Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Co robić, gdy się złościsz. Techniki zarządzania złością

„Co robić, gdy się złościsz. Techniki zarządzania złością” autorstwa Dawn Huebner to pełen humoru i zabawnych ilustracji poradnik psychologiczny dla dzieci. Autorka udowadnia w nim, że złość jest naturalną i zdrową reakcją, której tłumienie lub wyciszanie wcale nie jest dobrym pomysłem. Autorka, zamiast pouczać i mówić dziecku, żeby się nie złościło, co najczęściej powoduje jeszcze większą złość iCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Levyz
 • Data premiery: 2018-07-27
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 96
 • Wymiary: 28

„Co robić, gdy się złościsz. Techniki zarządzania złością” autorstwa Dawn Huebner to pełen humoru i zabawnych ilustracji poradnik psychologiczny dla dzieci. Autorka udowadnia w nim, że złość jest naturalną i zdrową reakcją, której tłumienie lub wyciszanie wcale nie jest dobrym pomysłem. Autorka, zamiast pouczać i mówić dziecku, żeby się nie złościło, co najczęściej powoduje jeszcze większą złość i frustrację u młodego człowieka, inspiruje i zachęca do pracy nad złością, pokazuje jak zastosować samokontrolę i jak się jej nauczyć oraz jak bezpiecznie pozbywać się złości z ciała.

Ten doceniony na całym świecie przez czytelników i specjalistów przewodnik pomoże w rozwijaniu samokontroli i pokaże dzieciom jak zarządzać złością i rozpoznawać moment, w którym ona się rodzi. Pomoże również w wydłużaniu tak zwanego "lontu złości” i nauczy, jak zastępować agresję konstruktywnymi zachowaniami.

Młody człowiek znajdzie w książce "Co robić, gdy się złościsz" techniki zarządzania emocjami, oparte na terapii poznawczo-behawioralnej, metody rozpoznawania przyczyn negatywnych emocji, a także sprawdzone sposoby na rozwiązywanie konfliktów, głównie dzięki znajdywaniu kompromisu. Wszystko to, mimo zastosowania specjalistycznego żargonu napisane jest językiem dość prostym, który trafi do najmłodszych, a i dorosłym opiekunom pomoże w zrozumieniu emocji targających dzieckiem i zaproponuje proste i skuteczne rozwiązania na ich obłaskawienie. Książka zawiera ćwiczenia dla dzieci, które pomogą w "gaszeniu złości”, a oparte są na założeniach terapii poznawczo-behawioralnej. 

Humorystyczne obrazki, ilustrujące poszczególne rozdziały i elementy związane z opanowywaniem złości, są autorstwa Bonnie Matthews, fotografki i ilustratorki książek dla dzieci.

"Co robić, gdy się złościsz" na rynku polskim została wydana przez Wydawnictwo LEVYZ.

