Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Człowiek i jego symbole

”Człowiek i jego symbole” to najbardziej oczekiwane wprowadzenie do psychologii analitycznej Carla Gustawa Junga - począwszy od podstawowych pojęć wyjaśnianych przez samego twórcę, poprzez skuteczne zastosowanie symboli w psychoterapii, w sztuce, antropologii, a nawet naukach przyrodniczych. To jedyna książka, w której światowej sławy szwajcarski psycholog przedstawia Czytelnikom swój największy wCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Kos
 • Data premiery: 2018-06-13
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 480
 • Wymiary: 205 x 145

”Człowiek i jego symbole” to najbardziej oczekiwane wprowadzenie do psychologii analitycznej Carla Gustawa Junga - począwszy od podstawowych pojęć wyjaśnianych przez samego twórcę, poprzez skuteczne zastosowanie symboli w psychoterapii, w sztuce, antropologii, a nawet naukach przyrodniczych. To jedyna książka, w której światowej sławy szwajcarski psycholog przedstawia Czytelnikom swój największy wkład w obszarze nauk o człowieku: teorię wyjaśniającą doniosłość symboli w życiu człowieka, jego rozwoju oraz w obszarze marzeń sennych.

To pierwsze polskie wydanie, w którym opowiada o początkach fascynacji tematem ludzkiej psychiki oraz znaczeniu snów. Książka przybliża początki badań autora, prezentuje przełomowe dla niego momenty, akcentuje też punkt zwrotny w jego przemyśleniach.

W wieku 83 lat, Jung opracował plan tej publikacji włącznie z rozdziałami, o których napisanie poprosił czworo swych najbliższych współpracowników. Joseph Henderson, amerykański analityk i psychiatra rozpoczyna od analizy wzorców archetypowych, które pojawiają się w starożytnych mitach, eposach i pierwotnych obrzędach inicjacyjnych. Marie-Louise von Franz, współzałożycielka Instytutu C. G. Junga w Zurychu, omawia proces indywiduacji, pokazując, jak bardzo nieświadomość stanowi dopełnienie świadomości człowieka i pozwala uzyskać pełnię i równowagę. Następnie Aniela Jaffé, słynna biografka Junga, proponuje specjalny klucz interpretacji sztuk wizualnych z uwzględnieniem archetypów i rozumienia symboli. Ostatnia część książki to studium przypadku zastosowane przez analityczkę Jolandę Jacobi – badaczka pokazuje jak skutecznie korzystać z marzeń sennych w psychoterapii.

Jung poświęcił ostatnie miesiące życia na redakcję książki oraz napisanie jej głównej części, którą ukończył dokładnie na 10 dni przed śmiercią.

We wstępie John Freeman pisze, że gdyby nie sen, to książka ta nigdy by nie powstała. To właśnie sen przekonał Junga, że powinien przekazać swoje idee osobom, które nie posiadają specjalistycznej wiedzy psychologicznej. W „Człowieku i jego symbolach” Jung podkreśla, że człowiek może osiągnąć spełnienie wyłącznie dzięki poznaniu i zaakceptowaniu nieświadomości, a to z kolei możliwe jest poprzez analizę marzeń sennych oraz ich symboli. Książka obrazuje wpływ myśli Junga nie tylko na psychologię ubiegłego wieku, ale także na sztukę, literaturę, nauki humanistyczne, a nawet ścisłe.

Ponad 180 ilustracji stanowi integralną część książki – nie tylko dokumentują tekst, ale i dostarczają obrazowego komentarza myśli Junga. Obrazy pokazują naturę i funkcję snów; wyjaśniają symboliczne znaczenie współczesnej sztuki oraz odkrywają psychologiczny sens zwykłych doświadczeń codzienności.

Dzięki publikacji „Człowieka i jego symboli” w doskonałym i pięknym stylistycznie tłumaczeniu Roberta Palusińskiego, polski czytelnik uzyskuje wyjątkową możliwość poznania idei C.G. Junga.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
774835
Tytuł
Człowiek i jego symbole
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
480
Data premiery
2018-06-13
Rok wydania
2018
Wymiary produktu [mm]
205 x 145
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.65
Długość
205
Głębokość
145
Wysokość
33
Cena detaliczna
118,00 zł
Nasza cena
72,99 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
5 recenzji
 • 5
  4
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Jadwiga U. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-10
  Moim zdaniem to pozycja obowiązkowa dla każdego. Każdy powinien choć raz wżyciu przeczytać ta książkę, dlatego tak gorąco zachęcam wszystkich do lektury. Jedna z  lepszych książek jakie ujrzały światło dzienne, bez cienia wątpliwości.
 • Sabina G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-31
  Każda osoba związana czy to zawodowo czy po prostu prywatnie z psychologią analityczną powinna przeczytać ta pozycję. Jest to po prostu taki must have ja osobiście jestem totalnie zachwycona. Fajny język,, genialny przekaz i wszystko takie fascynujące. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.
 • Sylwia M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-30
  Bardzo polecam lekturę tej książki. Ale taką wnikliwą, a nie po omacku. Można się dużo dowiedzieć. Jeśli więc szukasz czegoś nieco bardziej ambitnego na długie zimowe wieczory, to śmiało sięgaj po ten tytuł. Polecam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 26. lutego, poniedziałek
0,00 zł

O Autorze


774835
Ładowanie...