Xi

Elementarz. Czytamy bajki metodą sylabową

„Elementarz. Czytamy bajki metodą sylabową” autorstwa Alicji Karczmarskiej-Strzebońskiej to książka do nauki czytania dla dzieci, oparta o znaną i sprawdzoną metodę sylabową. Z jej pomocą najmłodsi poznają wszystkie litery alfabetu, nauczą się składania sylab i ostatecznie czytania wyrazów oraz zdań.Książka została ułożona tak, aby dziecko z każdym rozdziałem coraz płynniej i szybciej uczyło się cCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Greg
 • Data premiery: 2012-03-22
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 160
 • Wymiary: 290 x 209
Polecamy podobne produkty

„Elementarz. Czytamy bajki metodą sylabową” autorstwa Alicji Karczmarskiej-Strzebońskiej to książka do nauki czytania dla dzieci, oparta o znaną i sprawdzoną metodę sylabową. Z jej pomocą najmłodsi poznają wszystkie litery alfabetu, nauczą się składania sylab i ostatecznie czytania wyrazów oraz zdań.

Książka została ułożona tak, aby dziecko z każdym rozdziałem coraz płynniej i szybciej uczyło się coraz bardziej skomplikowanych zagadnień, dzięki czemu rodzic lub nauczyciel będzie mógł na bieżąco korygować ewentualne błędy oraz obserwować postępy. Z łatwością można wrócić do poprzednio ćwiczonego poziomu i analogicznie wprowadzać kolejne utwory, wymagające wyższych umiejętności.

W drugiej części „Elementarza” znalazły się czytanki w postaci bajek Mickiewicza, Krasickiego i Fredry oraz wierszy Konopnickiej i Jachowicza. Pozwalają one nie tylko lepiej utrwalić umiejętności czytelnicze, ale dodatkowo rozwijają w najmłodszych zainteresowanie polską literaturą. Wprowadzają postaci znanych polskich artystów.

Publikacja powstała we współpracy z nauczycielami i metodykami. Metoda sylabowa nie tylko pomaga w samej nauce czytania, uczy także prawidłowego oddychania podczas czytania na głos. W prosty i przyjemny sposób pozwala najmłodszym posiąść umiejętność płynnego czytania oraz bardziej świadomego odbioru tekstu. Począwszy od liter, poprzez sylaby, następnie wyrazy, aż w końcu zdania - nasze pociechy sukcesywnie nauczą się patrzeć na tekst, czytać go i rozumieć w szerszej perspektywie. To niezwykle ważne umiejętności zwłaszcza na początku drogi w nauce czytania.

