy ono granic, które należy stanowczo wyznaczać i nigdy nie pozwolić na to, aby zostały one przekroczone. To, co pięknie się zaczyna, nie zawsze pozostaje takim do końca i nie chodzi tu o zwyczaje trudności, z którymi mierzy się większość związków.

Na drugim planie pojawi się także relacja Lily z Atlasem, jej przyjacielem z dzieciństwa. Z jednej strony będzie ona stanowiła ukojenie dla kobiety, a z drugiej zarzewie kolejnych konfliktów z Rylem. Historia tej trójki przejmuje smutkiem, ale mocno wyczuwalna jest także strona pragmatyczna, zwłaszcza w kontekście pozostawania w przemocowym związku, gdzie pomimo bycia ofiarą nadal posiada się żywe uczucia do sprawcy.

Autorka swoją powieścią przede wszystkim otula czytelników, pociesza i zapewnia, że będzie dobrze, że warto zawalczyć o siebie. Ukazuje, że najważniejsze jest nasze dobro, a w momentach krytycznych należy mocną kreską oddzielić swoje życie od problemów innych i nie dać się wciągnąć w wir przemocy. Ta książka może być ogromnym wsparciem dla tych, którzy są w takich związkach.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


3265481
Ładowanie...