Xi

Wiary trzeba się nauczyć, jednak żeby tak się stało, religia powinna być dostępna w naszej codzienności i przemawiać do nas współczesnymi formami przekazu. Tylko wtedy ma szanse realnie oddziaływać na nasze działania. Jeszcze większe wyzwania stoją przed ewangelizacją dzieci i młodzieży, głęboko zanurzonych w kulturze audiowizualnej. Biblia w wersji komiksowej jest wyjściem młodemu pokoleniu naprzeciw. Opowiada Bożą historię odkupienia i przybliża postaci, które wpłynęły na losy narodu wybranego i świata.

W nowej poszerzonej wersji bestsellerowego wydania Biblii w formie komiksu znajdziesz dodatkowych osiemdziesiąt stron przygód bohaterów znanych z kart Pisma Świętego. Historie ich życia pokazują drogę umacniania wiary na drodze wielu trudów i dążenie do świętości mimo różnorodnych doświadczeń. Burze, które przetaczają się przez ich życie, nie są w stanie pozbawić ich nadziei i wiary w dobroć Boga.

Czytanie komiksu z małymi dziećmi to okazja do rozmów na tematy moralne i etyczne. Komiks angażuje najmłodszych dużo bardziej niż tradycyjne Słowo Boże. W kolejnych latach, gdy już samodzielnie będą sięgać po Biblię, z radością będą odszukiwać znane już historie.

Prorocy, bohaterowie przypowieści, królowie, pasterze - wszyscy zostają przedstawieni jako super bohaterowie wyposażeni w ponadprzeciętne moce. Natchnieni działaniem Ducha Świętego podejmowali się działań wymagających nadludzkiej odwagi. Wiara w Boga jest bowiem jedną z najbardziej fascynujących przygód, jakie mogą nas spotkać za życia. Nic nie jest pewne. Niewiele da się zaplanować, czy przewidzieć. Zwroty akcji gwarantowane. Takie przedstawienie i postrzeganie wiary jest dla dzieci atrakcyjne, pożądane, a przy tym nie mija się z prawdą.

Warstwa językowa i graficzna zachęcają do czytania. Ilustracje są barwne i dynamiczne i daleko im do idyllicznych przedstawień. Nie ma też zniechęcających pastelowych kolorów, które znamy z dotychczasowych wydań.

Biblia Komiks od Wydawnictwa M to piękne, staranne wydanie w twardej oprawie. Doskonale nadaje się na prezent z okazji uroczystości religijnej: urodziny, Komunię, a nawet chrzest. Dostajemy ponad 800 stron komiksu o formacie okładki: 17 x 26 cm. Księga waży niemało, bo ponad dwa kilogramy!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

3016325
Ładowanie...