Warte podkreślenia jest, iż wydanie to jest zgodne z najnowszą podstawą programową wychowania przedszkolnego, w związku z czym jest idealnym uzupełnieniem materiału prezentowanego na lekcjach. Elementarz może tak samo posłużyć jako materiał dodatkowy w przedszkolu czy szkole, jak i lektura w czasie wolnym. Jego zaletą jest z jednej strony utrwalenie nabytych umiejętności, z drugiej wykształcenie w młodym uczniu zamiłowania do literatury polskiej - a wszystko to w prostej i przyjemnej formie.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
281358
Tytuł
Elementarz. Czytamy bajki metodą sylabową
Producent
Liczba stron
160
Data premiery
2012-03-22
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
290 x 209
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.53
Długość
288
Głębokość
204
Wysokość
10
Nasza cena
21,29 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
29 recenzji
 • 5
  27
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  1
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Piotr P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-01
  Świetna książka do nauki czytania. Polecam, mój 7-latek też zadowolony.
 • Edyta W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-13
  Bardzo dobra książka która pozwala dziecku uczyć się czytać. Polecam.
 • JOANNA S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-12
  świetny, pięknie wykonany, świetne, kolorowe ilustracje.
 • Edyta N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-08-27
  Elementarze dla dzieci wydawnictwa Greg są świetne dla dzieci, treść i ilustracje zachęcają dziecko do nauki, polecam.
 • Grażyna K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Bardzo ładnie wydana, poręczna i tania książeczka z bogatą zawartością. Zawarte w niej treści spełniają wymogi zawarte w najnowszej podstawie programowej, więc będzie świetną pomocą do nauki w domu. Bajki są ciekawe i należą do kanonu, a wszystkie treści uporządkowane zostały według stopnia trudności, dzięki czemu łatwo można śledzić postęp. To super publikacja, polecam z całego serca!
 • Mirosława L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-16
  Metoda sylabowa pozwala dzieciom szybko nauczyć się czytania. W książeczce zawarto naukę liter, sylab, zdań oraz całych tekstów. Znajdujące się w publikacji bajki są znane, a ich czytanie sprawia wiele przyjemności. Dziecko zarówno uczy się czytać, jak i rozbudza swoje zainteresowanie literaturą. Czego chcieć więcej?
 • Julita I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-06
  Polecam książeczkę każdemu kto chce szybko i skutecznie rozpocząć ze swoim dzieckiem naukę czytania. Najpierw literka po literce, a potem sylaba po sylabie. Jest to chyba najlepszy sposób nauki. Nim się obejrzałam, moje bliźniaki starały się same sobie czytać bajki na dobranoc.
 • Katarzyna U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-01
  Nauka czytania poprzez czytanie bajek to genialna alternatywa dla standardowych metod. Sylabowanie bardzo ułatwia dzieciom proces udoskonalania wymowy liter, sylab oraz czytania pełnych zdań. Spodobało mi się to, że książka zawiera treści ułożone od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Polecam!
 • Helena B. Klient niezweryfikowany
  3.0
  2020-04-29
  Jak na swoją cenę, muszę przyznać że to bardzo dobra książeczka. Zawiera wszystko co niezbędne, aby nasz maluch zaczął swoją przygodę z czytaniem. Wszystko jest duże, wyraźne, kolorowe i zachęcające. Jedyny minus to wiersze z końca książeczki. Niektóre słowa są niezrozumiałe nawet dla mnie. Raczej nie zachęci to dziecka do literatury.
 • Jola T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-22
  Książeczka, z którą nawet oporny maluch w końcu zacznie czytać. Strony są duże, tekst przejrzysty, sylaby są podkreślone na różne kolory. Wszystko bardzo czytelne. Idealne dla dzieci. Z tą pozycją przezwyciężyliśmy problemy z czytaniem mojego synka. Polecam.
 • Judyta B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-16
  Kupiłam tę książkę z myślą o córce, która już niebawem podejmie naukę literek. Ala uwielbia wspólne czytanie bajek, więc taka forma nauki bardzo się jej spodobała. Książka zawiera odpowiednio skomponowane ćwiczenia, które pozwolą poznać dziecku kolejno litery, sylaby, wyrazy i całe teksty. Całość jest kolorowa, interesująca i zachęcająca do nauki. Warto kupić!
 • Dominika I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-15
  Bardzo dobra książeczka do nauki czytania. Żałuję, że za moich czasów takich nie było. Miałam bardzo duże problemy z czytaniem. Moje dziecko bardzo szybko przyzwyczaiło się do metody z książeczki. Sama nauka zajęła nam jednak trochę czasu. Wiersze i bajki z drugiej części zeszytu są zdecydowanie za trudne. Lepiej byłoby wykorzystać pozycje od Brzechwy, czy Tuwima.
 • Grazyna R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-08
  Uważam, ze wiersze zawarte w książce nie są dostosowane dla najmłodszych, szczególnie dla dzieci które dopiero uczą się pisać, czy czytać. Niektóre słowa są bardzo trudne do zapamiętania. Rozumiem, ze autor chciał wskrzesić poezję naszych polskich pisarzy, jednak nie trafił z odbiorcami. Plus za ładne ilustracje.
 • Eliza C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-01
  Wiedza przekazana w bardzo przyjazny dla dziecka sposób, który zachęca do nauki. Książka jest kolorowa, napisana ładną, a co najważniejsze dużą czcionką. Znajdziemy w niej mnóstwo barwnych ilustracji. Podoba mi się, że autorzy zamieścili znane wiersze polskich poetów, choć niektóre wydają mi się zbyt skomplikowane jak na umysł malucha. Niemniej i tak polecam.
 • Paulina I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-25
  Bardzo starannie wykonana książka. Nie dość, że szata graficzna jest wprost fantastyczna, to treść na najwyższym poziomie. Dzięki tej książce dziecko stopniowo rozwija umiejętność czytania. Autor zamieści popularne wiersze znane chyba wszystkim dorosłym. Mój synek uwielbia do niej zaglądać. To chyba nasza ulubiona pozycja edukacyjna.
 • Marcelina L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-18
  Metoda sylabowa jest jedną z najbardziej popularnych, a co najważniejsze skutecznych metod stosowanych do nauki czytania. Zauważyłam, że po tej lekturze moje dziecko zrobiło duże postępy. Córcia najpierw uczyła się pojedynczych liter, wyrazów, potem sylab, aż w końcu zaczęła umiejętnie składać pełne zdania. Polecam
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł

O Autorze


281358
Ładowanie...