Xi

"Dawne i przyszłe wiedźmy" to pełna mocy i magii najnowsza powieść Alix E. Harrow - autorki bestsellerowej książki "Dziesięć tysięcy drzwi" - która przenosi czytelnika do Ameryki Północnej końca XIX wieku wieku, w epokę ruchu sufrażystek. Trzy główne bohaterki schodzą na ścieżkę wiedźm, by upomnieć się o swoje prawa. Autorka stworzyła błyskotliwy, poruszający hołd na cześć niepokonanej mocy kobiet, ich nieugiętej siły i wytrwałości w walce o swoje prawa i swoje życie.

W "Dawnych i przyszłych wiedźmach" Alix E. Harrow precyzyjnie łączy ze sobą wydarzenia historyczne, tajemniczą mitologię oraz czystą, brawurową magię, tworząc nowoczesną literacką baśń splecioną z uniwersalną opowieścią o problemach wyjątkowo współczesnych. Przenosimy się do roku 1893. W Nowego Salem sufrażystki ruszają do walki o prawo wyborcze kobiet. To świat, w którym nie ma czegoś takiego jak wiedźmy. Lecz istniały kiedyś - w dawnych, mrocznych czasach, zanim zaczęto je palić. Czary sprowadzają się teraz do schludnych amuletów czy dziecięcych rymowanek. Kobiety sięgają po moc i władzę, których muszą szukać na ulicy i w urnie wyborczej.

Siostry Eastwood - James Juniper, Agnes Amaranth i Beatrice Belladonna - upominają się w Nowym Salem o zrównanie szans kobiet z mężczyznami, zaczynają poszukiwać zaginionych słów i wchodzą na ścieżkę wiedźm. Nękane przez cienie, ścigane przez siły, które nie ścierpią, by wiedźmy odzyskały moc - a może nawet by pozostały przy życiu - siostry muszą zgłębić się w najstarszą magię, zawiązać nowe przymierza oraz odnowić siostrzane więzi, jeśli w ogóle chcą przetrwać. Doświadczone przez traum przeszłości, niepewne siebie muszą młode kobiety muszą uleczyć rany i odzyskać moc - by zwyciężyć.

"Dawne i przyszłe wiedźmy" to powieść potwierdzająca unikalny talent prozatorski Alix E. Harrow. To książka baśniowa, liryczna i urzekająca bogactwem stworzonego świata, z niejednoznacznymi, intrygującymi bohaterkami oraz we frapujący sposób ukazująca współczesne problemy. Autorka opowiada prowokującą historię o równości płci, prawach kobiet, tolerancji i feminizmie, a czyni to w daleki od pretensjonalności i dosłowności sposób, nie zapominając przy tym o emocjonującej, wartkiej i pełnej zaskoczeń akcji.

Nie ma czegoś takiego jak wiedźmy. Ale będzie!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

3174093
Ładowanie...