Xi
Polecamy podobne produkty

Metoda symultaniczno-sekwencyjna nazywana jest inaczej metodą sylabową lub metodą krakowską jest skuteczną metodą nauki czytania, opracowaną przez doświadczonego logopedę prof. Jagodę Cieszyńską.

Metoda sylabowa wykorzystywana jest przez terapeutów pracujących z dziećmi, które nie potrafią czytać lub mają trudności edukacyjne, jednak jest to równie skuteczna metoda do nauki czytania dla dzieci, które nie są zagrożone dysleksją i nie sprawiają żadnych problemów w nauczaniu.

Podstawowym założeniem tej metody jest nauka czytania sylab, a nie pojedynczych spółgłosek, ponieważ spółgłoski nigdy nie występują w izolacji - nie są wymawiane oddzielnie jako "h" tylko jako "ha". Ta metoda stosowana jest od wielu lat i zgodna z założeniami językoznawców, którzy twierdzą, że przyswojenie przez dzieci informacji, że wyrazy zbudowane są z sylab jest proste. Natomiast umiejętność wydzielania pojedynczych głosek nabywana jest na późniejszych etapach rozwojowych, na przykład: podczas nauki pisania.

Nauka czytania metodą sylabową podobna jest do nauki mowy u dziecka, dlatego w prosty sposób można określić kolejne etapy nauki:

  • Etap I – od samogłosek prymarnych (A, do sylaby otwartej)

  • Etap II – od sylaby otwartej do pierwszych wyrazów

  • Etap III – czytanie sylab zamkniętych

  • Etap IV – czytanie nowych sylab otwartych i zamkniętych

  • Etap V – samodzielne czytanie tekstów.

Książka "Czytanki metodą sylabową" to pozycja specjalnie przystosowana metodologicznie do nauki czytania przy pomocy metody sekwencyjno-symultanicznej. Książka została solidnie przygotowana od strony merytorycznej i napisana ciekawym dla młodego czytelnika językiem, aby ułatwić mu pracę i pomóc jak najszybciej oraz najskuteczniej wykształcić umiejętność płynnego czytania.

W publikacji znalazły się popularne teksty baśni - znanych i lubianych przez dzieci - m.in. "Kopciuszek", a także baśnie Hansa Christiana Andersena czy Wilhelma Grimma. Wszystkie teksty zostały przygotowane metodą sylabową, z podziałem na sylaby. Zapisane zostały naprzemiennie czerwonym oraz czarnym kolorem.

Dodatkowym ułatwieniem dla rodziców, terapeutów, logopedów czy pedagogów podczas nauki czytania są pytania umieszczone przy tekstach, które pozwalają na sprawdzenie czy dziecko zrozumiało czytany przez siebie tekst.

Poza ułatwionym w czytaniu tekstem atutem "Czytanek metodą sylabową" są przepiękne ilustracje, które umilają lekturę i dodatkowo działają na dziecięcą wyobraźnię poprzez wywoływanie konkretnych skojarzeń.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


598134
Ładowanie...