Xi

Dzieła. Święty Jan od Krzyża

Święty Jan od Krzyża to hiszpański mistyk, karmelita i prezbiter z okresu XVI wieku. Został ogłoszony doktorem kościoła, a zakon karmelitów zawdzięcza mu reformę zgromadzenia.Wydanie „Dzieła. Święty Jan od Krzyża” jest zbiorem wszystkich pism tego niezwykłego autora. W jednym tomie znajdziemy następujące utwory:- „Drogę na Górę Karmel”,- „Noc ciemną”,- „Pieśń Duchową”,- „Żywy płomień miłości”,- „LCzytaj więcej

Polecamy podobne produkty

Święty Jan od Krzyża to hiszpański mistyk, karmelita i prezbiter z okresu XVI wieku. Został ogłoszony doktorem kościoła, a zakon karmelitów zawdzięcza mu reformę zgromadzenia.

Wydanie „Dzieła. Święty Jan od Krzyża” jest zbiorem wszystkich pism tego niezwykłego autora. W jednym tomie znajdziemy następujące utwory:

- „Drogę na Górę Karmel”,

- „Noc ciemną”,

- „Pieśń Duchową”,

- „Żywy płomień miłości”,

- „Listy”,

- „Słowa światła i miłości”,

- „Cztery wskazówki dla pewnego zakonnika”,

- „Stopnie doskonałości”,

- „Ocenę ducha i modlitwy pewnej Karmelitanki Bosej”,

- „Górę doskonałości”,

- „Przestrogi”,

- „Poezje”.

Pisma świętego Jana od Krzyża, pomimo upływu lat, nie tracą na aktualności. Stanowią doskonałą lekturę dla wszystkich, którzy pragną na co dzień być blisko Boga. Inspirują do pogłębiania modlitwy i przemyśleń na niezwykle ważne tematy dotyczące naszej codzienności.   

Święty Jan od Krzyża uznawany jest (razem ze świętą Teresą od Jezusa) za założyciela karmelitów bosych. Wspólnie zreformowali zakon, zaostrzając jego regułę. Życie i twórczość świętego Jana od Krzyża są skarbnicą mądrości. Zapisy jego mistycznych doświadczeń są niezwykle poruszające. Jego teksty motywują do przemyśleń i skłaniają do poświecenia czasu na rozwijanie duchowego wymiaru swojego człowieczeństwa. Święty Jan od Krzyża posiadał niesłychany talent syntezy – w prosty sposób był w stanie wyjaśniać to, co wydawało się bardzo skomplikowane. Był człowiekiem modlitwy, a święta Teresa od Jezusa polecała go jako kierownika duchowego i spowiednika.

„Dzieła. Święty Jan od Krzyża” mogą być idealnym prezentem dla pragnących rozwoju duchowego. Dzięki zebraniu w jeden tom wszystkich pism tego niezwykłego mistyka, możemy wracać do wielu tekstów wtedy, kiedy będziemy mieć potrzebę. Warto mieć w swojej domowej biblioteczce książkę, która jest bardzo pomocna w codziennych zmaganiach. Krocząc po ścieżkach życia zgodnie z radami świętego Jana od Krzyża, Drogi Boże stają się proste. Gdybyśmy poszukiwali szlaku, opierając się tylko na własnych siłach, niewykluczone, że bardzo byśmy je skomplikowali. Święty Jan od Krzyża pomaga nam w prosty sposób trwać przy Bogu.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
572801
Tytuł
Dzieła. Święty Jan od Krzyża
Wydawnictwo
Liczba stron
1052
Rok wydania
2014
Wymiary produktu [mm]
204 x 135
Okładka
okładka twarda
Długość
195
Głębokość
19
Wysokość
135
Nasza cena
65,79 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
14 recenzji
 • 5
  14
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Anita G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-03-01
  Właśnie dostałam powyższe dzieło. Klasyk duchowości! Bardzo ładne wydanie papier elegancki wysokiej jakości i wcale nie cienki jest w sam raz czcionka do czytania bardzo dobra. Oprawa rewelacja Sam tekst czytelny rozplanowany bardzo dobrze. Wszystkie dzieła w jednej książce. Jestem pod wrażeniem. Pozytywnie zaskoczona Bardzo udany zakup. Zachęcam i polecam w 100 procentach!!!!Sama treść to pokarm dla ducha, każdy katolik ją powinien mieć i sięgać po nią często. Wskazówki napisane w sposób prosty i łatwy do zrozumienia i praktykowania w życiu codziennym aby wzrosnąć duchowo. Doktor Kościoła inspirowany natchnieniami Ducha Świętego.
 • Joanna L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-14
  Jestem w trakcie lektury, ale już zadowolona, książka jest dobrze wykonana, okładka estetyczna, skromna, papier wewnątrz cieniutki, więc pomimo ilości stron książka jest niewielka, i to jest zaletą. Treść poprzedzona wyczerpującym wstępem, także reszta pozostaje łatwiejsza w czytaniu.
 • Jerzy L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-09-02
  Cudowna książka. Jakże współczesna jest ta mistyka. Spotkanie z Bogiem, twarzą w twarz, ale bez egzaltacji, dostępne dla każdego.
 • Alina H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-12
  Ta jedna z tych książek, które warto czytać. Każde z dzieł jest naznaczone nieco innym ładunkiem emocjonalnym i pozwala zwrócić się z problemem, czy też radością do Boga. Zachęca do nieustannego szukania wiary i sprawia, że zupełnie inaczej patrzymy na Pismo Święte. To taki duchowy drogowskaz, który mogę polecić z czystym sercem.
 • Kazimierz P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-06
  Przepiękne wydanie najważniejszych dzieł Świętego Jana od Krzyża. Te treści wymagają głębokiej refleksji, nad sobą, swoim stylem życia i swoją grzesznością. Pomimo upływu lat, treść jest nadal niesamowicie aktualna. Tekst trafia prosto do wierzącego serca i pozwala wyjść z ciemności w Boże objęcia. Warto jest mieć ją na półce i nieustannie do niej wracać, zarówno w chwilach radości jak i smutku. Lektura pokazuje wiarę jako proces, który musi trwać.
 • Krystian O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-05
  Książkę dostałem w prezencie. Przepiękne wydanie, ale nie o jakości wydania chciałem pisać. Ten tom zabiera wszystkie dzieła Świętego Jana od Krzyża. Zależnie od potrzeb warto poszukać odpowiedzi na życiowe pytania. To właśnie Święty Jan pokazuje jak skierować swoje życiowe kroki w stronę Boga, by żyło się łatwiej.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 27. maja, poniedziałek
0,00 zł

O Autorze


572801
Ładowanie...