Xi

Dzieje Polski do 1202. Skąd nasz ród. Tom 1

Gdzie zaczyna się Polska? Skąd wywodzi się nasza przeszłość i historia? Pierwszy tom monumentalnych "Dziejów Polski. Do 1202" autorstwa Andrzeja Nowaka nosi podtytuł "Skąd nasz ród" i właśnie o trudnych początkach polskiego państwa opowiada."Dzieje Polski" to monumentalna praca o historii państwa i narodu polskiego, która wyszła spod pióra znakomitego historyka Uniwersytetu Jagiellońskiego i PolskCzytaj więcej

Polecamy inne produkty z serii "Dzieje Polski" Zobacz wszystkie

Gdzie zaczyna się Polska? Skąd wywodzi się nasza przeszłość i historia? Pierwszy tom monumentalnych "Dziejów Polski. Do 1202" autorstwa Andrzeja Nowaka nosi podtytuł "Skąd nasz ród" i właśnie o trudnych początkach polskiego państwa opowiada.

"Dzieje Polski" to monumentalna praca o historii państwa i narodu polskiego, która wyszła spod pióra znakomitego historyka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Polskiej Akademii Nauk, profesora Andrzeja Nowaka. Cała seria ma liczyć sześć tomów.

Tom "Dzieje Polski. Do 1202. Skąd nasz ród" to opowiada o okresie zaczynającym się od legendarnych początków państwa polskiego, jego formalnym powstaniem do roku 1202, kiedy to zmarł Mieszko III Stary i zakończyły się kroniki Wincentego Kadłubka.

W książce zostały opisane postacie władców państwa polskiego, ale też znaczących duchownych, wojów i rycerzy, decyzje związane z budowaniem państwa i kryzysami, które przychodziły i odchodziły, ale również sukcesami, które odnosił młody kraj.

W książce "Dzieje Polski. Skąd nasz ród" autor w fascynujący sposób przedstawia początki polskiej państwowości, nasze wejście do europejskiej historii – poprzez chrzest Mieszka I i jego ślub z księżniczką Dobrawą, a następnie koronowanie pierwszego polskiego króla, Bolesława I Chrobrego. W kolejnych rozdziałach autor przybliża historię Polski w czasach wzrastania, a później rozbicia dzielnicowego, ponownego zjednoczenia aż do śmierci Mieszka III Starego.

Wybitne dzieło profesora Nowaka opublikowało wydawnictwo Biały Kruk. Seria książek przyciąga wzrok czerwoną, twardą oprawą. W książce znajdziemy wiele fotografii, rysunków, rycin i map, które poruszą wyobraźnię czytelników. Profesor Nowak posługuje się pięknym, a jednocześnie przystępnym językiem. Jego praca znajduje się na najwyższym poziomie, zarówno z punktu widzenia naukowego, jak i literackiego. Polski rynek wydawniczy długo czekał na wolną od cenzury i politycznej poprawności książkę, która w tak czysty i pełen miłości do ojczyzny sposób, opowiedziałaby niezakłamaną historię Polski.

Profesor Andrzej Nowak urodził się w 1960 roku, jest historykiem, sowietologiem, znawcą stosunków polsko-rosyjskich. W 2002 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego, natomiast w 2011 roku  tytuł profesora zwyczajnego. Jest kierownikiem Zakładu Historii Europy Wschodniej i Studiów nad Imperiami XIX i XX wieku w Instytucie Historii PAN oraz Zakładu Historii Europy Wschodniej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ma w dorobku naukowym ponad 30 książek oraz kilkaset artykułów naukowych i publicystycznych.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
446450
Tytuł
Dzieje Polski do 1202. Skąd nasz ród. Tom 1
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
384
Data premiery
2014-05-19
Rok wydania
2014
Wymiary produktu [mm]
24
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
1.33
Długość
248
Głębokość
208
Wysokość
40
Nasza cena
63,54 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
13 recenzji
 • 5
  13
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Adam S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-04
  Ten kto zna prof Nowaka wie że warto przeczytać każdą jego książkę bądź publikację. Dzieje Polski to wielotomowa dzieło zawierajace prawdę historyczną popartą kronikami, badaniami naukowymi oraz dokumentami. Czytając pierwszy tom czytelnik przenosi się w pradzieje naszego kraju i jest co kilka stron zaskakiwany dogłębną i żródłowa wiedzą autora. Już w pierwszym tomie dowiadujemy się jak wiele zwrotów miało miejsce w początkach państwa polskiego. Gorąco polecam to dzieło każdemu kto chce szczegółowo poznać historię Polski. Czytam kolejne strony z wielkim zaciekawieniem, czekając na trafne podsumowania opisywanych wydarzeń przez autora.
 • Agnieszka R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-02-02
  Właśnie kompletuję całą serię. Na razie mogę ocenić wygląd i wykonanie, a te są idealne. Czcionka dobrej wielkości, zarówno dla starszych, jak i najmłodszych ;) Sporo kolorowych rycin. Z niecierpliwością czekam na wolną chwilę, aby zająć się czytaniem. Według mnie to pozycja, którą każdy powinien przeczytać i mieć w swoim księgozbiorze.
 • maksik Klient niezweryfikowany
  5.0
  2018-12-08
  Nie zawsze zgadzam się z opiniami profesora ( np.pozytywna ocena niektórych działan Jagiellonów), ale co za język. Cudo. Książka, od której nie można się oderwać. A każdy następny tom tylko lepszy.Polecam każdemu.
 • Małgorzata N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2017-07-13
  Wszystkie książki prof. Nowaka trzeba przeczytać. I mieć na półce, żeby do nich wracać.....
 • Pawel S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2016-01-15
  To po prostu lektura obowiązkowa,
  czekam na następne tomy
 • Mirosława S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2015-01-11
  Pozycja bardzo ważna dla każdego Polaka, napisana wspaniałym językiem, ciekawa i absorbująca, czekam na kolejne tomy.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. kwietnia, wtorek
0,00 zł

O Autorze


446450
Ładowanie...