Xi
 » Książki  » Biografie

Dla jednych wizjoner i człowiek wręcz wyrwany z przyszłości, a dla drugich ryzykant oraz skandalista. Kim naprawdę jest Elon Musk? "Elon Musk" to zadziwiająco osobista historia kontrowersyjnego giganta świata technologii, w której znajdziesz mnóstwo fascynujących faktów oraz porywającą opowieść o życiu przekraczającego granice bogacza i z pewnością jednego z największych współczesnych innowatorów. Pojazdy elektryczne, prywatyzacja eksploracji kosmosu, auta bez kierowcy, a teraz również przejęcie Twittera - czym jeszcze Musk zaskoczy świat?

"Elon Musk" - o czym jest książka?

Dzieciństwo w RPA nie było dla Elona łatwe. Często atakowany przez rówieśników, pewnego dnia trafił nawet do szpitala. Koledzy postanowili bowiem najpierw zepchnąć go ze schodów, a później pobić w okrutny sposób. Ten czas pozostawił jednak nie tylko rany fizyczne, ale także emocjonalne. Na psychikę przyszłego wizjonera ogromny wpływ wywierał ekscentryczny ojciec, pełen wyobraźni inżynier, a przy tym łotr i okrutnik. Jak relacja z ojcem ukształtowała osobowość Elona? Czy to z niej wynika jego zmienność nastrojów, skłonność do ryzyka oraz poczucie dziejowej misji? Walter Isaascon poszuka odpowiedzi na to pytanie.

W 2022 r. SpaceX ma za sobą już kilkadziesiąt wystrzelonych rakiet, a samochody Tesla podbijają USA. Najbogatszy człowiek na świecie nie zamierza jednak na tym poprzestać. Ciągle, jak sam mówi, działający w "trybie kryzysowym", chce przekraczać następne granice. Eksperymenty naukowe, niepozbawione zresztą kontrowersji, a wreszcie nawet zakup akcji Twittera udowadniają, że w jego głowie wciąż pojawiają się zadziwiające pomysły. Dziecięce marzenie o zmianie świata, dla niektórych krytyków czasami też dziecinne, przybiera nową formę, a jedno jest pewne. Elon Musk jeszcze niejeden raz zaskoczy ludzkość!

"Elon Musk" - opinie

"Elon Musk" Waltera Isaacsona to rewelacyjnie opracowana biografia wizjonera, która odkrywa wiele tajemnic tego niezwykłego człowieka, a przy tym pozwala przyjrzeć się bliżej dzieciństwu twórcy SpaceX i temu, co go ukształtowało. Pełen szalonej wyobraźni ojciec oraz trudne relacje z rówieśnikami w zaskakujący sposób obudziły w młodym Elonie niesamowity potencjał. Autor barwnie opowiada o kolejnych krokach wyjątkowej osoby, którą niektórzy uwielbiają, a inni równie mocno nienawidzą. Tę szokującą, poruszającą oraz pełną ciekawych faktów historię czyta się lepiej niż niejedną powieść!

Walter Isaacson to znakomity pisarz i dziennikarz. Był szefem CNN oraz korespondentem politycznym, a później został dyrektorem Aspen Institute. Jego książki głównie opowiadają o życiu wybitnych osobistości świata nauki, polityki i ekonomii. Zasłynął rewelacyjnie przyjętymi przez czytelników biografiami takich wybitnych osób, jak chociażby Steve Jobs. Teraz postanawia opowiedzieć światu niezwykłą historię życia Elona Muska.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3417903
Ładowanie...