Xi

"Elementarz dwulatka. Montessori" - sposób na zdobywanie wiedzy podczas świetnej zabawy!

Maria Montessori była włoską lekarką, która opracowała system wychowania dzieci zwany od jej nazwiska metodą Montessori. Postulowała wszechstronny rozwój dziecka oraz wspieranie jego twórczości i spontaniczności. Do dnia dzisiejszego - pomimo upływu lat - pedagogika Montessori jest ceniona i wcielana w życie na wielu płaszczyznach.

"Elementarz dwulatka. Montessori" został opracowany w duchu doświadczeń tej wybitnej włoskiej lekarki. Zadania są tak ułożone, by dziecko czuło radość podczas ich wykonywania. Nauka nie może być nudną koniecznością i warto o tym przekonywać dzieci już od najwcześniejszych lat.

"Elementarz dwulatka. Montessori" - co znajdziemy w książeczce?

Książka "Elementarz dwulatka. Montessori" oprócz ciekawych, dostosowanych do wieku zadań, zawiera także naklejki oraz dwie karty z elementami do wycinania. To dla każdego malucha fantastyczna atrakcja. Układ książeczki wymaga, by osoba dorosła towarzyszyła dziecku podczas rozwiązywania zadań. Trzeba odczytywać polecenia, wyjaśniać sposób wykonania zadania i być w gotowości do wsparcia czy zmotywowania. Dzięki temu, "Elementarz dwulatka. Montessori" jest szansą na pogłębienie relacji z dzieckiem. Maluch, wykonując polecenia, staje się współtwórcą książeczki. Tematy poruszone w elementarzu stanowią pretekst do rozmowy oraz inspirują do dzielenia się własnymi spostrzeżeniami na temat wykonywanych ćwiczeń.

Zadania zawarte w publikacji "Elementarz dwulatka. Montessori" są różnorodne i stymulują wszechstronny rozwój dziecka. Pomagają ćwiczyć umiejętność formułowania własnych myśli, wzbogacają zasób słów a także rozwijają zdolność logicznego myślenia i spostrzegawczość. Wymagają też koncentracji (oczywiście na miarę malucha) i pomagają poznawać świat.

"Elementarz dwulatka. Montessori" - opinie

"Elementarz dwulatka. Montessori", który ukazał się nakładem wydawnictwa Zielona Sowa, jest dla maluchów świetną okazją do rozwoju ważnych umiejętności. Ta książeczka z pewnością zachwyci każdego ciekawego świata malucha, który z dużym zainteresowaniem będzie rozwiązywał poszczególne zadania.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

Produkty od autora:


3248120
Ładowanie...