Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców

Książka "Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Jak uwolnić się od przeszłości i zacząć nowe życie" to sposób na pokonanie traumy i trudnych doświadczeń z dzieciństwa. Jest realną pomocą w ustabilizowaniu dorosłego życia dla dorosłych, których potrzeby emocjonalne w dzieciństwie nie były zaspokajane, a zachowanie rodziców wymuszało na nich wzięcie odpowiedzialności  w stopniu odpCzytaj więcej

Książka "Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców. Jak uwolnić się od przeszłości i zacząć nowe życie" to sposób na pokonanie traumy i trudnych doświadczeń z dzieciństwa. Jest realną pomocą w ustabilizowaniu dorosłego życia dla dorosłych, których potrzeby emocjonalne w dzieciństwie nie były zaspokajane, a zachowanie rodziców wymuszało na nich wzięcie odpowiedzialności  w stopniu odpowiednim dla dorosłych. Takie osoby często nie potrafią sobie poradzić w dorosłym życiu i mają problemy z odzwierciedlaniem zachowań wyniesionych z dzieciństwa na zachowania w późniejszym życiu.

Dzieci wychowywane przez niedojrzałych emocjonalnie rodziców z egoistycznym podejściem do życia, często są zmuszone do wzięcia na siebie ogromnej odpowiedzialności. Borykają się również z uczuciami takimi, jak złość, samotność, niezrozumienie czy porzucenie. Autorka "Dorosłych dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców" udowadnia, że nawet najtrudniejszą przeszłość można przepracować, aby zacząć na nowo cieszyć się życiem.

Doktor Lindsay Gibson podzieliła trudnych rodziców na cztery typy ze względu na destrukcyjny wpływ, jaki wywierają na psychikę i życie emocjonalne swoich dzieci. W książce pokazuje, jak wyleczyć cierpienie wynikające z przeszłych doświadczeń oraz jak odzyskać swoje prawdziwe "ja”. Książka uczy, w jaki sposób kontrolować reakcje na zachowania niedojrzałych rodziców i unikać rozczarowań, a także budować nowe, pozytywne relacje.

To doskonała pozycja zarówno dla osób chcących poradzić sobie z trudnym dzieciństwem, jak i specjalistów – psychologów i psychoterapeutów. Książka zawiera informacje o tym, jak niedojrzali emocjonalnie rodzice wpływają na życie swoich dorosłych dzieci, jak rozpoznać niedojrzałego emocjonalnie rodzica i jak z nim żyć oraz jak różne dzieci reagują na rodziców, którzy charakteryzują się taką postawą. Znajdują się tam również porady, jak nie dać się wciągnąć w gry niedojrzałego emocjonalnie rodzica oraz w jaki sposób rozpoznać osoby dojrzałe i niedojrzałe emocjonalnie.

Książka ta nie ma na celu obwiniania nikogo, ale wyprowadzenie dorosłych ludzi z pułapki emocjonalnego zaangażowania w opiekowanie się niedojrzałymi rodzicami, które wynieśli z dzieciństwa. W książce, oprócz teorii, zawarte są również ćwiczenia, które pomagają w odrzuceniu wdrukowanych wzorców.