Dawn Huebner jest psychologiem, trenerem rodzicielskim. Specjalizuje się w przekładaniu metod poznawczo-behawioralnych na pragmatyczne kroki, które dzieci i ich rodzice mogą łatwo zastosować w codziennym życiu. Szczególnie interesuje się zaburzeniami lękowymi. Jest autorką przetłumaczonych na 23 języków poradników psychologicznych dla dzieci, nagradzanych przez rodziców i dzieci. Swoimi książkami udowadnia, że nauka ważnych umiejętności psychologicznych może być dobrą zabawą.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
859323
Tytuł
Co robić, gdy się złościsz. Techniki zarządzania złością
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
96
Data premiery
2018-07-27
Rok wydania
2018
Wymiary produktu [mm]
28
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.27
Długość
280
Głębokość
210
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
34 recenzji
 • 5
  30
 • 4
  4
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Aneta Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-03-07
  Super produkt, przydatny w pracy psychologa, polecam.
 • Ewelina W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-10
  Bardzo dobra szata graficzna, wykorzystuję do pracy w szkole z dziećmi i młodzieżą, polecam.
 • Ewelina P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-14
  Najlepszy poradnik na temat agresji i panowania nad złością jaki spotkałam, krok po kroku przedstawione metody radzenia sobie ze złymi emocjami.
 • Joanna T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-25
  Super książka dla dzieci które się złoszczą. Wyjaśnia, uczy, są też praktyczne ćwiczenia żeby dziecko zrozumiało skąd się bierze i jak sobie radzic ze złością.
 • Anna M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-07
  Doskonała książka, mnóstwo cennych metafor pokazujących jak uporać się ze złością. Doskonała zarówno dla rodziców jak i psychologów.
 • Beata K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-12
  Ciekawa forma. Dużo alegorii, porównań żeby przybliżyć dzieciom młodszym i starszym problem złości i radzenia sobie z nią. Moim zdaniem atrakcyjna forma.
 • Paulina Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-01
  Co robić, gdy się złościsz?
  Oj, jest to łatwe pytanie dla nas, dorosłych, a co dopiero dla dzieci… Faktem jest, że każdy z nas czasem się na kogoś/coś się złości. Co jednak zrobić wtedy, kiedy ta złość zaczyna przejmować kontrolę nad dzieckiem? Jak pomóc naszym najmłodszym ujarzmić swoje uczucia i sprawować nad nimi kontrolę? Sposoby na skuteczne rozwiązywanie tych problemów podsuwa nam w swoich książkach psycholog kliniczny oraz psychoterapeuta dr Dawn Huebner.
  Na początku tej książki dr Huebner przyrównuje kontrolowanie siebie do jazdy samochodem. I muszę przyznać, że to bardzo trafne porównanie! :) Następnie czeka nas rozdział w którym zastanawiamy się nad tym co i dlaczego nas złości. Autorka porównuje złosć do ogniska, które możemy wzniecać lub wygaszać. W dalszej kolejności są opisane metody „gaszenia złości”: przerwa, zimne myśli, rozwiązywanie konfliktów czy bezpieczne pozbywanie się złosci. Autorka pisze o tym jak ważne jest rozpoznawanie iskier złości i reagowanie w porę, zanim ogień roznieci się na dobre. Ostatni rozdział przekonuje czytelnika, że jeśli wykorzyta przedstawione przed dr Huebner techniki to stanie się specjalistą od zarządzania swoja złością. Brzmi dumnie! Powiedzcie, którz nie chciałby zostać specjalistą?...;) ) Choćby tylko (a może AŻ?) od zarządzania swoimi emocjami? Nie wiem jak Wy, ale ja na pewno bym chciała! :D
  Reasumując, oprócz warstwy merytorycznej w postaci opisanych technik radzenia sobie ze złością, bardzo podobały mi się w tek książce dwie rzeczy. Po pierwsze język: prosty, zrozumiały, ciepły i plastyczny. Taki, który ma szansę trafić do najmłodszych. Drugą kwestią która mnie szczególnie ujęła jest to, że Autorka schodzi ze swojego „dorosłego piedestału” i „wychodzi” do młodego czytelnika, motywując go do podejmowania kolejnych porób radzenia sobie z lękiem. Szalenie mi się to podobało, pokazywało bowiem jaki stosunek ma Pani dr do najmłodszych: pełen szacunku, zrozumienia, empatii. Oby więcej takich książek! :)
