Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Dzieła. Święty Jan od Krzyża

św. Jan od Krzyża

(okładka twarda)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Karmelitów Bosych
Liczba stron: 1052
-33%

79,91 zł

53,64 zł

oszczędzasz 26,27 zł (33%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł

Opis

Święty Jan od Krzyża to hiszpański mistyk, karmelita i prezbiter z okresu XVI wieku. Został ogłoszony doktorem kościoła, a zakon karmelitów zawdzięcza mu reformę zgromadzenia.

Wydanie „Dzieła. Święty Jan od Krzyża” jest zbiorem wszystkich pism tego niezwykłego autora. W jednym tomie znajdziemy następujące utwory:

- „Drogę na Górę Karmel”,

- „Noc ciemną”,

- „Pieśń Duchową”,

- „Żywy płomień miłości”,

- „Listy”,

- „Słowa światła i miłości”,

- „Cztery wskazówki dla pewnego zakonnika”,

- „Stopnie doskonałości”,

- „Ocenę ducha i modlitwy pewnej Karmelitanki Bosej”,

- „Górę doskonałości”,

- „Przestrogi”,

- „Poezje”.

Pisma świętego Jana od Krzyża, pomimo upływu lat, nie tracą na aktualności. Stanowią doskonałą lekturę dla wszystkich, którzy pragną na co dzień być blisko Boga. Inspirują do pogłębiania modlitwy i przemyśleń na niezwykle ważne tematy dotyczące naszej codzienności.   

Święty Jan od Krzyża uznawany jest (razem ze świętą Teresą od Jezusa) za założyciela karmelitów bosych. Wspólnie zreformowali zakon, zaostrzając jego regułę. Życie i twórczość świętego Jana od Krzyża są skarbnicą mądrości. Zapisy jego mistycznych doświadczeń są niezwykle poruszające. Jego teksty motywują do przemyśleń i skłaniają do poświecenia czasu na rozwijanie duchowego wymiaru swojego człowieczeństwa. Święty Jan od Krzyża posiadał niesłychany talent syntezy – w prosty sposób był w stanie wyjaśniać to, co wydawało się bardzo skomplikowane. Był człowiekiem modlitwy, a święta Teresa od Jezusa polecała go jako kierownika duchowego i spowiednika.

„Dzieła. Święty Jan od Krzyża” mogą być idealnym prezentem dla pragnących rozwoju duchowego. Dzięki zebraniu w jeden tom wszystkich pism tego niezwykłego mistyka, możemy wracać do wielu tekstów wtedy, kiedy będziemy mieć potrzebę. Warto mieć w swojej domowej biblioteczce książkę, która jest bardzo pomocna w codziennych zmaganiach. Krocząc po ścieżkach życia zgodnie z radami świętego Jana od Krzyża, Drogi Boże stają się proste. Gdybyśmy poszukiwali szlaku, opierając się tylko na własnych siłach, niewykluczone, że bardzo byśmy je skomplikowali. Święty Jan od Krzyża pomaga nam w prosty sposób trwać przy Bogu.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 572801
Tytuł Dzieła. Święty Jan od Krzyża
Autor św. Jan od Krzyża
Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Liczba stron 1052
Wymiary produktu [mm] 19
Okładka Twarda
Cena detaliczna 79,91 zł
Nasza cena 53,64 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Anita G.

5/5
| 01-03-2022
Właśnie dostałam powyższe dzieło. Klasyk duchowości! Bardzo ładne wydanie papier elegancki wysokiej jakości i wcale nie cienki jest w sam raz czcionka do czytania bardzo dobra. Oprawa rewelacja Sam tekst czytelny rozplanowany bardzo dobrze. Wszystkie dzieła w jednej książce. Jestem pod wrażeniem. Pozytywnie zaskoczona Bardzo udany zakup. Zachęcam i polecam w 100 procentach!!!!Sama treść to pokarm dla ducha, każdy katolik ją powinien mieć i sięgać po nią często. Wskazówki napisane w sposób prosty i łatwy do zrozumienia i praktykowania w życiu codziennym aby wzrosnąć duchowo. Doktor Kościoła inspirowany natchnieniami Ducha Świętego.

Joanna L.

5/5
| 14-10-2021
Jestem w trakcie lektury, ale już zadowolona, książka jest dobrze wykonana, okładka estetyczna, skromna, papier wewnątrz cieniutki, więc pomimo ilości stron książka jest niewielka, i to jest zaletą. Treść poprzedzona wyczerpującym wstępem, także reszta pozostaje łatwiejsza w czytaniu.

Jerzy L.

5/5
| 02-09-2021
Cudowna książka. Jakże współczesna jest ta mistyka. Spotkanie z Bogiem, twarzą w twarz, ale bez egzaltacji, dostępne dla każdego.

Alina H.

5/5
| 12-03-2021
Ta jedna z tych książek, które warto czytać. Każde z dzieł jest naznaczone nieco innym ładunkiem emocjonalnym i pozwala zwrócić się z problemem, czy też radością do Boga. Zachęca do nieustannego szukania wiary i sprawia, że zupełnie inaczej patrzymy na Pismo Święte. To taki duchowy drogowskaz, który mogę polecić z czystym sercem.

Kazimierz P.

5/5
| 06-03-2021
Przepiękne wydanie najważniejszych dzieł Świętego Jana od Krzyża. Te treści wymagają głębokiej refleksji, nad sobą, swoim stylem życia i swoją grzesznością. Pomimo upływu lat, treść jest nadal niesamowicie aktualna. Tekst trafia prosto do wierzącego serca i pozwala wyjść z ciemności w Boże objęcia. Warto jest mieć ją na półce i nieustannie do niej wracać, zarówno w chwilach radości jak i smutku. Lektura pokazuje wiarę jako proces, który musi trwać.

Krystian O.

5/5
| 05-03-2021
Książkę dostałem w prezencie. Przepiękne wydanie, ale nie o jakości wydania chciałem pisać. Ten tom zabiera wszystkie dzieła Świętego Jana od Krzyża. Zależnie od potrzeb warto poszukać odpowiedzi na życiowe pytania. To właśnie Święty Jan pokazuje jak skierować swoje życiowe kroki w stronę Boga, by żyło się łatwiej.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
19. maja, czw. — 20. maja, pt.
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
20. maja, piątek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
19. maja, czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
19. maja, czwartek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
19. maja, czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
20. maja, piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
20. maja, piątek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
19. maja, czwartek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...