Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dzieje Polski. Od 1203-1340. Od rozbicia do nowej Polski. Tom 2

"Dzieje Polski. Od 1203-1340. Od rozbicia do nowej Polski" to drugi tom historii Rzeczpospolitej w całkiem nowym i niesamowicie interesującym wydaniu!Te monumentalne "Dzieje Polski", wyszły spod pióra znakomitego historyka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Polskiej Akademii Nauk, profesora Andrzeja Nowaka.Tom "Dzieje Polski. Od rozbicia do nowej Polski" to kontynuacja opowieści o burzliwych losach naCzytaj więcej

Polecamy inne produkty z serii "Dzieje Polski" Zobacz wszystkie

"Dzieje Polski. Od 1203-1340. Od rozbicia do nowej Polski" to drugi tom historii Rzeczpospolitej w całkiem nowym i niesamowicie interesującym wydaniu!

Te monumentalne "Dzieje Polski", wyszły spod pióra znakomitego historyka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Polskiej Akademii Nauk, profesora Andrzeja Nowaka.

Tom "Dzieje Polski. Od rozbicia do nowej Polski" to kontynuacja opowieści o burzliwych losach naszego kraju w okresie rozbicia dzielnicowego. Tom obejmuje okres od śmierci księcia Mieszka Starego w 1202 roku i objęcia władzy w Krakowie przez Władysława Laskonogiego, aż do wkroczenia Kazimierza Wielkiego na Ruś w 1340 roku.

W Europie w tym czasie wiele się działo, rodzą się nowe nurty polityczne i filozoficzne, na gruncie kościoła zachodzą zmiany, a Cesarstwo Niemieckie przechodzi kryzys. Polska jest podzielona i nie jest już jednym państwem.

Autor w fascynujący sposób przybliża wysiłki zmierzające do odnowienia Królestwa Polskiego podjęte w XIII w. przez Henryka IV Probusa, Przemysła II i Władysława Łokietka. Śledzi ich wytrwałe starania, opisuje przemiany polityczne, cywilizacyjne i kulturalne na ziemiach polskich, ścieranie się wpływów niemieckich, czeskich, mongolskich i litewskich, wzrost i upadek sąsiadów Polski. Podobnie jak w poprzednim tomie pokazuje kolejne etapy formowania się nad Wisłą, Wartą i Bugiem wspólnoty politycznej, kulturalnej i językowej, która w przyszłości przekształci się w naród polski.

Opublikowana przez wydawnictwo Biały Kruk książka wydana jest w twardej oprawie z przyciągającą wzrok czerwoną okładką. W książce znajdziemy wiele fotografii, rysunków, rycin i map, które poruszą wyobraźnię czytelników. Profesor Nowak posługuje się pięknym, a jednocześnie przystępnym językiem. Jego praca znajduje się na najwyższym poziomie, zarówno z punktu widzenia naukowego, jak i literackiego. Polski rynek wydawniczy długo czekał na wolną od cenzury i politycznej poprawności książkę, która w tak czysty i pełen miłości do ojczyzny sposób, opowiedziałaby niezakłamaną historię Polski.

Profesor Andrzej Nowak urodził się w 1960 roku, jest historykiem, sowietologiem, znawcą stosunków polsko-rosyjskich. W 2002 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego, natomiast w 2011 roku  tytuł profesora zwyczajnego. Jest kierownikiem Zakładu Historii Europy Wschodniej i Studiów nad Imperiami XIX i XX wieku w Instytucie Historii PAN oraz Zakładu Historii Europy Wschodniej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ma w dorobku naukowym ponad 30 książek oraz kilkaset artykułów naukowych i publicystycznych.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
543245
Tytuł
Dzieje Polski. Od 1203-1340. Od rozbicia do nowej Polski. Tom 2
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
384
Data premiery
2015-12-14
Rok wydania
2015
Wymiary produktu [mm]
24
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
1.49
Długość
246
Głębokość
210
Wysokość
42
Cena detaliczna
89,00 zł
Nasza cena
63,79 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
9 recenzji
 • 5
  9
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Grażyna A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-27
  Interesująca jak wcześniejsze tomy tego autora. Polecam.
 • Sergiusz R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-09
  Kawał solidnej książki. Mankamentem jest słaba korekta tekstu, a także nawiązania autora do współczesności nie zawsze niestety trafione. Ale generalnie czyta się znakomicie, a informacje historyczne podane są w idealnej postaci.
 • Luiza P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-20
  Rozbicie dzielnicowe to dla mnie jeden z ciekawszych okresów w historii Polski a w wykonaniu profesora Nowaka nabiera on dodatkowego blasku. Erudycja autora, język, fenomenalnie poprowadzona narracja to atuty, dzięki którym „Dzieje Polski” są publikacją wyjątkową, która powinna znaleźć się w każdej domowej biblioteczce.
 • Damian W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-12
  Tom drugi „Dziejów Polski” to absolutny majstersztyk. Profesor Andrzej Nowak opowiada historię jak najlepszą powieść przygodową, prezentuje różnorodne interpretacje poszczególnych zdarzeń, lecz nie sugeruje jednoznacznych odpowiedzi, pozwala czytelnikowi na własne przemyślenia. Rzetelna, wyczerpują i niezmiernie ciekawa merytorycznie pozycja. Gorąco polecam.
 • Agnieszka R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-02-02
  Właśnie kompletuję całą serię. Na razie mogę ocenić wygląd i wykonanie, a te są idealne. Czcionka dobrej wielkości, zarówno dla starszych, jak i najmłodszych ;) Sporo kolorowych rycin. Z niecierpliwością czekam na wolną chwilę, aby zająć się czytaniem. Według mnie to pozycja, którą każdy powinien przeczytać i mieć w swoim księgozbiorze.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 6. marca, środa
0,00 zł

O Autorze


543245
Ładowanie...