 • Monika K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-15
  Jeszcze nie wykorzystałam w praktyce, ale z tego, co zauważyłam przy przeglądaniu pozycji, wspaniała sprawa. Polecam.
 • Justine e. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-15
  Forma poradnika z możliwością uzupełniania. Ciekawa pozycja.
 • Iwona P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-15
  Książka interesująca, ale raczej przeznczona na dzieci powyżej 5-6 lat.
 • lesyafox Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-12
  Ta książka jest takim sobie podręcznikiem o uczuciach dziecka, właśnie o złości. Znajdzemy tutaj historii i zadania dla dziecka, które dają stymulację do rozmow z rodzicem i coś żeby pomyśleć sobie o własnych zachowaniach, o róznych sytuacjach w życiu. Nie wiem jak nam pójdzie do końca, ale początek jest dobry.
 • Aurelia B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Książka, która w bardzo przyjemny sposób pokazuje jak radzić sobie z nerwami. Wszystko oczywiście skierowane jest do maluchów, ale dorośli też z powodzeniem mogliby skorzystać z tych technik. Ja bynajmniej skorzystałam jako trzydziestolatka, z czystej ciekawości i faktycznie to się sprawdza. Zresztą nie będę zdradzać co i jak. Zaufajcie i zaopatrzcie się w tą książkę. Nam poleciła ją pani pedagog i a polecam ją wam.
 • Lucyna S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Genialny podręcznik stworzony z myślą o najmłodszych. Z treści i z obrazków dowiadujemy się jak radzić sobie w przypadku pojawienia się nerwów, ataku agresji i tym podobnych emocji. Techniki są skuteczne i ufam im, w końcu to książka stworzona przez profesjonalistów. Jeśli Twoje dzieci mają problem z nerwami, to zanim udacie się z nim do lekarza psychologa, to najpierw spróbujcie to opanować z ta uroczą książeczką. Polecam.
 • BogusŁawa P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-16
  To taki poradnik, można by rzec coachingowy, tyle że dla dzieci. Autorka dziecięcym językiem tłumaczy różne sposoby na opanowywanie nerwów, złości. Wszystko poparte przykładami, z mnóstwem obrazków, ilustracji. Ogólnie bardzo kolorowo i przystępnie. Zauważyłam, że te metody faktycznie działają i dziecko już inaczej radzi sobie ze stresem niż dotychczas. W takiej sytuacji polecam więc gorąco!
 • Bożena A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-11
  Bardzo fajna książeczka nie tylko dla najmłodszych czytelników. Celowo zawarłam na początku to zdanie, ponieważ rady zawarte w środku poskutkowały także w przypadku starszych dzieci, a także nas – dorosłych. Wszystko tutaj jest bardzo fajnie opisane, z przykładami. Techniki ćwiczymy sobie wspólnie, całą rodziną, co jeszcze dodatkowo wzmacnia więź między nami. Polecam.
 • Małgorzata K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-06
  Świetna książka dla rodziców i dzieci. Naprawdę pomaga w radzeniu sobie z tak skomplikowanym uczuciem jak złość. Moje nastoletnie dziecko były mi naprawdę wdzięczne po przeczytaniu tej książki. Na początku oczywiście popatrzyło na mnie z wyrzutem. Sama przeczytałam tą książkę i polecam to wszystkim rodzicom. Pomoże wam to zrozumieć dzieci i grać w jednym zespole.
 • Aleksandra P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-01
  Bardzo ciekawa książka zawierająca dosyć proste do opanowania metody radzenia sobie ze złością. Mój synek nerwy odziedziczył po tatusiu i na pewno nie są one ze stali. Wystarczy chwila, mała pierdoła, żeby mały zaczął tuptać nogami, płakać, czy co gorsza drzeć się w niebogłosy. Przerabialiśmy ta książkę blisko miesiąc i widzę, ze teraz potrafi bardziej zapanować nad swoimi nerwami, także nam pomogła. Polecam więc!
 • Weronika N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-29
  Złość to prawdopodobnie jedno z podstawowych uczuć i często pierwsze z kilku uczuć dziecka. Jak tu się nie złościć kiedy nikt nas nie rozumie? Dr Dawn Huebner nie pragnie rozmawiać z rodzicami, tylko od razu z dziećmi. Z książką uczy jak rozpoznawać gniew oraz jak go kontrolować. Zapewniam, że po przeczytaniu tej lektury wasze dzieci będą sobie lepiej radzić ze złością.