Lindsay Gibson jest psychologiem klinicznym, specjalizuje się w indywidualnej psychoterapii dorosłych z problemami niedojrzałych rodziców. Jest autorką poradników psychologicznych i artykułów w piśmie "Tidewater Women”.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
778941
Tytuł
Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
256
Data premiery
2018-05-22
Rok wydania
2018
Wymiary produktu [mm]
25
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.39
Długość
250
Głębokość
176
Wysokość
15
Cena detaliczna
48,89 zł
Nasza cena
39,89 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
25 recenzji
 • 5
  24
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Sylwia M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-28
  Książka jest bardzo pomocna w problemach, które opisuje. Pomaga zrozumieć wiele sytuacji i zachowań. Pozwoliła mi spojrzeć na nowo na wiele zagadnień.
 • Grażyna S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-12-17
  Bardzo interesująca pozycja. Wyjaśnia w przystępny sposób, jak niedojrzali emocjonalnie rodzice wpływają na życie dorosłych dzieci. Pozwala zrozumieć nasze zachowania, nasze emocje i sposób postrzegania rzeczywistości. Dla mnie bezcenna książka.
 • Kasia K. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-12-04
  Interesująca książka i ważny temat omówiony w bardzo przystępny sposób bez naukowej łaciny i pojęć. Polecam.
 • Tymoteusz K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-12
  Niesamowita książka, która w bardzo przystępny sposób prowadzi czytelnika przez trudny temat dziecięcych traum, błędów wychowawczych i ich skutków na późniejsze relacje w dorosłym życiu. Ułatwia autodiagnozę, ale jest również bardzo ciekawą lekturą dotycząca zawiłości ludzkiej psychiki.
 • Joanna L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-01
  Fantastyczna! W bardzo klarowny sposób wyjaśnia skąd biorą się pewne zachowania.
 • Julia Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-20
  Rewelacyjna książka, którą czytając nie zazna się raczej przyjemności a ciągłe poczucie oświecenia wymieszanego z lekkim bólem emocjponalnym. Wraz z lekturą przychodzi zrozumienie własnych zachowań oraz zachowań bliskich oraz świadomość, jak wpływa na nas nasza relacja z najbliższymi. Będę do niej wracać nie raz i nie dwa, polecam ją zresztą wszytskim, którzy do dziś nie są w stanie unormować swoich relacji z rodziną i najbliższymi i chcieli by zrozumieć, w czym jest problem i jak poradzić sobie z problemem, który nierzadko utrudnia funckjonowanie zarówno w rodzinie jak i w społeczeństwie blokując rozwój osobisty i realizację własnych potrzeb i celów.
 • Janina I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-09-26
  Bardzo mądra książka. Zresztą to już nie pierwsza tego autora jaka trafiła na moją półkę. Na pewno jeszcze nie raz nie dwa razy do niej wrócę bo to istna skarbnica wiedzy. Podoba mi się, że autor pisze konkretnie, bez ogródek i co najważniejsze, nie leje wody. Same ważne informacje plus ciekawe przypadki innych osób. Rzadko kiedy zdarza się, by psycholog w tak ciekawy, przystępny, zwyczajnym językiem pisał. Dzięki temu ta ksiazka jest dla wszystkich,a  nie tylko dla ludzi z branży.
 • Joanna O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-09-26
  Książka „Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców” to moje najnowsze odkrycie jako psychologa iż zachęcam do lektury wszystkie osoby, które miały jakieś problemy wychowawcze za dziecka. Ta książka jest swoistą terapią, która autor bardzo dobrze prowadzi. W piękny, bardzo przyzwoity sposób opowiada o istocie problemu i wskazuje na metody rozwiązania. Wszystko ujęte w przystępnej formie, łatwo się czyta, nie ma tu jakichś  naukowych zwrotów. Dawno nie myłam do czynienia z tak dobrą książkę, wobec czego nie pozostaje mi nic innego jak polecić.
 • Sylwia S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-06
  Nie miałam fajnego dzieciństwa jak z bajki i próbuję sobie z tym poradzić jako dorosła kobieta. Za mną już wiele godzin z terapeutą na terapji indywidualnej i polecam też sięganie do fachowej loteratury, bo pomaga mi ta i ine ksiązka.
 • Bernadeta M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-29
  Warta przeczytania i wdrożenia z punktu widzenia specjalisty.
 • Diana S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-22
  Mam wrażenie, że w moim zcyiu otaczali mnie sami egoiści, nikt nie myślał o moich potrzebach. Dlatego sama mam problem zadbać o siebie w dorosłości, zawsze stawiam się na ostatnim miejscy w każdej relacji. Dlatego trafiając na tę ksiązke jakbym czytała o sobie… bo cxytam o sobie. Polecam jako terapię.
 • Mariola O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-15
  Dobra pozycja warta uwagi, mam w biblioteczce i nadal czasem siengne.
 • Asia J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-08
  Polecam serdecznie, jeśli po opisie książki zaczynasz się zastanawiać czy to nie o ciebie chodzi? Czy to nie tój dom tak wygladal? To prawdopodobnie tak est, a może i tobie pomoże jakmi.
 • Krystyna H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-01
  Polecam każdemu, kogo bliscy zajmowali się karierą, zarabianiem kasy i zmianą samochodów na nowe, myśląc tylko o sobie i swoich potrzebach. Ja tam znajduję wciąż wiele odpowiedzi dlaczego jestem, jaki jestem.
 • Małgorzata D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-25
  Mój ojciec zawsze myślał tylko o sobie, na szczęście miałam z nim mały kontakt, gdyż zostawił mnie, brata i mamę dla innej kobiety. Typowy egoista, który nigdy nie zważał na potrzeby innych. Ze zgrozą w dorosłości zauważyłam, że zmieniam się w niego i zaczynam też być eogistką, która patrzy tylko na siebie i tak rozsypał się mój związek. Sięgałam po wiele książek, źeby jakos to w sobie przeprasowac i spróbować się naprawić, a ta ksiazka jest jedną z najlepszych w swim gatunku.
 • Alicja O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-18
  Radość życia to ostatnie co mam wsobie, wiec szukam różnych sposobów, żeby jakośj ą przywrócić. Też przez tą ksiazke i poki co dobrze se czyta, zobaczymy czy cos pomoże.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. lutego, piątek
0,00 zł

O Autorze


778941
Ładowanie...