Xi

To niezwykły podręcznik opracowany z myślą o dzieciach w wieku 5-6 lat, dopiero rozpoczynających naukę muzyki. Przejrzysty podział materiału składa się z czterech różnych części.

Pierwsza jest złożona z duetów dla ucznia i nauczyciela. Zostały one opracowane w oparciu o metodę beznutową, a także proste utwory nutowe. Krótkie piosenki oraz łatwe w zrozumieniu teksty pomagają w przyzwyczajeniu się do nowych tematów, a także wpływają na łatwiejsze zapamiętywanie nowych zagadnień. Druga część skupia się na technikach gry, ucząc również niezależności rąk. Trzecia część jest zbiorem utworów, które podsumowują uczone wcześniej umiejętności, jednak tym razem wprowadzając je w zaawansowanej formie. Ponadto w książce znajdują się miniatury dydaktyczne kompozytorów z różnych epok.

Większość utworów została opracowana przez autorkę podręcznika, Agnieszkę Lasko. Są one zróżnicowane pod względem wyrazu, ale także mają charakter ilustracyjny, łatwo pobudzający wyobraźnię dziecka i dodatkowo zachęcający do ćwiczenia nowych umiejętności. Autorka skupia się na sposobie nauki, polegającym na graniu w duecie z nauczycielem, ale stawia ona również na improwizowanie. Zwraca szczególną uwagę na współpracę z uczniami o różnych predyspozycjach. W środku znajduje się także mały słowniczek muzyczny, będący praktycznym podsumowaniem różnych terminów, ułatwiającym przypomnienie dziecku zagadnień, które poznawało już wcześniej. To dobry sposób na wprowadzenie dzieci w muzyczny świat, w którym wiele jest jeszcze do odkrycia.

Wydawnictwo Euterpe powstało w 1998 r. W jego ofercie znajdują się materiały edukacyjne dotyczące muzyki, ale także książki przeznaczone dla profesjonalnych muzyków. Podręczniki oferowane przez to wydawnictwo zostały umieszczone na listach zalecanych do wykorzystania w szkołach muzycznych. Euterpe pomaga w rozwoju polskiej muzyki współczesnej oraz w zaprezentowaniu jej szerokiej grupie odbiorców. Współpracuje z licznymi twórcami, organizuje spotkania z kompozytorami, a także szkolenia dla nauczycieli. Pomaga w pozyskiwaniu wiedzy o ochronie prawa autorskiego i w walce z jego łamaniem. Wydawnictwo często jest gościem światowych targów muzycznych, prezentując muzykę polskich twórców na międzynarodową skalę.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

617055
Ładowanie...