 • Elżbieta R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-22
  W moim domu najbardziej złości się córka. Kupiliśmy tą książkę, bo nasze rady do niej nie trafiały. Muszę przyznać, że autor to cudotwórca. Dziecko samo nauczyło się panować nad swoim gniewem i rozpoznawać jego przyczyny. Przez sposób w jaki napisana jest ta pozycja, córka czuła się jak podczas zabawy, a nie terapii. Z czystym sumieniem poleciłam tą pozycję szkolnej pani pedagog, która ma zawsze pełne ręce roboty.
 • Emilia G. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-04-21
  Co robić, gdy się złościsz to książka która zwiera techniki zarządzania negatywnymi emocjami. Dla małych i dużych. Wszystko zostało opisane w przystępny i ciekawy sposób, tak aby przede wszystkim przykuć uwagę najmłodszych. Czy te metody są skuteczne? Jeszcze nie próbowaliśmy,, jeszcze nie mieliśmy okazji. No ale zobaczymy, w końcu nasza córcia to mały nerwusek.
 • Urszula Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-17
  Co robić, gdy się złościsz. Techniki zarządzania to książka, która moim zdaniem powinno przeczytać każde dziecko. Zauważyłam, że dzieci co raz częściej mają problemy z opanowywaniem emocji. Widzę to u dzieci znajomych, czy nawet wśród obcych, gdy jestem gdzieś na zakupach czy u lekarza. Sama kupiłam tą książkę chrześniakowi, który łatwo się frustruję i uważam, że treści mu bardzo pomogły. Oczywiście te metody warto przerabiać wspólnie z dzieckiem, tylko wtedy zakup tej książki ma sens.
 • Kinga N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-15
  Macie w domu małego złośnika? To jest właśnie książka dla niego. Co prawda tylko pierwsze strony przewidziane są dla rodziców, ale polecam Wam przeczytać całość. Dzięki temu będziecie mogli pomóc swoim dzieciom. Mój syn czasami zapomina metod z książki i prosi mnie o pomoc. Sama lektura jest bardzo dobrze dopasowana do maluchów. Nie instruuje tylko zachęca po wypróbowania sposobów radzenia sobie ze złością. Pokazuje też skąd to uczucie się bierze i że nie jest ono wcale takie złe.
 • Aldona E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-08
  Mądra książka o samokontroli, napisana z myślą o najmłodszych. Bardzo przystępny język, ładne wykonanie. Jednak największym atutem tej pozycji jest jej skuteczność. Przerobiłam tą książkę z moim synem, który ma niewielkie problemy z panowaniem nad emocjami. Początkowo był niechętny, ale gdy zobaczył, że nie ma tam pouczania, a zamiast tego jest zabawa, to zmienił zdanie. Kilka technik bardzo mu się spodobało i widzę, że czasem stosuje je w praktyce.
 • Wiktoria M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-01
  Uważam, że niektóre rady są tak celne i uniwersalne, że posłużą wszystkim niezależnie od wieku. Autorka to naprawdę doświadczona kobieta, ma dobre podejście do dzieci. W książce nie ma typowego, rodzicielskiego pouczania. Jest za to mnóstwo zabawy. Tak naprawdę dziecko nieświadomie uczy się panować nad swoimi emocjami, poznaje techniki radzenia sobie w przypadku napadu złości. Polecam.
 • Wanda I. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-03-25
  Tą książkę poleciła nam Pani w przedszkolu. Nie kierowała się do konkretnych osób, ale zaleciła przeczytanie wszystkim. Niestety, ale wiele dzieci jest agresywnych. Biją inne, gdy na przykład przegrają podczas zabawy. Myślę, że ta pozycja jako tako pomoże im zapanować nad nerwami i złością. Choć w mojej opinii skuteczniejsza byłaby wizyta u psychologa.
 • Ola B. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-03-18
  Dobra pozycja, która z całą pewnością pomoże wszystkim dzieciom, mającym problem z trzymaniem nerwów na wodzy. Autorka w bardzo przystępny sposób zamieściła szereg ważnych informacji. Większość ma formę zabawy. Podobają mi się propozycje odnośnie tego, jak w bezpieczny sposób pozbywać się złości z ciała. Chyba następnym razem sama wytestuję.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 5. marca, wtorek
0,00 zł

O Autorze


859323
Ładowanie...