Xi

Walter Isaacson

 (3 produktów)

Kissinger

Walter Isaacson, Filip Filipowski

(okładka twarda)

62,99 
Wysyłka 24 godziny

The Innovators

Walter Isaacson

(okładka miękka)

59,19 
Wysyłka 24 godziny

Leonardo da Vinci

Walter Isaacson

(okładka miękka)

88,99 
Wysyłka 24 godziny

Walter Isaacson

Walter Isaacson to pisarz, dziennikarz i dyrektor generalny Aspen Institute. Był również szefem CNN. Pracował jako korespondent polityczny. Pisze książki o wybitnych osobistościach, które wpływają na historię ludzkości. Wybiera przełomowych naukowców, przedsiębiorców oraz odkrywców. Wśród opisywanych osób znaleźli się chociażby Albert Einsten, Steve Jobs i Leonardo da Vinci. Co ciekawe, na podstawie jego książki powstał scenariusz hollywoodzkiego filmu o Stevie Jobsie.

Walter Isaacson urodził się w 1952 r. Najpierw studiował historię i literaturę, a następnie rozpoczął studia filozoficzno-ekonomiczne. W 1978 r. dołączył do grupy korespondentów politycznych, współpracując z najważniejszymi czasopismami. Natomiast w 2001 r. został przewodniczącym CNN, jednej z największych telewizji informacyjnych na całym świecie. W 2003 r. wybrano go na dyrektora generalnego organizacji Aspen Institute. Jako pisarz słynie zwłaszcza z przełomowej książki biograficznej o Stevie Jobsie. Napisana na podstawie kilkudziesięciu rozmów, była pierwszą biografią tego niezwykłego przedsiębiorcy. Dzieło zdobyło międzynarodowy rozgłos oraz uznanie krytyków.

Autor jest chwalony zwłaszcza za rzetelność i bardzo realistyczne prezentowanie bohaterów swoich książek. Znakomity styl oraz przywiązywanie uwagi do szczegółów sprawiają, że to wyjątkowe pozycje biograficzne. Walter Isaacson wybiera myślicieli, którzy są znani z rewolucyjnych pomysłów. Osoby te nierzadko zmieniały historię całego świata, dokonując przełomowych odkryć naukowych lub technologicznych. Wywierają wpływ na cywilizację ludzką, a także potrafią zainspirować następców, podążających ich śladami. Niesamowita historia tych ludzi, opisana przez sprawnego pisarza, jest ciekawsza od niejednej powieści.

"Innowatorzy" - książka Waltera Isaacsona, podejmująca tematykę niesamowitego rozwoju technologicznego XX w. Autor pisze o wyjątkowych ludziach, dzięki którym rozwija się współczesna cyfryzacja. Współpraca nadzwyczajnych umysłów doprowadziła do powstania i realizacji pomysłów, które zmieniły technologię całej cywilizacji. To niesamowita historia potęgi wyobraźni człowieka, ale także ostrzeżenie przed błędami grożącymi ludzkości. Zobacz, w jaki sposób komputery mogły podbić współczesny świat!

Ładowanie...