Xi
 • Dzieje Polski

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Autorzy

   Ocena

   Seria Dzieje Polski

    (8 produktów)

   Dzieje Polski do 1202. Skąd nasz ród. Tom 1

   (okładka okładka twarda)

   Dzieje Polski

   60,49 
   Wysyłka 24 godziny

   Dzieje Polski. Imperium Rzeczypospolitej. Tom 5

   (okładka okładka twarda)

   Dzieje Polski

   63,78 
   Wysyłka 24 godziny

   Dzieje Polski. 1468-1572. Trudny złoty wiek. Tom 4

   (okładka okładka twarda)

   Dzieje Polski

   54,99 
   Wysyłka 24 godziny

   Dzieje Polski. Od 1203-1340. Od rozbicia do nowej Polski. Tom 2

   (okładka okładka twarda)

   Dzieje Polski

   63,89 
   Wysyłka 24 godziny

   Dzieje Polski. 1340-1468. Królestwo zwycięskiego orła. Tom 3

   (okładka okładka twarda)

   Dzieje Polski

   60,19 
   Wysyłka 24 godziny

   Pakiet. Dzieje Polski. Tomy 1 - 5

   (okładka okładka twarda)

   Dzieje Polski

   303,34 
   Wysyłka 24 godziny

   Dzieje Polski

   Profesor Andrzej Nowak, znakomity historyk Uniwersytetu Jagiellońskiego podejmuje się próby stworzenia wielotomowego, pasjonującego dzieła poświęconego dziejom Polski. Seria ta to nieoceniona pomoc w przygotowaniu do matury z historii, podczas kształcenia na studiach humanistycznych, a także idealna lektura dla wielbicieli tego tematu. Historia Polski jest trudna – od początków państwowości i chrztu Mieszka I, poprzez rozbicie dzielnicowe, czasy Władysława Łokietka oraz Kazimierza Wielkiego, następnie rządy Andegawenów i wreszcie – wojny z Krzyżakami oraz słynną bitwą pod Grunwaldem. Nawet czasy Złotego Wieku nie zaliczają się do idealnych. W końcu przychodzi wiek siedemnasty – czas wojen i klęsk, a także kolejne stulecie, w którym naród polski na 123 lata popadł w niewolę trzech zaborców. Czasy powstań, dwóch wojen światowych, trudnych czasów komunizmu i współczesność – wszystko to warte jest uwiecznienia dla przyszłych pokoleń Polaków. Piękna oprawa i wydanie zachęcają do bliższego zapoznania się z każdą z tych publikacji.

   Dotychczas w serii „Dzieje Polski” ukazały się:

   - „Dzieje Polski od 1203 do 1340. Od rozbicia do nowej Polski. Tom 2.” – W tej części omówiono wady i zalety rozbicia dzielnicowego, od czasów po śmierci Mieszka Starego. Był to okres, w którym powstało wiele miast. Jednakże coraz częściej dążono do tego, by władzę objął jeden książę i uczynił to Władysław Łokietek, zjednoczywszy Małopolskę wraz z Wielkopolską. Jego następcą zostaje Kazimierz Wielki, który okazał się być jeszcze lepszym władcą niż jego ojciec.

   - „Dzieje Polski od 1468 do 1572. Tom 4.” – czwarta część dziejów Polski obejmuje rządy dynastii Jagiellonów, od czasów Kazimierza Jagiellończyka aż do małżeństwa Stefana Batorego z Anną Jagiellonką. To okres świetności państwa polskiego, które staje się potęgą militarną i kulturalną. Następuje Złoty Wiek. Okres ten kończy zawarcie Unii Lubelskiej w 1569 roku – tak powstaje wielonarodowa Rzeczpospolita Obojga Narodów. Z jakimi trudnościami zmagali się wtedy obywatele?

   Profesor Andrzej Nowak wykazuje kunszt literacki i naukowy, tworząc pracę na najwyższym poziomie. Przystępny język sprawia, że nawet osoby mniej zainteresowane tematem chętnie sięgną po kolejne tomy. Do każdego wydania dołączono liczne fotografie, ryciny, rysunki oraz mapy. „Dzieje Polski” są wolne od cenzury. Warto zaopatrzyć się w tę wyjątkową serię.

    

   Ładowanie...