Xi
 » Książki  » Kryminał, sensacja, thriller

Produkty powiązane:

W New Jersey znika licealistka. Kilka dni później okazuje się, że wszystko było z góry zaplanowane, a nieobecność nastolatki wynikała ze szkolnego wyzwania. Nic więc dziwnego, że kiedy po pewnym czasie sytuacja się powtarza, nikt nie bierze jej na poważnie. Nawet ojciec dziewczyny uważa jej zaginięcie jest kolejnym wybrykiem. Jednak po pewnym czasie dochodzi do kolejnego zniknięcia. Tym razem sprawa nabiera rozpędu, ponieważ przepada bez wieści syn majętnego producenta telewizyjnego. Dziwnym trafem w samym centrum tej sprawy jest również znany senator i jego ochroniarz.

Trzydzieści lat wcześniej w Stanowym Parku Krajobrazowym zostaje odnalezione dziecko. Chłopiec błąka się po lesie samotnie, jest brudny, wychudzony i milczący. Nie można ustalić jego tożsamości, ponieważ zgodnie z policyjnymi rejestrami nikt nie zgłaszał zaginięcia. Ciężko również sprecyzować jak długo malec przebywał w dziczy. Mimo że pozornie rozumie, co się do niego mówi, nie jest w stanie lub nie chce komunikować się z otoczeniem. Mnożą się pytania bez odpowiedzi. Nawet po wielu latach sam zainteresowany nie pozna tajemnicy swojego pochodzenia.

Tytułowy "Chłopiec z lasu" to tajemniczy Wilde. Za namową dawnej znajomej, podejmuje się znalezienia dziewczyny. Okazuje się, że nastolatka była dręczona w szkole. Bohater zaczyna utożsamiać się z zaginioną, ponieważ poczucie niezrozumienia i wyobcowania jest mu bliskie. Czy pozornie niezwiązane ze sobą sprawy mogą być połączone bardziej niż ktokolwiek mógłby podejrzewać? Harlan Coben jak zawsze trzyma czytelnika w napięciu do ostatnich stron! Miłośnicy jego twórczości ucieszą się również z ponownego spotkania z pewnym bohaterem.

"Chłopiec z lasu" to kolejny thriller mistrza gatunku. Autor jak zwykle serwuje czytelnikowi sporą dawkę emocji i napięcia, które towarzyszą od początku aż do ostatnich stron powieści. Zawiła fabuła, tajemnice przeszłości i nieoczekiwane zwroty akcji to zdecydowanie znaki rozpoznawcze Harlana Cobena. Połączenie kryminalnej zagadki i wątków psychologicznych związanych z traumą głównego bohatera stanowi w odbiorze mieszankę pełną napięcia i wzruszenia. Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników twórczości Cobena a także dla każdego, kto ceni mroczną atmosferę i złożoną intrygę.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa

2970102
Ładowanie...