Filmy i bajki dla dzieci na DVD

  (133 produktów)

W kategorii Filmów i Bajek dla Dzieci na DVD znajdziesz bogaty wybór produkcji, które nie tylko zapewnią rozrywkę, lecz także staną się edukacyjnym i pasjonującym doświadczeniem dla najmłodszych. Od klasycznych bajek po ekscytujące filmy i seriale, każdy z tych tytułów to nie tylko zabawa, ale również lekcja wartości, rozwijająca wyobraźnię i wprowadzająca w fascynujący świat bohaterów, gdzie zawsze zwycięża dobro. Odkryj różnorodne opowieści, które uczą empatii, przyjaźni i współpracy!

Sortuj:
Popularność
Paddington w Peru. DVD
43,70 zł

Wysyłka jutro

Paddington w Peru. DVD
Książka o tolerancji. Włosy
51,69 zł

Niedostępny

Książka o tolerancji. Włosy
Heidi część 2
27,79 zł

Wysyłka jutro

Heidi część 2
Publicat 17-23.11.2025
Wróżka Zębuszka. DVD
33,19 zł

Wysyłka jutro

Wróżka Zębuszka. DVD
Niezgaszalni DVD
34,94 zł

Wysyłka jutro

Niezgaszalni DVD
Stawiam na Tolka Banana
15,91 zł

Wysyłka jutro

2 str.

okładka plastikowa

Stawiam na Tolka Banana
Igrzyska zwierzaków. DVD
34,94 zł

Wysyłka jutro

Igrzyska zwierzaków. DVD
Wyświetl:
Wybierz ...

Bajki na DVD to sposób na spędzenie czasu

Jeśli twojemu dziecku znudziły się chwilowo edukacyjne książeczki albo bajki w formie książkowej, bajki na DVD dla dzieci są dla maluchów wspaniałym sposobem spędzania czasu. Fantastyczne pozycje, wydane w formacie DVD, sprawdzą się zawsze wtedy, kiedy dziecko chce odpocząć od nauki, jest zmęczone intensywną zabawą lub potrzebuje wyciszenia przed wieczorną kąpielą.

Bajki DVD dla dzieci

Wśród tytułów DVD dla dzieci znajdziesz nie tylko kreskówki, ale i filmy czy seriale fabularne. Polskie i zagraniczne, najsłynniejszych wytwórni oraz niszowych artystów. Wartościowe pozycje, dopasowane do wieku dziecka, pomagają w rozwijaniu wyobraźni, odpowiednich postaw i wartości – dzieci oglądają przygody bohaterów, w których dobro zostaje nagrodzone, zło ukarane, a dobrzy bohaterowie stają się dla nich wzorami do naśladowania. Filmy i serialne rozwijają również muzykalność i poczucie rytmu młodych ludzi, ponieważ bardzo często zawierają utwory muzyczne i wpadające w ucho piosenki.

Filmy dla dzieci na DVD to nie tylko rozrywka

Bajki mają pozytywny wpływ na młodych ludzi. Dlatego warto polecić im wartościowe pozycje, które wniosą do ich życia miłe i dobre wzory. Najmłodszym widzom można wskazać "Dziwne przygody Koziołka Matołka" – z wychowującym już kolejne pokolenie sympatycznym koziołkiem z Pacanowa lub "Rodzinę Treflików", wykonany w technice lalkowej serial o sympatycznej, misiowej rodzinie. Nieco starsze dzieci na pewno będą zachwycone przygodami "Dzieci z Bullerbyn" na podstawie książki Astrid Lindgren lub serią o "Miśku w Nowym Jorku". Dla prawie nastoletnich podopiecznych polecamy serię o "Asterixie i Obelixie", kultową serię filmów edukacyjnych Alberta Barille, do których należą "Było sobie życie" czy "Był sobie kosmos" czy fabularną serię o przygodach młodych detektywów "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" na podstawie bestsellerowych książek.

Videoteka dla dzieci

Rozbudowana biblioteczka filmów dla dzieci na DVD sprawi, że w każdej chwili można pokazać dziecku tę bajkę czy film, na który akurat ma ochotę, nie uzależniając się od telewizji. Pięknie wydane płyty największych polskich wydawców – Telewizji Polskiej, Kina Świat czy Cass Film - często zawierają też dodatkowe materiały, przybliżające dziecku sposób powstawania bajki, jej bohaterów czy twórców oraz materiały edukacyjne.

Czy zatem sięgasz po klasykę, czy fantastyczne nowości, warto mieć w zanadrzu coś wartościowego, co można z czystym sumieniem pokazać dzieciom. Bajki rozwijają wyobraźnię, uczą nowej wiedzy, wpływają dobroczynnie na rozwój umiejętności muzycznych i rozwijają słownictwo, a także na przykładach wskazują, jak ważne są empatia, przyjaźń, lojalność i koleżeństwo.

Filtry
24 godziny (129)
72 godziny (4)
-